Nástroje pro usnadnění přístupu

Studentská výměna s maďarským Debrecenem pokračuje

Studentská výměna s maďarským Debrecenem pokračuje

Ve dnech 9.9. – 13.9. 2018 se skupina našich studentů vypravila do Debrecenu, aby s maďarskými studenty dokončili svůj společný projekt, ve kterém se zabývali především historií školy a také její budoucností. Během několika dnů, které studenti v Maďarsku strávili, poznali mnohem víc, než bylo samotné téma. Bydleli v maďarských rodinách, seznámili se s městem, poznali maďarskou pustu, vyzkoušeli maďarskou kuchyni.

Zde jsou jejich postřehy a dojmy:

…jedním z témat projektu byla historie školy. Při jeho zpracování jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí. Můžeme se hrdě označit za prestižní gymnázium s bohatou historií…  (Š. Balga 7.A)

…některá témata mně někdy neseděla, ale projekt o minulosti naší školy byl super…   (J. Nemčok 3.C)

…nejvíce se mně líbil neoficiální program, protože se tu sešla dobrá parta. Debrecen se svými parky a fontánami je moc pěkný…   (T. Nešporová 8.A)

…někdy mně program sice připadal zdlouhavý, ale umožnil mně poznat jinou kulturu a motivoval mě dál se učit německy…   (M. Lacová 4.D)

…program byl moc dlouhý a měli jsme málo volného času, ale vyrovnala to naše skvělá parta a společné zážitky…   (I. Hajda 4.C)

…líbilo se mně příjemné prostředí hostitelské rodiny, město Debrecen s jeho památkami. Hůře jsem však zvládala hory skvělého jídla…   (E. Novotná 6.A)

…jen v Maďarsku se může stát, že vlak má dva vagóny č.21… (K. Helešicová 8.A)

…před cestou do Maďarska jsem měla obavy, ale bylo to super. I práce na projektu byla zajímavá…   (T. Zemánková 2.D)

…program ve škole byl až moc dlouhý, ale vůbec nelituji, že jsem se do tohoto projektu zapojila…   (M. Líbalová 2.D)

…výměnný pobyt bych doporučila všem, kteří chtějí poznat novou kulturu… (A. Mišicáková 8.A)

…díky pobytu v rodinách jsme poznali maďarskou kulturu skutečně do detailů – od kuchyně až po dopravní situaci. Moc jsme si uplynulé dny užili…   (T. Pálková 8.A)

Jihomoravsky kraj