Nástroje pro usnadnění přístupu

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

11. dubna, od Barbory Mrázové, Terezy Hanáčkové, Jana Poláčka, Athanasiose Barmpakase, Bronislavy Horňáčkové, Kateřiny Klimovičové, Víta Pavelky, Lenky Kočárkové, Zity Ondráčkové a Barbory Vítové.
Tým deseti lidí napříč ročníky našeho gymnázia, Titáni, měl zadané již třetí téma v rámci soutěže CO2 liga, ke kterému vypracovával úkoly. Po tom, co jsme se dozvěděli, že název tematického celku je Voda, jsme se ihned vrhli do rozdání úkolů a vymýšleli, čím co nejvíce v soutěži zabodovat a předběhnout školy před námi. 

Úkolem každého jednotlivce bylo sledovat 3 dny svou spotřebu vody na vodoměru, či jiným způsobem. Dále pak spotřebu celé rodiny. No a nakonec se pokusit o snížení množství vody potřebné pro běžný život. Pomocí vlastních tabulek a grafů jsme vypozorovali, že spotřeba vody roste se stářím studentů a že více vody potřebují pro běžný den spíše muži než ženy. 
Mizí voda z krajiny? Tak zněl druhý podúkol. Zaměřili jsme se na Břeclav a okolí a zjistili, že velmi negativním vlivem byla stavba Novomlýnských nádrží. Dochází totiž k odvodňování tohoto území. K poznatkům pomohly také staré fotografie a mapy. Vidíme, že městem dříve protékalo mnohem více vody než dnes. 
Teď už byly na řadě nepovinné úkoly, kterých jsme tentokrát udělali víc. Spor mezi kamarádkami a také mezi vanou a sprchou vyhrála sprcha. Právě v ní spotřebujeme o 25 litrů vody méně než ve vaně! Kéž by každý člověk měl sprchu...
Jedna z nás přijala i vodní výzvu. S pomocí se dokázala osprchovat v 2,65 litru vody! Je to až neuvěřitelné. 
Výhodná byla i cesta pár studentek do Maďarska, kde se v Budapešti snažily o snížení spotřeby vody, což se jim ke konci pobytu povedlo maximálně. 
Myslím, že na sebe můžeme být už teď pyšní za to všechno, co jsme dosud v soutěži CO2 liga udělali. 
TiTaNi

Jihomoravsky kraj