Nástroje pro usnadnění přístupu

Naše mladé astronomky zabodovaly v Praze

mladé astronomky.jpg

Naše mladé astronomky Kristýna Hrabovská a Kateřina Hermanová z 2. A se probojovaly do celostátního finále 16. ročníku Astronomické olympiády kategorie EF.

Soutěž probíhala za účasti 25 soutěžících v pátek 17. května 2019 v Planetáriu Praha. Se svým vyučujícím Mgr. Krejčím a svými rodiči, děvčata odcestovala už o den dříve, aby se na soutěž řádně aklimatizovala. V pátek pak absolvovala několik soutěžních kol, během kterých musela řešit přehledové testy, počítat astronomické příklady a řešit kvízy a problémové úlohy rozmístěné v expozici planetária. Konkurence byla silná a pro naše astronomky to byla první možnost se s ní porovnat na celostátní soutěži. Děvčata nezklamala, Kateřina Hermanová skončila na 15. místě a Kristýna Hrabovská na 19. místě a se svými bodovými zisky se stala se úspěšnými řešitelkami celostátního kola. Doufejme, že to bude pro ně výzva do dalšího ročníku.

Děvčata kromě věcných cen obdržela i možnost speciální komentované noční prohlídky Štefánikovy hvězdárny v Praze na Petříně. Spolu s rodiči pak jako další odměnu využila návštěvu hvězdárny v Ondřejově.

Přejeme holkám hodně astronomických úspěchů v dalších letech. Čestmír Krejčí

Jihomoravsky kraj