Nástroje pro usnadnění přístupu

Naše angličtina v mezinárodním měřítku

et2.2019.jpg

Během posledního měsíce měli studenti našeho gymnázia možnost zúčastnit se netradiční výuky anglického jazyka, která jim otevřela dveře do mezinárodního společenství středních škol. Skupina žáků z 6.A, 2.C/4 a 2.D/4 pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D, vyzkoušela jazykové schopnosti a širší vědomosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Naši žáci prezentovali svoje názory v online debatě a mistrně obhájili danou tézi proti vrstevníkům zPolska, Francie a Bulharska. To nám přineslo vítězství v živé debatě v rámci mezinárodního programu E-twinning .Další zajímavou zkušeností byla online hodina angličtiny, kterou organizovalo vydavatelství Pearson a BBC. Jako jedna ze dvou škol v ČR, naše gymnázium dostalo příležitost využít moderní technologie a být součástí světové výuky angličtiny. Živou hodinu moderoval profesor z Cambridge a naši žáci si vyzkoušeli společné studium se studenty z Brazílie, Polska, Ruska, Srbska, Slovenska a Francie, během kterého se mohli přesvědčit, že jazykové znalosti, dovednosti a schopnost týmové práce českých mladých lidí jsou na vysoké úrovni a obstojí i ve světě. Nyní naši studenti čekají na odpovědi na otázky, které poslali prezidentce Světové banky p. Kristalině Georgievové v rámci mezinárodního projektu.

Jihomoravsky kraj