HORKÁ NOVINKA

Prima a sekunda ve Vídni

IMG 20221025 120521 kopie

(Od Lucie Baránkové, 2. A) V úterý 25. října jsme vyrazili na výlet do Vídně. Všichni jsme byli opravdu natěšení, což se projevovalo i v hlasitosti našeho autobusu. Hned po odjezdu jsme dostali pracovní listy se zajímavými úkoly, které jsme měli během dne stráveného ve Vídni splnit. Cestou jsme se dozvěděli spoustu informací, jak o zoologické zahradě, tak o zámku a zahradách.

Hned po příjezdu do Vídně jsme vyrazili do ZOO, kde dostala sekunda rozchod a prima pokračovala v doprovodu vyučujících. Nevím jak ostatní, ale naše skupinka si v nejstarší zoologické zahradě na světě užívala nádherných expozic a krásného počasí, které nás naštěstí potkalo. Po hodině a půl obdivování cizokrajných a vzácných zvířat a hodině určené k obědu jsme se vydali do pouštního domu, kde nás nejvíce zaujaly na první pohled nudné, malé kaprovité rybky. Zajímavé byly tím, že když jsme do akvária dali ruce, začaly je rybky okusovat, a nejen my jsme z toho byli nadšení, i naše paní učitelky to vyzkoušely.
Po zážitku s rybičkami jsme se vydali do palmového skleníku a přes zoo ještě do labyrintu, který byl bohužel zavřený. Trochu zklamaní, ale s dobrou náladou proto většina naší výpravy vyrazila ke Gloriette, odkud jsme měli překrásný výhled na Vídeň. Rozveselení z mnoha zážitků jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl domů.
Tímto moc děkujeme paním učitelkám za to, že to s námi vydržely a neztratily dobrou náladu.

IMG 20221026 WA0037.     IMG 20221027 WA0062