Nástroje pro usnadnění přístupu

4.D/4 na exkurzi v Praze

IMG 20210929 160345

V Praze je blaze. Typické tvrzení velké části Čechů. Dřív bych možná nesouhlasila, ale po našem školním výletě do Prahy s tvrzením na sto procent souhlasím. Výlet neměl chybu, i přes mé obvyklé špatné zkušenosti z výletů do větších měst. Uběhl velice rychle a vůbec mi nepřišlo, že bychom tam skutečně byli tři dny. Přišlo mi to spíš jako takových kouzelných 24 hodin.

Po příjezdu do Prahy jsme si odložili zavazadla v hostelu, kde jsme strávili následující dvě noci. Hostel byl přes m předešlé obavy útulný a celkově i lepší, než jsem čekala. Řekla bych, že hostel se nacházel v poměrně dobré poloze, kousek od vrchu Vítkov. Tentýž den jsme měli zaplacenou prohlídku s průvodcem v Národním muzeu, které se nachází přímo na Václavském náměstí. V muzeu jsem už v minulosti jednou byla, ale být tam se spolužáky bylo přeci jen o něco lepší a zábavnější. Naše průvodkyně byla milá a pěkně se poslouchala. Následoval individuální návrat na hostel. Což mě přivádí k další věci – měli jsme dost osobního volna a rozchodů, což bylo podle nás všech skvělé. Potom, v 19:00, začalo divadelní představení. Bylo vtipné vidět spolužáky oblečené v košilích a se slušnými botami. Představení bylo skvělé, rozhodně zábavnější, než jsem čekala. Další den jsme prošli tak nějak vše. Alespoň tak to přišlo mým bolavým nohám. Viděli jsme Národní divadlo, Betlémské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most, kde jsou vždy nejlepší fotky, Kampu, Pražský hrad a mnoho dalšího. Pátek přišel moc rychle, rychleji, než jsem si dovedla představit. Poslední den jsme navštívili židovskou čtvrť, ve které jsem už také jednou byla, ale udělala na mě stejně silný dojem jako poprvé. Potom už následovala jen cesta domů.

Kdybych měla výlet shrnout třemi slovy, zvolila bych: skvělý, zábavný a sbližující. Opravdu to nemělo chybu a doufám, že si se třídou znovu podobný výlet zopakujeme. V Praze je opravdu blaze.                                                                                                                                                                                                              Veronika Vrbasová, 4.D

IMG 20210930 115039

Jihomoravsky kraj