Nástroje pro usnadnění přístupu

Robosoutěž na ČVUT v Praze vyhrál dívčí tým z GBV

Robosoutěž na ČVUT v Praze vyhrál dívčí tým z GBV

Technika není jen pro kluky! Robosoutěž ČVUT poprvé v historii vyhrál dívčí tým.

Studentky 2.A Alena Gorčíková, Vu Hoang Anh a Elisabet Truhlářová v pátek 20. dubna zabodovaly v jarní části Robosoutěže, kterou pořádá pražská ČVUT. Jejich tým “Gbváci” se navíc stal prvním ryze dívčím vítězným týmem v celé desetileté historii soutěže.

Letos měla všechna soutěžní robotická vozítka za úkol zcela samostatně projet trasu barevného bludiště od startu až do cíle. Poloha barevných polí se v průběhu finále měnila, navíc si každý robot s sebou musel vézt kostičky lega a umístit je po jedné na každém druhém zeleném poli. Holky přišly s atypickým řešením rozvážení kostiček po ploše - zkonstruovaly speciální otávčivý zásobník.

Přestože se na naší škole studenti s robotickými stavebnicemi setkávájí spíše ve vyšších ročnících, Alena, Hoang Anh a Elisabet si v programování robotů našly zalíbení a v pátek to v Praze všem natřely. Gratulujeme!

Kompletní informace o soutěži, včetně kompletního videa najdete na adrese: https://robosoutez.fel.cvut.cz/vysledky-2-kola-robosouteze-pro-zs Vítězný robot našich holek startuje ve videu na čase 1h 11min 15s

 

Jihomoravsky kraj