Nástroje pro usnadnění přístupu

Výměnný pobyt v Tolmezzu

20191004_141737.jpg

 Stejně jako již mnoho let, tak se i letos někteří žáci naší školy účastnili výměnného pobytu s Italským městem Tolmezzem. Návštěva trvala od 30. 9. do 5. 10., tedy celkem šest dní. 

První den, v pondělí, jsme skoro celý strávili v autobuse. Vyrazili jsme kolem osmé hodiny ráno, a když jsme dojeli do Tolmezza, bylo už pět hodin večer. Přestože byla většina z nás po dlouhé cestě unavená, po příjezdu jsme se ihned probrali, protože tam na nás už čekali naši italští partneři, se kterými jsme měli prožít následující týden. 

Část dalšího dne jsme strávili ve škole, kde pro nás byl připraven program a poté jsme se vydali navštívit nedaleké město Venzone. Toto městečko, které bylo několikrát zničené zemětřesením, má za sebou velmi bohatou a zajímavou historii, se kterou jsme byli krátce seznámeni. 

Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet do Terstu. Po cestě jsme navštívili jeskyni Grotta Gigante, jednu z největších v Evropě. Navzdory tomu, že celý den pršelo, jsme si návštěvu jednoho z největších měst v Itálii užili a bylo to pro nás velmi zajímavé.

Ve čtvrtek nám na dopoledne znovu připravili program ve škole a po obědě jsme měli volný čas, který jsme trávili se svými náhradními rodinami. 

Pátý den jsme navštívili město Cividale a v něm archeologické muzeum, katedrálu a ve volném čase i cukrárnu. V tomto malebném městečku jsme byli celý den.

V osm hodin ráno, poslední den našeho pobytu, jsme se všichni sešli před školou. Čekala nás dlouhá cesta a loučení s našimi italskými kamarády, proto celé ráno probíhalo v ponurém duchu. Mohla nás ale uklidňovat myšlenka, že se s nimi za několik měsíců uvidíme, tentokrát při návštěvě Česka.

Myslím si, že tento výměnný pobyt byl pro nás všechny skvělou zkušeností. Nejenže jsme dostali příležitost zlepšit se v angličtině, ale také jsme byli obohaceni o skvělé zážitky.

Eliška Žižková, 4.A

Jihomoravsky kraj