Nástroje pro usnadnění přístupu

Středoškolská „Robosoutěž“ v Praze

titul 21

(od Tomáše Hyčky, fotky uvnitř textu) Ve středu 24. listopadu se žákyně 6.A Alena Gorčíková, Hoang Anh Vu a Elisabet Truhlářová pod vedením učitele Tomáše Hyčky a tatínka Boba Gorčíka zúčastnily celostátní středoškolské Robosoutěže na fakultě elektrotechniky ČVUT na Karlově náměstí v Praze.


Úkolem jednotlivých týmů bylo sestrojit robota, který bude schopný projet danou výškově členitou dráhu a udržet na svém těle volně ložený vozík. Opravdu bylo na co se dívat. Roboti jednotlivých týmů byli velmi specifičtí, rozdílní. Někteří používali na vyvažování gyroskop s krokovými motory, jiní princip kyvadla.
Soutěže, které byly rozděleny do několika dní, se letos zúčastnilo 132 týmů. Náš tým „GBVáci“ se bezpečně probojoval mezi 16 nejlepších. Potom už došlo na jednotlivé souboje jeden proti jednomu, kdy vyhrát a postoupit mohl jen jeden. Situace mezi těmito týmy už byla velmi vyrovnaná a napjatá zároveň. Náš tým byl nakonec velmi úspěšný a skončil na krásném 3. místě.
Naše děvčata jsou pozvána v prosinci do Prahy na další robosoutěž, které se budou účastnit i vysokoškoláci.
Gratulujeme!

IMG 0068
IMG 0089
IMG 0093
IMG 0097

Jihomoravsky kraj