Nástroje pro usnadnění přístupu

Mezinárodní prázdninový kurz Goethe-institutu online

43688EEC-C15B-4C69-BF61-71705FDDA8E5.jpeg

Ve dnech 17. 8. - 28. 8. 2020 jsem se zúčastnil mezinárodního prázdninového kurzu němčiny, na který jsem dostal stipendium od Goethe-Institutu. V důsledku nepříznivých epidemiologických podmínek se kurz nekonal v německém Salemu, ale probíhal přes internet. I tak nezklamal a hned první den našeho online setkání, které bylo umožněno pomocí platformy MOODLE, jsme se seznámili s naší hlavní lektorkou, paní Lenou Schelski. 

Naše konverzační “místnost” byla určena pro přibližně 15 účastníků různých národností (od Alžírska až po Rumunsko), tam jsme se potkávali od 14.00 do 15.00 každý pracovní den. V úterky a čtvrtky jsme mezi 15.30 a 16.00 komunikovali i s ostatními účastníky kurzu. Těch bylo asi 80, takže jsme byli rozděleni do skupin zhruba po 20 lidech. Občas se k nám připojovali i David a Kaya, kteří pocházeli z Německa a byli přibližně stejně staří jako my. Mohli jsme jim klást jakékoliv otázky, většina z nich se samozřejmě týkala školy.                                                                                                                                        

Témata pro konverzaci byla celkem běžná až banální (jako např. třídění odpadků), ale paní Schelski jim vždy dodala jakousi hloubku a duši, takže to pro nás bylo vždy obohacení, navíc přidala své osobní postřehy a zážitky.                                                                                                                                               

 Účast na tomto kurzu byla pro mě velmi přínosná, získal jsem řadu zkušeností a také se zlepšil v němčině. Pokud by v létě nebylo možné uspořádat prezenční kurz, rozhodně doporučuji zúčastnit se alespoň online setkání. Kdybych mohl, absolvoval bych kurz online ještě jednou.

 Antonín Ryšavý; VIII. A

Jihomoravsky kraj