Nástroje pro usnadnění přístupu

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Tak i našemu ročníku se úspěšně podařilo postoupit do sekundy. A za odměnu nás, jako všechny žáky sekundy, čekal týdenní biologicko-fyzikálně-chemicko-geografický kurz v Jedovnici.

 První den - v pondělí jsme se ubytovali a šli jsme se projít kolem nedalekého rybníku Olšovce. Také jsme si prohlédli Jedovnici.

Následující den se jedna skupina vydala do arboreta. Šli jsme podle GPS navigace a občas měli co dělat, abychom se neztratili. Když jsme konečně dorazili do cíle, prohlédli jsme si arboretum a pochodovali zpět. Druhá skupina vykročila směrem do Rudice, kde jsme si prohlédli  rudický mlýn, a pak se vydali do lomu Seč. Odpoledne jsme plnili různá fyzikální, chemická nebo biologická cvičení.

Ve středu se skupiny pouze vyměnily, večer jsme si udělali táborák.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na celodenní výlet k jeskyni Balcarka. Tu jsme si prohlédli a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Večer nám vyučující připravili stezku odvahy.

 Celý týden bylo krásné počasí, které jsme asi přivezli my, protože až v den odjezdu začalo pršet. Cestou zpět jsme se zastavili v jeskyni Výpustek.

Pobyt jsme si velmi užili a naučili jsme se hodně nových věcí.

Třída 2.A

IMG 1013
IMG 8365
IMG 8373
IMG 8754
IMG 8760
IMG 8770

Jihomoravsky kraj