HORKÁ NOVINKA

Zkouška pro cizince

Registrace ke zkoušce z českého jazyka pro cizince je nutná již v pondělí před termínem zkoušky do 12.00 hodin.
Je nutno uvést příjmení, datum narození, národnost a město, kde bydlíte v ČR. Bez registrace nelze zkoušku konat.
Registraci lze zaslat na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na telefon +420 721 178 186.

Čeština pro cizince

Termíny zkoušek v roce 2020:
bude upřesněno
Termíny zkoušek v roce 2021: 
bude upřesněno 
Registrace ke zkoušce z českého jazyka pro cizince je nutná již v pondělí před termínem zkoušky do 12.00 hodin. V registraci je nutno uvést příjmení, datum narození, národnost a město, kde bydlíte v ČR. Jinak nelze zkoušku konat.
Registraci lze zaslat na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na telefon +420 739 681 967.
Telefonicky na číslo 519 326 162
 
Ke zkoušce přineste pas a Poukaz MV nebo 1500,- Kč.
Zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část prověřuje dovednosti čtení, poslechu a psaní. Po písemné části následuje ústní pohovor.
Zkouška Doba trvání (čistý čas):
PÍSEMNÁ ZKOUŠKA
Čtení 20 minut
Poslech 35 minut
Psaní 15 minut
ÚSTNÍ ZKOUŠKA 10 minut
Zkouška trvá celkem asi 1,5 hodiny.
• Uchazeč, který úspěšně vykoná ústní část zkoušky, dostane Osvědčení o znalosti českého jazyka.
• Uchazeč, který nesloží ústní část zkoušky, může opakovat zkoušku v dalších termínech.  Každou opravnou zkoušku musí uhradit.
• Pokud chce uchazeč konat opravnou zkoušku ve stejné škole, doporučujeme mu přihlásit se na další volný termín zkoušky ihned.
• Upozorňujeme všechny uchazeče o zkoušku, že na základě kodexu testování není možné osobně nahlédnout do dokumentace o zkoušce, tj. do zadání zkoušky a odpovědních listů!
Jak je zkouška hrazena?
Každý žadatel o trvalý pobyt v České republice má státem hrazený jeden pokus o vykonání zkoušky. K tomu je určen poukaz, který je zdarma vystavován na krajských pracovištích odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR na základě prohlášení, že cizí státní příslušník má v úmyslu požádat o povolení k trvalému pobytu. Poukaz tedy není vydáván opakovaně, druhý a každý další pokus o složení zkoušky si žadatel hradí sám. Platnost poukazu je neomezená. Seznam pracovišť odboru azylové a migrační politiky MV je uveden na těchto webových stránkách http://trvaly-pobyt.cestina-pro-cizince.cz/ Další pokus o složení zkoušky z českého jazyka se hradí přímo v místě, kde zkouška probíhá. Cena zkoušky je 1 500 Kč.
Další podrobné informace ke zkoušce na : http://trvaly-pobyt.cestina-pro-cizince.cz/