Nástroje pro usnadnění přístupu

Naši studenti vítězní ve finále Wings of Future

Screenshot 2019-04-09 12.42.19.png

Tým Gymnázia Břeclav, ve složení: Šimon Zapletal, Tom Nevělík a Martin Kováč, s názvem Břeclavští stíhači vyhrál moravské finále soutěže Wings of Future. Hlavním úkolem všech týmů bylo navrhnout a sestrojit papírovou vlaštovku. Jednou z disciplín této soutěže bylo co nejrychleji proběhnout vytyčenou dráhu s tzv. walkalong gliderem, tedy s papírovou vlaštovkou, za kterou jde pilot s deskou, s jejíž pomocí vytváří stoupavý proud a udržuje tak glider v letu.

Kromě toho musel každý tým vytvořit svoji vizi toho, jak se bude lišit letectví v roce 2040 od toho, jak tento obor známe dnes. „Největší shoda mezi týmy panovala ve snižování emisí letadel. Většina vidí budoucnost v postupném přechodu na elektrický pohon, který je ale limitován hmotností současných baterií. Častokrát byl také zmiňován pohon na vodík, případně rozšíření hybridních motorů, které už jsou dnes běžné v automobilovém průmyslu,“ popsal studentské nápady koordinátor Pavel Zikmund.

Naši Břeclavští stíhači si tak ze soutěže odnesli výhru 12 000 Kč a přijetí bez přijímacích zkoušek do všech bakalářských oborů nabízených Fakultou strojního inženýrství VUT. Gratulujeme!

Video zde: https://www.facebook.com/airzone.tv/videos/280915919498497/?v=280915919498497

Jihomoravsky kraj