HORKÁ NOVINKA

Zkoušky Cambridge

C-PARK_PS_RGB_a.jpg

 

Naše škola se již v roce 2015 stala partnerskou školou společnosti Jazyková škola P.A.R.K., která je vlastníkem licence Cambridge English Language Assessment umožňující organizaci a skládání zkoušek Cambridge English v České republice. 

Ze spolupráce vyplývá vzájemná podpora a také nadstandartní výhody pro naše kandidáty zkoušek. Jedná se především o možnost vybrat si partnera na ústní část zkoušky nebo absolvovat cvičný test, stejně jako reálné zkoušky za zvýhodněných finančních podmínek.

Naše škola nabízí v rámci jazykové školy také jazykové a přípravné kurzy pro veřejnost.

Termín zkoušek Cambridge úrovně B2 (FCE) nebo C1 (CAE) pro školní rok 2021/22 je stanoven na sobotu 11. 6. 2022. Termín registrace je do 18. 5. 2022. Zkoušky proběhnou prezenčně v budově gymnázia a budou computer based.

https://www.zkouskypark.cz/cambridge?column=idCity&value=66&do=setPortalFilter

Termín zkoušek je vyhrazen pro zájemce z řad našich studentů, ale i veřejnosti. Zkoušky v letošním roce jsou organizovány „computer based”, tedy budou se psát na počítačích v budově Gymnázia Břeclav. Toto vyžaduje, aby si každý kandidát přinesl vlastní sluchátka s kabelem, kterým bude propojen s PC pro zajištění kvalitního poslechu testu.

Ke zkouškám musí být kandidát přihlášen včetně zaplaceného poplatku nejpozději do stanoveného termínu, kterým je pro tento školní rok datum 18. 5. 2022.

Gymnázium Břeclav nabízí také možnost skládat cvičné zkoušky, abyste si vyzkoušeli jejich délku a formát. Tyto zkoušky jsou vyhodnoceny lektory odborně školenými pro požadavky zkoušek Cambridge. Konají se s dostatečným předstihem před zkouškami reálnými tak, aby kandidát měl možnost rozhodnout se, na jakou úroveň zkoušek se přihlásí. Tyto zkoušky jsou obvykle organizovány formou “paper based” a jsou zpoplatněny částkou cca 500,- Kč. V případě, že by v důsledku nepříznivé epidemické situace nebylo možno skládat zkoušky ve škole, zadání bude zasláno kandidátům na online vyplnění dle přesně stanoveného harmonogramu. Ústní část by pak byla realizována přes ZOOM.

Termín cvičných zkoušek pro školní rok 2021/22 je 4. 3. 2022. Také tento termín je určen i široké veřejnosti. Na tyto zkoušky je třeba se přihlásit a zaplatit stanovený poplatek pro daný školní rok nejpozději do 16. 2. 2022.

Kandidáti, kteří absolvovali cvičné zkoušky, přihlásí se a zaplatí poplatek za reálnou zkoušku do 6 měsíců od konání cvičných zkoušek získají zdarma přístup do online platformy na dobu 2 měsíců. Zde si mohou procvičovat libovolné části zkoušek Cambridge na libovolné úrovni.
Můžete se registrovat sami na stránce. Zde si vyberete, zda se zaregistrujete na cvičnou nebo reálnou zkoušku. Nezapomeňte pak v části kontaktní údaje zadat kód školy „SPS073“, abyste získali nižší cenu za reálnou zkoušku. V případě vykonání cvičné zkoušky před reálnou zkouškou a následné platbě za reálnou zkoušku, pokud jste vyplnili kód školy, získáte zdarma možnost trénovat zkoušky Cambridge na online platformě v libovolné úrovni po dobu 2 měsíců.
V případě zájmu o zkoušky a případné dotazy směřujte na koordinátorku zkoušek Ing., Mgr. Veroniku Zikovou na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Další informace o zkouškách Cambridge:

jsou bezkonkurenčně nejrozšířenější a nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny, které poskytují zcela objektivní zhodnocení zvládnutí jazyka. Je možno vybírat ze škály zkoušek z angličtiny všeobecné, obchodní, angličtiny pro studium či práci nebo angličtiny pro děti. Tyto zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidáta používat různé gramatické i lingvistické vazby a funkce v autentických životních situacích. Rozlišujeme pět úrovní náročnosti.

Certifikát má mezinárodně uznávanou platnost a lze jej dobře uplatnit při hledání zaměstnání nebo při přijímacích řízeních u nás i v zahraničí. Příklady uplatnění v ČR, uplatnění v dalších státech, a to nejen v EU, naleznete zde. Zkoušky jsou uvedeny na seznamu MŠMT a jsou tak platné nejen pro školská zařízení všech stupňů, ale i pro státní zaměstnance.
Certifikát má doživotní platnost.
Od roku 2015 se částečně mění struktura zkoušek FCE a CAE. Popis těchto změn naleznete zde .
Od školního roku 2015/16 zajišťujeme také možnost přípravy a především pak skládání zkoušek Cambridge English Language Assessment, dále jen Cambridge English (PET for schools, FCE, CAE). Příprava probíhá pod vedením zkušených lektorů v naší dobře vybavené, moderní škole. Nabídka nově otvíraných kurzů zde.

Pro získání výhod pro naše kandidáty jepotřeba se přihlásit nejpozději přibližně tři týdny před termínem uvedeným v předchozím odkazu.

Informace o jednotlivých zkouškách, které lze skládat u nás