HORKÁ NOVINKA

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

11. dubna, od Barbory Mrázové, Terezy Hanáčkové, Jana Poláčka, Athanasiose Barmpakase, Bronislavy Horňáčkové, Kateřiny Klimovičové, Víta Pavelky, Lenky Kočárkové, Zity Ondráčkové a Barbory Vítové.
Tým deseti lidí napříč ročníky našeho gymnázia, Titáni, měl zadané již třetí téma v rámci soutěže CO2 liga, ke kterému vypracovával úkoly. Po tom, co jsme se dozvěděli, že název tematického celku je Voda, jsme se ihned vrhli do rozdání úkolů a vymýšleli, čím co nejvíce v soutěži zabodovat a předběhnout školy před námi. 

Úkolem každého jednotlivce bylo sledovat 3 dny svou spotřebu vody na vodoměru, či jiným způsobem. Dále pak spotřebu celé rodiny. No a nakonec se pokusit o snížení množství vody potřebné pro běžný život. Pomocí vlastních tabulek a grafů jsme vypozorovali, že spotřeba vody roste se stářím studentů a že více vody potřebují pro běžný den spíše muži než ženy. 
Mizí voda z krajiny? Tak zněl druhý podúkol. Zaměřili jsme se na Břeclav a okolí a zjistili, že velmi negativním vlivem byla stavba Novomlýnských nádrží. Dochází totiž k odvodňování tohoto území. K poznatkům pomohly také staré fotografie a mapy. Vidíme, že městem dříve protékalo mnohem více vody než dnes. 
Teď už byly na řadě nepovinné úkoly, kterých jsme tentokrát udělali víc. Spor mezi kamarádkami a také mezi vanou a sprchou vyhrála sprcha. Právě v ní spotřebujeme o 25 litrů vody méně než ve vaně! Kéž by každý člověk měl sprchu...
Jedna z nás přijala i vodní výzvu. S pomocí se dokázala osprchovat v 2,65 litru vody! Je to až neuvěřitelné. 
Výhodná byla i cesta pár studentek do Maďarska, kde se v Budapešti snažily o snížení spotřeby vody, což se jim ke konci pobytu povedlo maximálně. 
Myslím, že na sebe můžeme být už teď pyšní za to všechno, co jsme dosud v soutěži CO2 liga udělali. 
TiTaNi