Nástroje pro usnadnění přístupu

Participativní rozpočet města podruhé ovládly naše studentky

zastavky1

Druhý ročník projektu participativního rozpočtu, díky němuž lidé v Břeclavi posílají do reality své nápady na zlepšení veřejného prostoru, zná vítěze. Podobně jako poprvé vyšel z hlasování o nejzajímavější zpestření města plán našich gymnazistek.

Loni město provedlo doplnění autobusových zastávek o květinovou výzdobu a motivační citáty, s nimiž přišla současná maturantka Sára Ševčíková (viz foto). V tomto roce radnice osází známá místa v Břeclavi panely s historickou podobou těchto lokalit. Se zajímavým nápadem uspěla Michaela Raclavská se Sárou Strmiskovou, Kateřinou Brhelovou a Terezou Židelovou z 3.D/4.

 „V rámci hodin věnovaných politologii a občanskému aktivismu ve společnosti jsme si během online výuky zkusili skupinovou práci se zaměřením na zlepšení prostoru ve městě, abychom se v myšlenkách dostali od počítačů. Z výstupů jsme při prezentacích před třídou vybrali ty nejpovedenější, které jsem pak autorkám doporučil k zaslání na radnici. V obou ročnících se potenciál jejich nápadů potvrdil, získaly nejvíce hlasů. Pozitivní je to jak pro město, tak pro naše studenty, kteří si díky tomu mohou vyzkoušet základní projektovou přípravu. Ta trvá i několik měsíců a při ní mohou vidět, kolik problémů se v jejím průběhu musí řešit. O to víc se pak mohou radovat z výsledku,“ vyzdvihl zodpovědný přístup úspěšných studentek učitel ZSV Petr Vlasák.

270181526 4814403821916395 7216724690547968175 N
Zastavky1

 

Jihomoravsky kraj