Nástroje pro usnadnění přístupu

4.C/4 na exkurzi v Praze

picture1

Také 4. C se, jako tradičně všechny maturitní ročníky, vydala na exkurzi do Prahy. Konkrétně ve dnech 29. 9. – 1. 10. 

První den po příjezdu, ubytování a krátkém načerpání sil na koleji Volha (patřící VŠCHT Praha), jsme vykročili do ruchu velkoměsta. Čekala nás procházka pražskou čtvrtí Vinohrady, do jednoho z jejích nejoblíbenějších parků – Riegrových sadů na místo, kde barevný podzim doslova čaruje. Nabídly se nám neobvyklé pohledy na Staré Město, Petřín a Pražský hrad. Večer patřil divadelnímu představení Revizor v secesní budově Vinohradského divadla.
Druhý den se nesl ve znamení celodenní prohlídky Starého Města s průvodkyní, která nás provedla snad všemi zákoutími Pražského hradu včetně slavného Vladislavského sálu a poodkryla historii chrámu svatého Víta. Ve Starém královském paláci jsme obdivovali kopii českých korunovačních klenotů. Poté jsme zamířili do světoznámé Zlaté uličky a věže Daliborky. Závěr dne zpestřila prohlídka uliček židovské čtvrti, jejíž dominantami jsou Staronová synagoga a židovský hřbitov.
Poslední den byl volný, každý jej využil podle svých preferencí.

Naše pražská exkurze se vydařila. Bylo krásné být jako kolektiv po dlouhé době distanční výuky opět spolu a sdílet zážitky. Určitě budeme všichni na společně strávené dni rádi vzpomínat.

                         Alžběta Petrů, třídní profesorka 

Jihomoravsky kraj