Nástroje pro usnadnění přístupu

Národní certifikát kvality za rok 2019

PA130075.JPG

Dům zahraniční spolupráce dne 10.10.2019 slavnostně uděloval národní certifikát kvality za rok 2019 na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje v Ostravě. Jde o prestižní cenu za inovativní výuku a mezinárodní projekty, které splňují náročná kritéria kvality a mohou ve svých zemích sloužit jako příklad dobré praxe.

 

Z Jihomoravského kraje  tento certifikát získaly jen dvě gymnáziá. Našemu gymnáziu byl certifikát udělen za mezinárodní projekt Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D., s názvem Is It Already Too Late? Projektová výuka naší učitelky byla oceněna MŠMT s ohledem na kvalitní propojení studia angličtiny a ostatních předmětů s využitím široké škály digitálních nástrojů. Naši žáci řešili v anglickém jazyce ekologické problémy, učili se spolupracovat se svými vrstevníky z Polska, Bulharska a Francie, uvědomit si hlubší souvislosti současného světa, převzít zodpovědnost za své činy a obstát ve virtuálním světě. V rámci této výuky angličtiny byly vytvořeny zajímavé materiály, např.naši žáci poslali videonahrávky svých otázek v anglickém jazyce a dostali rozsáhlou odpověď samotné  ředitelky MMF. Práce žáků břeclavského gymnázia a jejich učitelky byla oceněna národní značkou Quality Label za rok 2019.

Ostrava
Ostrava2

Jihomoravsky kraj