Nástroje pro usnadnění přístupu

Nenech to být!

Nenech to být!

Dovolte nám informovat vás, že se naše škola stala součástí webové platformy a mobilní aplikace Nenech to být bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu. S podporou MŠMT a odborníků přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů již v jejich zárodku. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. Právě s tímto problémem pomáhá zmíněná platforma.

Ta oslovuje mlčící žáky, kteří normy agresorů nepřijali, ale bojí se něco udělat. Skrz tuto aplikaci anonymně upozorní na šikanu pověřené osoby příslušné školy, které anonymně obdrží jméno oběti a ve většině případů i více detailních informací. Zásadní výhodou tohoto systému je anonymita. Dává možnost informovat o problému i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Zároveň po nich nechce určení „agresora“, tudíž nejde ani o žalování a aplikace se tak dá jen složitě zneužít. Informace z upozornění pak nejsou poslány pouze třídnímu učiteli, který se obvykle snaží problém neúspěšně řešit na vlastní pěst, ale školou vybraným proškoleným osobám, které ví, jak postupovat. Zdůrazňujeme, že jde pouze o prevenci a případné řešení nežádoucích jevů na naší škole ještě před jejich plným vypuknutím. Seznamte se, prosím, více s následujícím odkazem: https://www.nntb.cz/ . Studenti a rodiče již byli informováni. 

Jihomoravsky kraj