Nástroje pro usnadnění přístupu

Erasmus+, naši lidé na Islandu

Erasmus+, naši lidé na Islandu

(od Martina Přibáně). Náš projekt Erasmus+ úspěšně pokračuje. Blanka Říhová se účastnila strukturované mobility na Islandu. O své zážitky se podělila:

„Cílem tohoto pobytu bylo seznámit se s islandskou kulturou, historií a hlavně s tamním vzdělávacím systémem a srovnat ho se vzdělávacím systémem v České republice a v ostatních zemích EU. Toho jsme docílili prostřednictvím návštěv různých typů škol v Reykjavíku. První den proběhly na univerzitě v Reykjavíku přednášky, které nás seznámily nejdříve s historií Islandu, a poté s vývojem tamního vzdělávacího systému.
Po další tři dny jsme byli rozděleni do menších skupin, které, podle svého zaměření, navštívily různé islandské školy (základní, střední i odborné). Vždy jsme si prohlédli celou školu a navštívili vyučovací hodiny dle svého zaměření, takže jsem měla možnost srovnat výuku přírodovědných předmětů na Islandu a u nás. To byla pro mne nejpřínosnější část pobytu. Vzhledem k tomu, že spolupracuji na tvorbě školního vzdělávacího programu na naší škole, chystám se postřehy ze svých návštěv na školách aspoň trochu využít v praxi u nás."


Obrazek1
Obrazek2
Obrazek3
Obrazek4

Jihomoravsky kraj