HORKÁ NOVINKA

Kvarta v břeclavské městské knihovně

4

(Od Tereza Husaříková a Klára Nežádalová, 4.A) V úterý 28. února se naše třída vydala do knihovny na čtenářskou besedu o knížce Deník Anne Frankové. Přivítala nás milá paní knihovnice, která si pro nás připravila krátkou prezentaci, z níž jsme se dozvěděli informace o Anne a její rodině.

Byla to dívka v našem věku, která se ale narodila do špatné doby, navíc do židovské rodiny. Její deník zachycuje období, ve kterém se rodina schovávala v zadním traktu firmy, v níž dříve pracoval Annin otec, až do doby, kdy byl jejich úkryt vyzrazen a všichni skončili v koncentračním táboře. Během prezentace jsme také četli úryvky z knížky a texty se zákazy, které platily pro židy za 2. světové války.
Potom jsme si udělali krátký kvíz, ve kterém jsme si zopakovali informace z besedy. Osm nejrychlejších se správnými odpověďmi si mohli vyzkoušet brýle na virtuální realitu, díky nimž si mohli třeba projít úkryt rodiny Frankových.
Byl to příjemně strávený čas, dozvěděli jsme se něco nového a mohli si vytvořit detailnější obrázek o životě židů za druhé světové války. Návštěvu knihovny si rádi zopakujeme.
3