Nástroje pro usnadnění přístupu

Sekunda na výstavě

Sekunda na výstavě

Od Čestmíra Krejčího, obsahuje fotky
Byli jste někdy uvnitř mraveniště? Žákům sekundy se toto přání splnilo ve čtvrtek 20. dubna. Výstava „Utajený svět našich zahrad, luk a polí“ ve valtické pobočce Národního zemědělského muzea nabídla našim žákům sekundy nevšední pohled do života hmyzu.

Během skupinové práce se žáci nejprve seznámili s hmyzími obyvateli polí, luk, lesů a parků a prohlédli si jedinečnou entomologickou sbírku jižní Moravy. Pod mikroskopem sledovali křehkou krásu motýlího křídla či preparát vosího žihadla. Formou soutěžního kvízu poznávali nejrůznější včelařské potřeby. Pak se na chvíli proměnili v obyvatele mravenčí kolonie, aby prozkoumali tunely v muzejním mraveništi. Díky perfektně připravenému lektorskému programu v muzejní dílničce vyráběli závěsné hmyzí „hotely“ pro užitečný hmyz.
Následovala prohlídka zajímavé muzejní expozice věnované krajině Lednicko-valtického areálu, historii zemědělství a vinohradnictví.
I přes nepříznivé počasí, které nás po celý den provázelo, mnozí neodolali a bosou nohou nakonec prošli pocitový chodník na nádvoří muzea.

Co se nám však podařilo zvládnout navíc? Vyjednat v době vlakových výluk speciální nízkopodlažní autobus pouze pro naši skupinu a umožnit celou prohlídku tohoto zatím bariérového muzea i Martinu Cabalovi na vozíčku. Za to patří dík také jeho asistentce Lucii Bartošové.

P1280117
P1280151
P1280201
P1280084

Jihomoravsky kraj