Nástroje pro usnadnění přístupu

Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Cílem této výtvarné soutěže bylo přiblížit žákům společné kořeny české a slovenské kultury, které vznikly na území Velké Moravy. Celá akce se konala v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu a záštitu nad ní převzal člen Rady Zlínského kraje Mgr. Petr Gazdík.

Před vytvořením soutěžní práce se museli žáci seznámit s historickými fakty o příchodu Konstantina a Metoděje na naše území a o tom, jak naučili naše předky číst a psát. Také si prostudovali tvary původního písma hlaholice a její význam pro dnešní svět.

Do soutěže se zapojilo čtyřicet škol a ve velké konkurenci získal David Kamenský skvělé 1. místo v kategorii SŠ a VG. Ve stejné kategorii pak osadila 3. místo Gabriela Sečkářová.

Za návrh vitráže bylo uděleno 2. místo Janě Čapkové v mladší kategorii. Slavnostní vernisáž a  vyhlášení výsledků s předáním cen proběhlo ve Starém Městě u Uherského Hradiště v budově Památníku Velké Moravy. Do výstavy z vybraných prací porota zařadila také kresby dalších tří žáků naší školy: Kateřiny Vicenové, Terezy Imrichové a Jakuba Leblocha. 

Vítězné a vybrané práce si můžete prohlédnout na výstavě v Mikulčicích v muzeu Slovanské hradiště od 9. 10. do 2. 11. 2018                                              M. Jirmanová

20180921 165707

Jihomoravsky kraj