HORKÁ NOVINKA

Naši žáci na soutěži "Jičín město pohádky"

Do celostátního kola výtvarné soutěže se zapojili žáci loňské 3. A. Vytvořili ilustrace pohádkové knihy na téma Tady je Krakonošovo a měli za úkol přiblížit malým čtenářům tajemné místo, kde se s ním mohou setkat.

Krakonošova zahrádka s kouzelnými bylinami je první ze tří prací, které získaly ocenění pro naši školu. Malbu vytvořila Karolína Bartošková. Druhý diplom získala Eliška Procházková za kresbu samotného vládce hor a Karolíně Koulové udělila odborná porota diplom za detailní kresbu lesa, ve kterém se ztmívá a za každým stromem může být ukryta pohádková bytost.

Herec Jiří Lábus předal ceny vítězům na Valdštejnském náměstí v Jičíně, kde festival probíhá každoročně několik dnů a celé náměstí je zaplněno stánky a atrakcemi hlavně pro malé návštěvníky.

Všem třem autorkám blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy.

20180915 115446
20180915 153929