Nástroje pro usnadnění přístupu

Dny PASCH 2017

23. listopadu
Od Zdeňky Miklínové , článek obsahuje fotografie

Letošní Dny PASCH probíhaly paralelně s dalšími školními akcemi. První část se uskutečnila ve středu 16. listopadu v rámci Babylonu, kdy pro němčináře byly připraveny tři nabídky. Pro studenty 1. ročníku to byly již tradiční prezentace prázdninových jazykových pobytů v Německu a online časopisu Klick připravené účastníky těchto akcí, starší studenti si mohli vybrat jazykovou animaci s lektorkou Tandemu z Plzně nebo Landeskundespiele (hry zaměřené na znalosti o Německu) s praktikantkou Goethe-institutu Praha.

Číst dál: Dny PASCH 2017

PASCH: Výměna s varšavskými studenty

Projekt PASCH – pokračování: Výměnný pobyt s polskými studenty (od Michaely Lacové a Gabriely Gulíškové)

Ve dnech 18 – 23. září proběhla druhá část výměnného pobytu se studenty varšavského gymnázia. Tentokrát Poláci navštívili Českou republiku. Skupina přijela v neděli odpoledne do Břeclavi. Ihned po přivítání jsme naše hosty ubytovali v partnerských rodinách, kde jsme pro ně připravili individuální program.
Další den ráno jsme se všichni sešli ve školním klubu. Hráli jsme různé hry v němčině a vyzkoušeli jsme polské studenty z jejich znalostí o České republice a Břeclavi. Potom jsme se vydali na průzkum zajímavých břeclavských míst. 

Číst dál: PASCH: Výměna s varšavskými studenty

PROJEKT PASCH: SCHÜLERBEGEGNUNGEN - Výměnný pobyt s polskými studenty

Ve dnech od 12. do 16. června 2016 se čtrnáctičlenná skupina studentů břeclavského gymnázia zúčastnila výměnného pobytu se studenty Gymnázia č. 11 I. J. Paderewského ve Varšavě. V hlavním městě Polska jsme navštívili mnoho zajímavých míst a procvičili si také znalosti němčiny. 

Číst dál: PROJEKT PASCH: SCHÜLERBEGEGNUNGEN - Výměnný pobyt s polskými studenty

Den s němčinou 2016

Ve dnech 19. – 20. května 2016 se v rámci kampaně Šprechtíme konaly v Brně Dny s němčinou. Této nabídky využili i němčináři ze 3.A s paní učitelkou Fojtíkovou, kteří navštívili koncert třetí nejpopulárnější německé skupiny Tonbandgerät v Dělnickém domě v Brně-Židenicích. Během koncertu, ze kterého si odnesli perfektní zážitky, se skupina se snažila komunikovat s publikem různými jazyky. Koncertu se zúčastnily také další školy z Brna a okolí.

koncert

více

Jihomoravsky kraj