HORKÁ NOVINKA

Gymnaziální ples již 3. března!

IMG 3121

Přijměte naše pozvání na 65. reprezentační ples Gymnázia Břeclav, který se bude konat v pátek 3. března 2023. Máte-li zájem o vstupenky, požádejte do 30. ledna 2023 o rezervaci mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., . Zarezervované lístky se budou prodávat v kabinetu TV od 10. do 24. února. Do rezervace napište jméno a příjmení /vstupenky jsou na jméno/. Vzhledem k tomu, že jsme omezeni kapacitou sálu, rezervací automaticky nevzniká nárok na vstupenku.
Platí zákaz vnášení tvrdého alkoholu na ples.
CENY VSTUPENEK:
490 Kč Hlavní sál (The Teachers Band),
490 Kč Diskotéka,
490 Kč Foyer (Vergariovci).

Volejbalistky zopakovaly úspěch

image0

(Od Milana Káni) Před týdnem se našim děvčatům - volejbalistkám podařilo zopakovat úspěch z loňského roku, kdy byla na krajském finále druhá.
Sice letos to bylo o příčku níž - 3. místo, ale pořád významný počin, který nemá obdoby. Nikdy v historii našeho gymnázia takový skvělý výsledek volejbalu středních škol dívek nebyl opakovaně zaznamenán.
Holky, děkujem! A to konkrétně Vašíčkové, Němečkové (2.C), Pláteníkové (7.A), Macounové (4.D) Svobodové (1.C), Adámkové, Krejzové (1.D).

Terciáni na sněhu

IMG 20230117 112835

(od Toma Frýdka a Emila Savelse) Třída 3.A tráví tento týden na lyžařském kurzu v Jeseníkách na Kopřivné. I když nám první den počasí nepřálo, další dny už lyžujeme. Někteří z nás stojí letos na lyžích poprvé a po pár hodinách už lyžují i na velkém svahu. Pro zpestření večera si každý pokoj připravuje program pro své spolužáky. Všichni si lyžák moc užíváme.

Polyfonia - první letošní koncert

Pěvecký sbor Polyfonia srdečně zve své příznivce a milovníky hudby na první letošní koncert. Naším hostem bude americký studentský sbor Carthage Treble Choir z Wisconsinu. Přijďte si poslechnout mladé a šikovné zpěvačky a zpěváky.

CarthageTreble3 

Vánoční turnaj v basketbalu

7051a7ad d025 48d3 a335 0aa96741e196
Poslední školní den před vánočními prázdninami probíhá na naší škole tradiční ročníkový basketbalový turnaj vyššího gymnázia. V turnaji zvítězilo družstvo čtvrťáků, před studenty z prvního ročníku a třeťáky. Nejlepším střelcem turnaje se stal Adam Procházka ze třídy 3.D, který zaznamenal celkem 21 bodů.
Na závěr turnaje nastoupilo družstvo maturantů proti svým profesorům. Ve velmi vyrovnaném zápase se nakonec z vítězství radovali učitelé po výsledku 14:13.

Projektový den Rozpočti si to: prima život

1671123293435

Dne 12. prosince 2022 proběhl projekt finanční gramotnosti pro vybrané žáky třetího a čtvrtého ročníku vyššího stupně.

Pokračovat ve čtení

Aktuality k jazykové zkoušce Cambridge

Termín zkoušek Cambridge úrovně B2 (FCE) nebo C1 (CAE) pro školní rok 2022/23 je stanoven na sobotu 3. 6. 2023. Termín registrace je do 22. 4. 2023. Zkoušky proběhnou prezenčně v budově gymnázia a budou paper based.

Pokračovat ve čtení

Kvarta v divadle

Kafka

(Od Valerie Kachyňové, 4. A)  V pátek  2. prosince 2022 se naše třída vydala do brněnského divadla Polárka na adaptaci románu Proces od Franze Kafky.

Pokračovat ve čtení

Návštěva nejvýkonnějšího laseru na světě

01 úvodní

(Od Patrika Krále) Další příležitost vznést dotazy a diskutovat s vědeckými kapacitami svých oborů měli vybraní studenti našeho gymnázia v rámci programu Sto vědců do škol pod záštitou Akademie věd ČR. Hlavním hřebem programu byla návštěva centra ELI Beamlines v Dolních Břežanech u Prahy spolu s přednáškami v historické budově Akademie věd v Praze.

Pokračovat ve čtení

Spolupráce se Zahradnickou fakultou MENDELU

01 úvodní

(Od Patrika Krále) Ani pauza způsobená pandemií nezabránila v pokračování úzké spolupráce mezi naší školou a Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Lednici.

Pokračovat ve čtení