Sekunda na výstavě

Od Čestmíra Krejčího, obsahuje fotky
Byli jste někdy uvnitř mraveniště? Žákům sekundy se toto přání splnilo ve čtvrtek 20. dubna. Výstava „Utajený svět našich zahrad, luk a polí“ ve valtické pobočce Národního zemědělského muzea nabídla našim žákům sekundy nevšední pohled do života hmyzu.

Během skupinové práce se žáci nejprve seznámili s hmyzími obyvateli polí, luk, lesů a parků a prohlédli si jedinečnou entomologickou sbírku jižní Moravy. Pod mikroskopem sledovali křehkou krásu motýlího křídla či preparát vosího žihadla. Formou soutěžního kvízu poznávali nejrůznější včelařské potřeby. Pak se na chvíli proměnili v obyvatele mravenčí kolonie, aby prozkoumali tunely v muzejním mraveništi. Díky perfektně připravenému lektorskému programu v muzejní dílničce vyráběli závěsné hmyzí „hotely“ pro užitečný hmyz.
Následovala prohlídka zajímavé muzejní expozice věnované krajině Lednicko-valtického areálu, historii zemědělství a vinohradnictví.
I přes nepříznivé počasí, které nás po celý den provázelo, mnozí neodolali a bosou nohou nakonec prošli pocitový chodník na nádvoří muzea.

Co se nám však podařilo zvládnout navíc? Vyjednat v době vlakových výluk speciální nízkopodlažní autobus pouze pro naši skupinu a umožnit celou prohlídku tohoto zatím bariérového muzea i Martinu Cabalovi na vozíčku. Za to patří dík také jeho asistentce Lucii Bartošové.

P1280117
P1280151
P1280201
P1280084