Nástroje pro usnadnění přístupu

Tercie na návštěvě knihovny

DSC 2319

(Od K. Gajdové, T. Maděřičové, E. Němečkové a B. Šťastné, fotky v textu) Ve středu 11.5.2022 navštívila tercie s paní učitelkou Miklínovou břeclavskou městskou knihovnu. Strávili jsme tam tři vyučovací hodiny s milou paní knihovnicí z dětského oddělení.

Ta pro nás měla nejdříve připravenou prezentaci o různých typech knihoven, poté nám objasnila, jak to v knihovnách funguje a jaké služby nabízejí. Dále nám také vysvětlila, jak máme hledat požadovanou knížku a jak zjistit, zda si ji můžeme půjčit, příp. zarezervovat, pokud ji má někdo vypůjčenou. Mimo jiné jsme se také dozvěděli, že se v knihovně dají vypůjčit i deskové hry nebo videohry.
Po úvodních informacích jsme dostali dva pracovní listy, které jsme samostatně vyplňovali. Na závěr naší návštěvy jsme si měli vybrat libovolnou knihu, z níž jsme dále zjišťovali různé informace, které jsme potom prezentovali ostatním. Paní knihovnice byla velmi milá a ochotně odpověděla na jakoukoli otázku. I prostředí bylo příjemné, všichni jsme si to užili a získali nové zajímavé informace. Návštěvu knihovny všem vřele doporučujeme!

DSC 2317
DSC 2319
DSC 2321
DSC 2325
DSC 2327

 

Jihomoravsky kraj