Nástroje pro usnadnění přístupu

Na konferenci v Senátu

Na konferenci v Senátu

20. června. Od Bronislavy Horňáčkové, obsahuje fotky. Naše gymnázium se letos poprvé účastnilo celostátní soutěže CO2 liga. Ne každé přihlášené škole se tak jako nám podařilo zvládnout všechny úkoly až do úplného konce. Soutěž jsme dokončili na celkovém devatenáctém místě ze šedesáti přihlášených, což bereme jako úspěch. Za to vše nás potom, myslím zaslouženě, čekala odměna. 

Během celého roku jsme plnili zadání úkolů na v dnešní době velmi důležitá témata: klimatická změna, jídlo, voda, energie. Tím posledním byla doprava, která má na změnu klimatu velmi negativní vliv. Soutěž nás bavila, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a hlavně jsme, alespoň trochu, přispěli k zlepšení klimatu na Zemi. Vždyť celá soutěž se řídila heslem „Klima jsme již změnili, teď se pojďme změnit my“. V rámci této soutěže jsme uspořádali svačinový den, vyráběli energii pro svůj počítač chozením do schodů a přijímali různé výzvy.

Ve čtvrtek 8. června jely dvě zástupkyně našeho týmu na závěrečnou konferenci soutěže do Prahy. Vše se odehrávalo v historických prostorách Valdštejnského paláce, sídla Senátu Parlamentu České republiky. Hlavní částí programu byla vlastní konference, kde nechyběl ani ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec spolu s některými senátory. Nejlepších šest týmů zde představilo svoji celoroční práci. Při vyhlašování nebylo zapomenuto ani na nás a převzali jsme si diplomy s drobnými dárky. Teď už jsme se mohli přesunout na bohatý raut, který pro nás organizátoři připravili z produktů bio farmy. Následovala už jen prohlídka samotného paláce, která byla příjemným zakončením celé konference.

Rozhodli jsme se v soutěži CO2 liga pokračovat i příští rok a třeba se pokusit zaútočit na vyšší pozice v celkovém žebříčku. Tímto moc děkujeme i p. profesoru Královi, který nás do soutěže přihlásil a pomohl vždy, když bylo potřeba.

Za CO2 ligu Bronislava Horňáčková 1.D/4

KRAL3
Kral1
Kral2

Jihomoravsky kraj