Nástroje pro usnadnění přístupu

Jola Babadžanjan a Jana Vymazalová uspěly v olympiádě z češtiny

Ve středu 30. 3. se po dvouleté odmlce sešla na našem gymnáziu opět početná skupina nadšenců, kteří v okresním kole již 48. ročníku OČJ mohli a chtěli dokázat, že čeština, to nejsou jen nudné jazykové rozbory a obávané diktáty.

Ve dvouhodinovém zápolení se spolužáky ze všech škol břeclavského okresu si ověřili, jak dobře a do hloubky rozumí svému mateřskému jazyku. Porota si pak mohla počíst ve slohových pracích, které jsou součástí této olympiády. Letos to byla témata: Tahle vůně mi připomíná… pro I. kategorii a Poslední sluneční paprsek zmizel za obzorem pro II. kategorii. A opravdu se našly skvosty, které by si zasloužily i zveřejnění v nějakém školním časopise či sborníku.
Všichni účastníci (37 v I. kategorii a 14 ve II. kategorii) obdrželi diplom za účast, nás ale nejvíc potěšilo, že podobně jako loni (v online podobě), máme opět dvě postupující, a to ve II. kategorii. Postup do krajského kola si vybojovala Jana Vymazalová ze 3.D a Jola Babadžanjan z 5.A. Oběma našim studentkám budeme 26. dubna držet pěsti, aby uspěly v krajském kole. Přejeme jim spoustu dobrých nápadů.

Jihomoravsky kraj