Nástroje pro usnadnění přístupu

Úspěchy žáků nižšího gymnázia na Matematické olympiádě

4e0d2946bafc44e656cf2886c0b75bb2_Generic.jpeg

Ve středu 31. března se uskutečnilo krajské kolo 70. ročníku Matematické olympiády pro žáky devátých tříd a jim odpovídajících ročníků gymnázií, stejně tak kolo okresní pro žáky ročníků nižších. Olympiáda probíhala distanční formou, jak už je tomu v tomto školním roce zvykem. Žáci naší školy měli v soutěži své zastoupení a dokázali uplatnit své matematické dovednosti a obsadit tak přední příčky v této soutěži.

V kategorii Z9 reprezentoval naši školu Ondřej Suchánek. Do krajského kola postoupil z první příčky v kole okresním, které se konalo 28. ledna. V krajském kole obsadil Ondra krásné 16. místo z celkového počtu 142 soutěžících a zaslouží si tak velkou pochvalu.

V nižších kategoriích proběhlo pouze kolo okresní. Do něj z domácích kol postoupilo šest nejlepších řešitelů.

V kategorii Z6 reprezentovali naši školu Klára Haruštiaková a Matěj Peš z primy. Klárka obsadila 1. místo a Marek 5. místo.

V kategorii Z7 se soutěže zúčastnili žáci 2.A: Tomáš Čoma obsadil 2. místo, hned za ním byl na 3. místě Jan Harašta a na místě sedmém skončil Slavomír Ruman.

V kategorii Z8 do soutěže postoupil Jan Bartoš ze třídy 3.A. Honza si také nevedl špatně a obsadil 4. místo.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Jihomoravsky kraj