Nástroje pro usnadnění přístupu

Sbor z Northeimu na břeclavském gymnáziu

Sbor z Northeimu na břeclavském gymnáziu

23. 10. 2017 od Jany Kašákové. V neděli 15. října přijelo již na třetí návštěvu 33 studentů a 4 pedagogové z našeho spřáteleného Gymnasia Corvinianum z Northeimu. Naši si odvezli německé kamarády do svých rodin, aby se tady cítili těch pár dnů jako doma.

V pondělí nás čekala spousta práce. Nejprve bylo nutno „sezpívat“ na společné zkoušce oba pěvecké sbory. Chtěli jsme totiž společně uvést skladbu Missa Festiva od Johna Leavitta. V úterý následovalo další zkoušení. Přidali se k nám i němečtí muzikanti a členové Břeclavského komorního orchestru. Hlavní zkoušku, jíž se účastnilo kolem 90 účinkujících, vedl profesionálně a s velkou dávkou trpělivosti David Herzán ze ZUŠ Hodonín. Už tady jsme všichni pociťovali fantastickou atmosféru. 

Vyvrcholením celého snažení všech hudebních těles byl galakoncert v Dělnickém domě, který se konal 18. října. V zaplněném sále diváci zatleskali Polyfonii, která koncert pod vedením Ladislava Straky zahájila. Poté následovalo vystoupení německého souboru Ars Musica Vocalis a orchestru Capella Corviniensis pod taktovkou Thomase Constiena. Na závěr pak zazněla již zmiňovaná Missa Festiva, dirigována Davidem Herzánem. Sál nadšeně aplaudoval a posluchači odcházeli nabití spoustou pozitivní energie. 

Ve čtvrtek následoval odpočinkový den, který němečtí hosté využili k prohlídce památek Lednicko-valtického areálu. V pátek ráno je pak už čekala jen desetihodinová cesta domů. Všichni spokojeně s úsměvem na tvářích mávali, dokud se autobus neztratil z dohledu. Radost a dobrý pocit ze společného muzicírování tu ale zůstal.

Děkujeme a těšíme se na setkání příští rok pro změnu zase v Northeimu!

Northeim
Northeim1
PolyfoniaAll

 

Jihomoravsky kraj