HORKÁ NOVINKA
  • gbv.cz

Aktuality

Rodilá mluvčí ve výuce angličtiny

pic liblice

Máme radost, že po loňském odkladu programu Fulbrightovy komise můžeme přivítat americkou stipendistku Katherine Cowan B.S. Na břeclavském gymnáziu bude působit jako asistentka ve výuce anglického jazyka po dobu školního roku 2021/2022.

Zobrazit více

Ohlédnutí za minulým školním rokem

foto2.jpg

Poslední den minulého školního roku dostali někteří žáci 4. A k vysvědčení i certifikáty za mezinárodní zkoušky Fit in Deutsch 1, které jim předala ředitelka školy.

Po delší odmlce způsobené více než rok trvající nepříznivou epidemiologickou situací se šestnáct kvartánů přihlásilo ke své první mezinárodní zkoušce z němčiny. Přes ztížené podmínky dané téměř celoroční distanční výukou dosáhli výborných výsledků, které jsou pro ně určitě povzbuzením do dalších let a důkazem, že němčina, stejně jako další předměty, se dají zvládnout i v nestandardních podmínkách, když je vůle a chuť učit se něco nového.

Zobrazit více

Přihlašování na jazykové kurzy zahájeno

Přihlašování na jazykové kurzy zahájeno

Dne 3. srpna 2021 jsme otevřeli přihlašování na jazykové kurzy pro školní rok 2021/2022.

Upozorňujeme na některé novinky! 

Zobrazit více

Multidisciplinární francouzština

Na gymnáziu se učíme francouzštinu pro využití v běžném životě. Není moc studentů, kteří by tento jazyk studovali na univerzitě, a proto klademe maximální důraz na běžnou komunikaci. Je samozřejmostí, že se při cestě do Francie neztratí a budou si schopni objednat jídlo či rezervovat hotel. Našim hlavním cílem však je, aby uměli používat francouzštinu ve svých budoucích profesích. Během výuky proto rozebíráme aktuality, mluvíme o politice, o přírodě, dějinách, nedávno jsme se například zajímali o Thomase Pesqueta, francouzského astronauta, který je právě teď ve vesmíru.

Zobrazit více

Úspěšná reprezentace naší nejmladší astronomky v celostátním kole Astronomické olympiády

V nejmladší kategorii Astronomické olympiády nás letos poprvé reprezentovala žákyně třídy 1.A Klára Haruštiaková. Podařilo se jí probojovat až do celostátního kola, kde 10. května 2021 virtuálně soutěžila spolu s dalšími 25, především o rok staršími, soutěžícími. Klára se dokázala vyrovnat s náročností soutěže důstojným způsobem a obsadila 15. místo.Děkujeme Klárce za její pečlivou a zodpovědnou přípravu, výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženému výsledku.

Čestmír Krejčí

Zobrazit více

Úspěchy slavíme i v angličtině

Dobrých zpráv obzvláště v dnešní době není nikdy dost: Marek Štefka (3.C/4) obsadil v krajském kole konverzační soutěže skvělé 2. místo! Seznamte se s postřehy a pocity samotného účastníka: „Dne 21. 4. 2021 jsem se zúčastnil krajského kola soutěže v anglickém jazyce. Bohužel se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci nemohlo odehrát prezenčně. V rámci online formy odpadly písemná část a poslech, uskutečnila se tedy jen mluvená část. Porota byla tříčlenná, složená ze dvou vyučujících angličtiny a jedné rodilé mluvčí. Každý účastník měl předem stanovený čas, kdy se má připojit. Atmosféra byla příjemná a konverzace plynula přirozeně. Na konci dne bylo vyhlášení výsledků a umístil jsem se na druhém místě. Někdo by si mohl myslet, že budu zklamán tímto výsledkem, že jsem nedokázal vyhrát, ale není tomu tak. Byla to cenná zkušenost, jsem rád, že jsem se soutěže mohl zúčastnit a s vědomím, že jsem udělal své maximum, mohu klidně spát.“

Zobrazit více

Úspěchy našich studentek v OČJ pokračovaly i v krajském kole

Ve dnech 6. a 7. dubna proběhlo krajské kolo OČJ v I. a II. kategorii. Vyhodnocování trvalo poněkud déle, takže až 19.4. byly zveřejněny kompletní výsledky I. i II. kategorie. Ohromného úspěchu dosáhla studentka ze 4.A, která nás zastupovala v I. kategorii, Jana Čapková. Stala se letošní vítězkou Jihomoravského kraje. Janě moc blahopřejeme a držíme pěsti v celostátním kole, jehož podoba pro letošní rok, vlivem pandemické situace, zatím není známa, avšak budeme o průběhu nadále informovat.

Zobrazit více

Další úspěch našich fyzikářů, díl třetí

8. a 9. dubna proběhlo ústřední kolo Astronomické olympiády nejvyšší kategorie AB, opět online formou. Organizačním garantem vyvrcholení olympiády byl Fyzikální ústav Slezské univerzity v Opavě. Do finále byla pozvána dvacítka nejúspěšnějších studentů krajských kol z celé republiky, včetně našich dvou tradičních reprezentantů Tomáše Vítka a Davida Kamenského z třídy 8.A.

Zobrazit více

Úspěchy žáků nižšího gymnázia na Matematické olympiádě

4e0d2946bafc44e656cf2886c0b75bb2_Generic.jpeg

Ve středu 31. března se uskutečnilo krajské kolo 70. ročníku Matematické olympiády pro žáky devátých tříd a jim odpovídajících ročníků gymnázií, stejně tak kolo okresní pro žáky ročníků nižších. Olympiáda probíhala distanční formou, jak už je tomu v tomto školním roce zvykem. Žáci naší školy měli v soutěži své zastoupení a dokázali uplatnit své matematické dovednosti a obsadit tak přední příčky v této soutěži.

Zobrazit více

Úřední hodiny

Úřední hodiny

Pondělí - pátek 9.00 - 12.00

Platí od 21. března 2021 do odvolání. 
Mimo tuto dobu pouze po telefonické nebo mailové domluvě. 

Tel. 519 326 162

E- mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Zobrazit více

Další úspěch našich fyzikářů, díl druhý

FO

10. a 11. března se uskutečnilo republikové kolo Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A, opět online formou. Nejprve účastníci řešili čtyři teoretické úlohy, druhý den zpracovávali simulaci úlohy experimentální. V národním kole, v konkurenci 47 soutěžících, potvrdili naši dva maturanti své odborné kvality. Tomáš Vítek obsadil celkové 10. místo, zařadil se mezi vítěze soutěže a byl také vyhlášen jako nejlepší řešitel jedné z teoretických úloh. David Kamenský obsadil 12. místo, stal se úspěšným řešitelem a svoje vynikající znalosti prokázal i v národním kole matematické olympiády. K tomuto úspěchu oběma našim reprezentantů blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zobrazit více

Pomáháme, aby byl svět zelenější

Snímek obrazovky 2021-03-21 v 13.08.34.png

Díky sběru baterií, který celoročně probíhá na naší škole, pomáháme, aby byl svět zelenější. 

Tento sběr umožňuje, aby tyto baterie neskončily na skládkách, kde by se z nich uvolňovaly škodlivé látky znečišťující ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Z vybraných baterií jsou prostřednictvím recyklace získány kovonosné suroviny a tím se šetří zdroje nerostných surovin.

Zobrazit více

Polyfonia žije!

Snímek obrazovky 2021-03-09 v 10.31.51.png

Gymnaziální pěvecké sbory Polyfonia a Domino Cantat nahrály pro online Talentshow oblíbenou skladbu Jazz Cantate od A. Becka. Video sestříhala naše absolventka a bývalá sboristka Julie Pražáková. Zvuk namixoval Martin Petrásek. Moc všem děkujeme za podporu a dětem za odvahu natočit video. Obzvlášť musíme ocenit odvahu zpěváčků z primy a prvních ročníků. Natočit samostatně video je úplně jiná práce, než na kterou jsme zvyklí. Všichni museli překonat ostych a naučit se poslouchat samostatně svůj hlas. I když nyní zkoušky sborů probíhají v distančním režimu, věříme, že se nám podaří nacvičit nové písně a něčemu se přiučíme.

Zobrazit více

Cambridge zkoušky 2021

images.jpeg

Termín zkoušek Cambridge úrovně B2 (FCE) nebo C1 (CAE) pro tento školní rok je sobota 12. 6. 2021. Termín je vyhrazen pro zájemce z řad našich studentů, ale i veřejnosti. Zkoušky budou formou “computer based”, tedy budou se psát na počítačích v budově Gymnázia Břeclav. Kandidáti si přinesou vlastní sluchátka s kabelem. K těmto zkouškám musí být kandidát přihlášen včetně zaplaceného poplatku nejpozději do 9. 5. 2021.

Zobrazit více

Další úspěch našich fyzikářů

FO

20. ledna  se uskutečnilo krajské kolo Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A, jak jinak než online formou. Nejstarší a nejzkušenější fyzikální nadšenci      ze středních škol celé České republiky během 4 hodin řešili čtyři obtížné úlohy, které svou náročností již značně přesahují středoškolské učivo fyziky. Naši dva maturanti z 8. A potvrdili svoje kvality. V našem kraji získal Tomáš Vítek 2. místo a David Kamenský 3. místo. Blahopřejeme a držíme palce v celorepublikovém finále této prestižní soutěže.

Zobrazit více

Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

Další věc, kterou jsme si premiérově vyzkoušeli online, představuje soutěž v anglické konverzaci v kategorii III.A. Navzdory všeobecně známým okolnostem můžeme s radostí konstatovat, že spoustě žáků nechybí motivace se zlepšovat. Jsou výborně připraveni, mají přehled, zajímavé nápady a dokážou je v angličtině bravurně podat.

Zobrazit více

Úspěch našich studentek v okresním kole Olympiády v českém jazyce

Úspěch našich studentek v okresním kole Olympiády v českém jazyce

V pondělí 25. ledna proběhlo okresní kolo 47. ročníku Olympiády v českém jazyce. Stejně jako školní kola, i okresní probíhala letos v online prostředí, což určitě není úplně komfortní způsob řešení úkolů této soutěže, především pak vytvoření slohového úkolu na zadané téma.

Zobrazit více

Úspěšná premiéra Dne otevřených dveří online

Úspěšná premiéra Dne otevřených dveří online

V pátek 15. ledna proběhl online den otevřených dveří. Na naši adresu se připojilo celkem asi šedesát uchazečů o studium nebo jejich rodičů. Mgr. Josef Pochylý odpovidal na dotazy vznesené během vysílání. Shrnutí základních informací, které byly obsaženy v úvodní komentované prezentaci, zpřístupňujeme na této adrese. Těšíme se na další den, kdy otevřeme školu pro zájemce o studium, což bude 12. února 2021. Z pochopitelných důvodů zatím nejsme schopni upřesnit formu setkání.  

Zobrazit více

Ocenění za program o změně klimatu

Snímek obrazovky 2020-12-13 v 23.07.47.png

Naše škola se může pyšnit prestižním certifikátem o úspěšném absolvování programu CO2 liga pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, Státního fondu životního prostředí a Ekologického institutu Veronica. V náročné celoroční soutěži jsme skončili v elitní skupině osmi škol z celkových šedesáti, které byly za svou práci pozvány na slavnostní konferenci s vyhlašováním výsledků za účasti ministra ŽP a dalších hostů v prostorách Senátu v Praze.

Zobrazit více

Live Classes, angličtina online s BBC

IMG_20201210_071304.jpg

Letos v listopadu se žáci druhých a třetích ročníků zúčastnili unikátního projektu „Live Classes" (hodiny naživo), který organizuje nakladatelství Pearson ve spolupráci s BBC. Jedná se o hodinu angličtiny vedenou rodilým mluvčím, ve které jsou připojeny třídy a žáci z celého světa přes internet. Lekce jsou rozděleny do jednotlivých jazykových úrovní a témat vhodných pro danou věkovou kategorii. 

Zobrazit více

Naše e-Twinningové projekty ve školním roce 2020/2021

etsk.jpg

V této nelehké, zmatené a nejisté době, mezinárodní spolupráce neztrácí svůj význam, naopak, e-Twinningové projekty jsou  skvělou podporou a obohacením distanční výuky. Díky možnosti seznámit se s vrstevníky z různých krajin světa, vyměňovat navzájem myšlenky a realizovat nápady, naši studenti dostávají příležitost rozvíjet své dovednosti potřebné pro život ve 21. století, rozšiřovat vědomosti o světovém dění nebo poznatky z oblasti vědy a technologií. Zároveň se obohacuje slovní zásoba žáků a jejich  vyjadřovací schopnosti v cizím jazyce.

Zobrazit více

Bobřík informatiky

bobrik_cz.jpg

V listopadu se naše škola opět zúčastnila soutěže Bobřík informatiky. 

Letošní 13. ročník umožnil žákům soutěžit z domova. Celkem se soutěže zúčastnilo 188 studentů a studentek z celé ČR.

BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství.

  • Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
  • Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Naši studenti soutěžili ve čtyřech kategoriích:

Zobrazit více

Logická olympiáda

logol (kopie).jpg

Během měsíce října se uskutečnila tradiční internetová soutěž Logická olympiáda.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Zobrazit více

Mezinárodní úspěch v Astronomické olympiádě

Bronze Tomaš Vitek Czech

V říjnu letošního roku dosáhl velikého úspěchu Tomáš Vítek z 8.A, který byl na základě svých výkonů v národním kole astronomické olympiády nominován reprezentovat Českou republiku na mezinárodním poli. Epidemická situace přinutila organizátory uspořádat soutěž v online verzi se třemi částmi: teoretické úkoly, zpracování dat a virtuální pozorování. Na základě výkonů soutěžících pak sbor hodnotitelů udělil zlaté, stříbrné, bronzové medaile, případně účastnický list. Tomáš Vítek si vybojoval bronzovou medaili a patří mu náš obdiv a poděkování za vzornou reprezentaci školy i celé země.

Zobrazit více

Projekt PASCH - redakční workshop

Klick_Ws_3.jpg

Ve dnech od 1. 8. do 7. 8. 2020 jsme se zúčastnili mezinárodního redakčního workshopu pro redaktory studentského online časopisu Klick, organizovaného Goethe-Institutem v rámci projektu PASCH. Kvůli pandemii workshop neproběhl jako obvykle v Berlíně, ale v online programu WBS LearnSpace 3D. Účastníků bylo celkem třináct - z Česka, Slovenska, Lotyšska a Maďarska, jazykem projektu byla němčina.

Cílem bylo vytvořit článek se skupinou lidí, do které jsme byli vylosováni na začátku projektu. Každá skupina dostala přidělenou věkovou skupinu, se kterou měla udělat rozhovor. 

Zobrazit více

Energetická olympiáda

Snímek obrazovky 2020-11-15 v 21.45.46.png

V pátek 6. listopadu 2020 měli studenti naší školy možnost porovnat své znalosti a schopnosti se svými vrstevníky na středních školách a gymnáziích v třetím ročníku Energetické olympiády. Ve dvou a tříčlenných týmech spolupracovali v online formátu soutěže na třech desítkách náročných úkolů z energetiky. Šest našich týmů se snažilo probojovat v konkurenci 258 týmů z celé České republiky do celostátního finále, kam mohlo postoupit prvních 25 týmů.

Zobrazit více

Na Erasmus s PCR testem

Někdy v únoru tohoto roku mi byla nabídnuta cesta do Dublinu na týdenní kurz pro učitele v rámci programu Erasmus+. Říkala jsem si, proč ne. A tak jsem se začala připravovat a těšit na cestu. Koupila jsem průvodce po Dublinu a zařídila si procvičování angličtiny, kterou jsem přes pět let v podstatě nepoužívala. Termín odjezdu byl stanoven na duben 2020. Ani ve snu mě nenapadlo, že může nastat situace, která nastala. Uzavření hranic, odjezd vyloučen, příjezd vyloučen.

Zobrazit více

Výhody zahraničních kurzů Erasmus+ v době COVIDu

Výhody zahraničních kurzů Erasmus+ v době COVIDu

(12. října, mp) V hektickém období posledních týdnů jsme kromě příprav různých alternativních rozvrhů, které by měly reagovat na všechny možné scénáře vývoje pandemie ve školství, řešili výjezd na jeden z posledních kurzů, jež bychom v rámci našeho projektu Inspirace Evropou 2 měli absolvovat.

Zobrazit více

Mezinárodní prázdninový kurz Goethe-institutu online

43688EEC-C15B-4C69-BF61-71705FDDA8E5.jpeg

Ve dnech 17. 8. - 28. 8. 2020 jsem se zúčastnil mezinárodního prázdninového kurzu němčiny, na který jsem dostal stipendium od Goethe-Institutu. V důsledku nepříznivých epidemiologických podmínek se kurz nekonal v německém Salemu, ale probíhal přes internet. I tak nezklamal a hned první den našeho online setkání, které bylo umožněno pomocí platformy MOODLE, jsme se seznámili s naší hlavní lektorkou, paní Lenou Schelski. 

Zobrazit více

Exkurze do Vídně

120426379_869348900136415_2444863529500358508_n.jpg

Dne 10.-11.9.2020 se studenti třetích ročníků zúčastnili dvoudenní exkurze do Vídně.Díky finanční pomoci Goethe Institutu studenti navštívili Univerzitu ve Vídni a v rámci komentované prohlídky byli seznámeni s možností studia. Dle vlastního výběru navštívili přírodovědné nebo technické muzeum,zábavní centrum Prater,akvárium, židovské město a různé historické památky.Ubytování se snídaní bylo zajištěno v hostelu v centru města. Těšíme se, že se exkurze bude příští rok opakovat a stane se pravidelnou akcí školy.

119180926 367135524672469 5560161420272539456 N
119474142 322597322298278 8741293521032443027 N
120262173 382554363141251 2991988884466978679 N
120289512 603787200290504 705707396911984341 N
120291303 341935623531191 4094657410980260358 N

Zobrazit více

Adaptační kurz

DSC_2979.JPG

Studenti prvních ročníků a primy se na začátku školního roky zúčastnili tradičního seznamovacího týdne. Program protknutý tématem Zaklínač pro ně připravili studenti vyšších ročníků a absolventi. Noví studenti poznávali své spolužáky i třídního učitele prostřednictvím aktivit vyžadujících spolupráci, odvahu, logické myšlení, komunikační dovednosti i mrštnost. Poučili se u hry Fakescape, u Zaklínačského kvízu a protáhli kostry u Kolping crossu.

Monika Válková

Zobrazit více

Letní chemická škola

IMG_3090.jpeg

V posledním prázdninovém týdnu ve dnech 25. – 27. 8. se na VŠCHT v Praze konal již 34. ročník Letní školy pro středoškolské učitele a studenty středních škol s názvem „Chemie a život“. Letos se ji zúčastnila i naše studentka Gabriela Vlašicová společně se svou učitelkou chemie RNDr. Alžbětou Petrů. Přednášky a laboratorní cvičení koncipované pro učitele i studenty byly zaměřeny na nové trendy a poznatky z různých oblastí chemie, které nejsou předmětem běžné standardní středoškolské výuky. Následující řádky přináší hodnocení účastnice akce.

Zobrazit více

Cesty poezie...

 

P1010126.JPG

Ve čtvrtek jsme v rámci literárního festivalu objevovali poezii. Průvodcem nám byla Zuzana Gabrišová, básnířka a editorka, která má za sebou mimo jiné i sedmiletý pobyt v zen-buddhistickém klášteře v Jižní Koreji. V 45 minutách se pokoušela formou nepříliš strukturované dílny vzbudit zájem studentů o básně. Své cesty k poezii hledali „malí“ i „velcí“, sekundáni, třída 2.D/4 i maturanti (8.A). V neformálním prostředí školního klubu studenti potřebovali jen psací potřeby a otevřenou mysl. Dostaly se jim do rukou básnické sbírky současných českých autorů a pak už jen pročítat, vybírat, přečíst nahlas, komentovat, naslouchat, třeba i mlčet, a hlavně se nesnažit přijít na to, „co tím chtěl básník říci“. Stačilo to? I když platí, že cesta poezie není pro každého, průběh dílen svědčil o tom, že ve spoustě případů ano…

Petr Švec

Zobrazit více

Ameriku čekají velké změny

 

P1010075.JPG

V úterý 8. září aula gymnázia přivítala dalšího vzácného hosta v rámci literárního festivalu BookPark, reportéra serveru Aktuálně.cz Daniela Anýže. Lze jej považovat za specialistu na Spojené státy americké, jak sám vzpomínal, v USA působil v letech 2005 – 2010 jako zpravodaj Hospodářských novin. Devadesátiminutovou přednášku prokládanou průběžně zodpovídanými dotazy moderoval Jan Marek (8.A) a pozorným publikem byla 6.A a 8.A.

Zobrazit více

Příběhy z útulku

20200907_130104.jpg

Pilotní ročník literárního festivalu BookPark, spolupořádaný Městskou knihovnou Břeclav, odstartoval na gymnáziu autorským čtením Edgara Dutky (našeho absolventa z roku 1958!). Přečetl tři povídky ze své opožděné prvotiny U útulku 5, která se stala literární událostí až 40 let po svém vzniku, někdy na počátku 3. milénia.

Zobrazit více

Budoucí maturanti zahájili nový školní rok na STK

IMG-6206.jpg

Netradičně zahájili nový školní rok čtvrťáci našeho Gymnázia. Místo obvyklého prvního dne ve školních lavicích tráví první týden studia na tradičním Sportovně turistickém kurzu. Sportování a jiné outdoorové aktivity je jistě pozitivně naladí před začátkem maturitního ročníku. Jiří Petrjanoš  

Zobrazit více

Úhrada poplatku za adaptační kurz 2020

Úhrada poplatku za adaptační kurz 2020

Žádáme rodiče studentů prvních ročníků, kteří se účastní adaptačního kurzu, aby během měsíce září uhradili částku 2.800,– Kč na účet společnosti GENA-G, o. p. s. číslo: 2000747074/2010, pro lepší identifikaci napište do zprávy pro příjemce jméno žáka a jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte bez čísel za lomítkem (např.: 915520).

Zobrazit více

Přihlašování do jazykových kurzů zahájeno

Přihlašování do jazykových kurzů zahájeno

Dnešním den zahajujeme přihlašování do kurzů anglického a německého jazyka.

Na této adrese  jsou k dispozici bližší informace. Ceny nezvyšujeme!

Zobrazit více

Ukončení přijímacího řízení

Ukončení přijímacího řízení

Oznamuji, že přijímací řízení ke střednímu vzdělávání na naší škole bylo již
ukončeno. Bylo přijato 30 žáků do oboru 79-41-K/81 a 60 žáků do oboru 79-41-K/41.
U všech nevyřízených žádostí o vydání nového rozhodnutí bude vydáno usnesení o zastavení správního řízení z důvodu nedostatku volných míst.
Mgr. Eva Krutáková, ředitelka

Zobrazit více

Převzetí rozhodnutí o přijetí či nepřijetí do školy

Vážení rodiče,

z technických důvodů jsme nuceni zrušit možnost převzít v úterý 16. června 2020 v době od 7 hodin rozhodnutí o přijetí či nepřijetí do školy.

Zobrazit více

Za Evou Trubačovou

Dnešní poněkud zvláštní doba přináší hodně neveselých zpráv. Mimo tuto kategorii se ovšem řadí zprávy, sdělující něco absolutního a nevratného. K nim patří bezesporu ta o úmrtí naší kolegyně a v mnoha případech i kamarádky, paní profesorky RNDr. Evy Trubačové. 
Po studiu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci začala v roce 1973 na našem gymnáziu učit biologii a tělocvik. Škole zůstala věrná po celou dobu své profesní dráhy, tedy více než čtyřicet let.

Zobrazit více

3Dpress v národním finále

Screenshot 2020-04-15 11.42.00.png

Naše studentská firma D3press postoupila do Národního finále JA Studentská Firma Roku 2020. Dostala se tak mezi 10 nejlepších studentských firem v ČR.

"Věřím, že pokud by semifinále probíhalo standartně 'naživo', tak do finále postoupí i další naše studentská firma FreshTrash, která měla prezentaci také skvěle připravenou", uvedl Petr Vlasák, který studentské firmy u nás ve škole vede.

Zobrazit více

Blahopřejeme

Blahopřejeme

V nejvyšší kategorii Fyzikální olympiády - kategorie A pro maturanty - naši školu velmi úspěšně reprezentovali studenti septimy David Kamenský a Tomáš Vítek. I přesto, že letos navštěvují teprve třetí ročník, se jim podařilo uspět v krajském kole (3. a 5. místo) a postoupit do republikového finále soutěže. Ta vyvrcholila v posledním únorovém týdnu ve Slaném u Kladna.

Zobrazit více

Do 6. 4. přijímáme přihlášky na zkoušky Cambridge Exams FCE (B2) a CAE (C1)

Screenshot 2020-04-01 12.31.38.png

V současné době  je plánovaný květnový termín zkoušek nejistý,  máme však ujištění že případný nový termín pro naše centrum budeme řešit tak, aby vyhovoval pokud možno všem.

Pokusíme se zajistit konání zkoušek na naší škole, nejlépe v sobotu, ten den proběhne písemná i ústní část zkoušky, zůstává i možnost vybrat si "speaking partnera".

Přihlaste se vytištěním přihlášky , jejím čitelným vyplněním, naskenováním nebo čitelným vyfocením a zasláním na tento mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zobrazit více

Certifikát „eTwinningová škola“

etslabel.png

Naše škola získala prestižní ocenění Evropské unie za období 2020 - 2021 – certifikát  „eTwinningová škola“.  ETwinning je platforma EU, která sdružuje 4000 škol. Minulý týden tento certifikát obdržela 4 gymnázia v ČR, která byla  oceněna nejen za aktivní zapojení do komunity eTwinning. Hodnotily se také průkopnická práce v oblasti digitalizace školství, zajištění eBezpečnosti, inovativní a tvůrčí přístupy k výuce. Sledovalo se splnění kritérií pro  podporu společného učení učitelů a žáků,  pro průběžný profesionální rozvoj zaměstnanců.  Podmínkou pro udělení ocenění bylo nejen získání národního a evropského certifikátu kvality za práci jednotlivců (tento rok značku kvality ČR a EU získal projekt Mgr. L. Stojčevy, PhD. a jejich žáků ze 7.A, 3.C/4 a 3.D/4), ale i úspěšnost celého eTwinningového týmu na našem gymnáziu.

Zobrazit více

Stříbro z přeboru škol v basketbalu

IMG_0888.jpg

V úterý 10.března se ve Valticích uskutečnila Sportovní liga ZŠ vbasketbalu chlapců. Studenti našeho gymnázia po dvou suverénních vítězstvích v základní skupině proti ZŠ Velké Němčice 23:2 a ZŠ Lanžhot 22:4 postoupili do finále. Zde byl nad jejich síly tým pořádající školy ZŠ Valtice, kterému podlehli 8:21. O stříbro se zasloužili Jan Střelský, Jan Davčík, Václav Marek a Lukáš Vilda ze 4.A, Quang Hai Vu ze 3.A a Tobiáš Kouřil s Jirkou Horňákem ze třídy 2.A. Jiří Petrjanoš

Zobrazit více

Počty přihlášených uchazečů k přijímacímu řízení v roce 2020

Počty přihlášených uchazečů k přijímacímu řízení v roce 2020

Čtyřletý obor (KKOV 79-41-K/41): 134 žáků

Osmiletý obor (KKOV 79-41-K/81): 125 žáků

Všem uchazečům bude zaslána pozvánka k přijímacím zkouškám poštou. 

Zobrazit více

Vědci a odborníci na Gymnáziu

IMG_KP.jpg

Rozšířit studentům obzor a obohatit výuku chodí do ekologického semináře v průběhu celého roku vědci a odborníci mnoha oblastí. Díky úzké spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Lednici nás navštívil prof. Ing. Robert Pokluda, Ph.D. s velmi zajímavou přednáškou o mykorhize doplněnou mikroskopováním, které mohli studenti pozorovat díky mobilní aplikaci na svých telefonech přímo v lavici.

Zobrazit více

EU Code Week

IMG_5200.JPG

V týdnu před jarními prázdninami se skupina žáků ze 4.A pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D.,
zúčastnila během výuky angličtiny Evropského týdne programování. Cílem této akce je prohloubit digitální
gramotnost a procvičit jazykové dovednosti v cizím jazyku.

Zobrazit více

SCHULEN: PARTNER DER ZUKUNFT / ŠKOLY: PARTNEŘI BUDOUCNOSTI

PASCH_24_1_60_(c)_PetraHajska.jpg

Iniciativa PASCH pokračuje

Ve dnech 23. – 24. ledna 2020 se do Prahy sjeli ředitelé a koordinátoři dvaceti čtyř tzv. partnerských škol ze střední a východní Evropy. Na pracovním setkání na Goethe-institutu nejprve společně zhodnotili význam iniciativy PASCH (jejím cílem je podpora výuky německého jazyka), její přínos pro školy i spolupráci v mezinárodních projektech.

Zobrazit více

64. reprezentační ples Gymnázia Břeclav

 

1.jpg

Přijměte naše pozvání na 64. reprezentační ples Gymnázia Břeclav, který se bude konat v pátek 6. března 2020. Máte-li zájem o vstupenky, požádejte o rezervaci mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do 30. ledna 2020. Zarezervované lístky se budou prodávat v kabinetu TV v termínu od 10. února do 14. února 2020 a od  24. února do 5. 3. 2020. Do rezervace napište jméno a příjmení /vstupenky jsou na jméno/. Rezervací automaticky nevzniká nárok na vstupenku.

Na plese platí zákaz vnášení tvrdého alkoholu.

CENY VSTUPENEK: 

350 Kč Hlavní sál (The Teachers), 

300 Kč Diskotéka,  

300 Kč Foyer (Cimbálová muzika Vladimíra Beneše).

 

Zobrazit více

Ó! Bídní druháci, otevřete oči! (Den poezie 2019)

20191122_114622.jpg

Takže na začátek stručně a jasně: v pátek 22. listopadu 2019 se žáci 2. ročníků vyššího gymnázia (6.A, 2.C/4 a 2.D/4) účastnili každoročního Dne poezie, který pro ně uspořádali vyučující češtiny. Celý den jsme věnovali práci a zábavě v jednotlivých dílnách a poté se setkali v krásné nové aule k společnému předvádění (se), neboli sdílení výsledků naší práce. 

Čím jsme se zabývali? Téma letošního ročníku byl citát Leonarda da Vinciho „Slepá nevědomost nás přivádí na scestí. Ó! Bídní smrtelníci, otevřete oči!“ A jak se tedy lektoři snažili svým účastníkům otvírat oči? Komiksem, labyrintovou poezií, protestsongy, propojením s obrazem a nahraným zvukem, slam poezií… Naprosto potěšující byla účast našich studentů v roli lektorů: Elišky Bohunské a dua Báry Weidlichové a Agáty Strakové. 

Zobrazit více

Hodina moderní chemie 2019

IMG_20191128_130748.jpg

Dne 28. 11. 2019 přijali naše pozvání doktorandi z VŠCHT Praha, a přijeli k nám s programem: Forenzní analýza. Žáci 2. a 3. ročníků vyššího gymnázia a tercie nižšího gymnázia, si tak mohli vyzkoušet, jaké by to bylo, kdyby se z nich stali pracovníci laboratoří kriminalistiky. Odebírali otisky prstů z různých předmětů, poznávali pachy. Konfrontovali poznatky získané z detektivních seriálů s reálnými možnostmi laboratoří. Jedná se o motivační hodinu chemie, která je mezi žáky velmi oblíbená a již se těšíme na další setkání. Studenti se tak dozvěděli o další možnosti, kam po střední škole.

IMG 20191128 083356
IMG 20191128 125141
IMG 20191128 125206
IMG 20191128 125255

Zobrazit více

Podzimní soustředění Polyfonie

76176433_2381933708725974_3110243306617962496_n.jpgNa sklonku října se pěvecký sbor Polyfonia uzavřel do „tvůrčí bubliny“, aby se na intenzivním soustředění připravil na novou sezónu, ale zejména na prosincový galakoncert k 50. výročí založení sboru. Uprostřed krásné přírody Hostýnských vrchů, přímo pod Svatým Hostýnem, jsme od rána do večera pilně napínali hasivky, aby se naši příznivci měli na co těšit. Přijďte si v prosinci poslechnout úžasnou Carminu Buranu a další krásná díla jak soudobých tvůrců, tak starých mistrů.

Zobrazit více

Volejbalový turnaj absolventů

IMG_20191102_172411.jpg

V sobotu 2.11.2019 se gymnaziální tělocvična zaplnila absolventy naší školy, kteří si přišli zavzpomínat na svá školní léta. Volejbalového turnaje se zúčastnila 4 družstva absolventů a také tým profesorů Gymnázia. Na výsledku až tak nezáleželo, turnaj proběhl v přátelské atmosféře a vítězství si odnesli maturanti ročníku 2003. Jiří Petrjanoš

Zobrazit více

Stávka 6. 11. 2019

Stávka 6. 11. 2019

Vzhledem k tomu, že se naprostá většina pedagogů břeclavského gymnázia připojila ke stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství na den 6. listopadu 2019, bude škola pro všechny žáky tento den uzavřena. V případě jakékoli změny vás budeme neprodleně informovat.

Eva Krutáková, ředitelka

Zobrazit více

Národní certifikát kvality za rok 2019

PA130075.JPG

Dům zahraniční spolupráce dne 10.10.2019 slavnostně uděloval národní certifikát kvality za rok 2019 na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje v Ostravě. Jde o prestižní cenu za inovativní výuku a mezinárodní projekty, které splňují náročná kritéria kvality a mohou ve svých zemích sloužit jako příklad dobré praxe.

Zobrazit více

Výměnný pobyt v Tolmezzu

20191004_141737.jpg

 Stejně jako již mnoho let, tak se i letos někteří žáci naší školy účastnili výměnného pobytu s Italským městem Tolmezzem. Návštěva trvala od 30. 9. do 5. 10., tedy celkem šest dní. 

První den, v pondělí, jsme skoro celý strávili v autobuse. Vyrazili jsme kolem osmé hodiny ráno, a když jsme dojeli do Tolmezza, bylo už pět hodin večer. Přestože byla většina z nás po dlouhé cestě unavená, po příjezdu jsme se ihned probrali, protože tam na nás už čekali naši italští partneři, se kterými jsme měli prožít následující týden. 

Zobrazit více

Jičín město pohádky

20190607_110600.jpg

V celostátní výtvarné soutěži získaly ocenění pro naši školu dvě studentky.

Úkolem soutěžících bylo vytvořit ilustraci na téma: Žili byli nejenom na hradech a zámcích.

Zobrazit více

Naše škola navázala spolupráci s VIDA! science centrum

IMG_4608.JPG

 VIDA! science centrum je zábavní vědecký park pro popularizaci a podporu vědy v Brně se stálou interaktivní expozicí, která představuje desítky vědeckých exponátů. Doprovodný program pak zahrnuje představení s vědeckými pokusy a speciální programy pro školy i veřejnost. 

Zobrazit více

Absolventský turnaj ke 100. výročí založení Gymnázia

Absolventský turnaj ke 100. výročí založení Gymnázia

Zavzpomínejte si společně  na své mládé časy prožité na Gymnáziu Břeclav! Vytvořte volejbalový tým složený z absolventů naší školy azúčastněte se volejbalového turnaje u příležitosti založení gymnázia.Turnaj se uskuteční v sobotu 2.listopadu a přihlášky přijímáme do31.10.2019!! Přihlašujte se prosím mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zobrazit více

Zpráva z prázdninového Erasmu

Zpráva z prázdninového Erasmu

Účastnil jsem se metodologického kurzu zaměřeného na výuku prostřednictvím metody CLIL (Content and Language Integrated Learning). Jedná se o výuku školního předmětu prostřednictvím cizího jazyka, neboli daný cizí jazyk zde není cílem, nýbrž prostředkem.

Zobrazit více

Naši starší astronomové se prosadili mezi republikovou špičku

Screenshot 2019-06-18 11.56.26.png

Do celostátního kola finále 16. ročníku Astronomické olympiády kategorie CD byli z krajských kol nominováni i naši studenti 6. A David Kamenský a Tomáš Vítek.

Zobrazit více

Naše mladé astronomky zabodovaly v Praze

mladé astronomky.jpg

Naše mladé astronomky Kristýna Hrabovská a Kateřina Hermanová z 2. A se probojovaly do celostátního finále 16. ročníku Astronomické olympiády kategorie EF.

Zobrazit více

Mladý přírodovědec

mlady prirodovedec (4).JPG

Každoroční akci pro děti z mateřské školy připravili letos žáci ze 4. A spolu se svými vyučujícími chemie, fyziky a biologie.

Malí zvídaví přírodovědci se v pátek 31. 5. 2019 rozeběhli po tělocvičně, kde si mohli vyrobit rozvíjející květinu, malý vrtulníček či svého panáčka pro let balónem. Vyzkoušeli si na vlastní vlasy statickou elektřinu, ovládání autíčka či sadu hejblat vyrobených žáky kvarty.

Zobrazit více

FabLab v Břeclavi

FabLab (2).JPG

V rámci projektu KaPoDaV byla naše škola vybrána k prezentaci moderních technologií prostřednictvím pojízdné laboratoře v kamiónu FabLab Experience, který obsahuje desítku přístrojů: laserové řezačky, 3D tiskárny, robotické rameno, CNC frézka, řezací plotr, elektronový mikroskop, elektro a mechadílnu. Kamión se podařilo zaparkovat na parkovišti za Kulturním domem v Břeclavi a od pondělí 3. 6. do středy 5. 6. 2019 byl k dispozici našim žákům.

Zobrazit více

Hledáme učitele/učitelku základů společenských věd

hledame-te-w830-h540.jpg

- s nástupem od 1. září 2019

- v kombinaci s druhým předmětem

- praxe výhodou

- životopis zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zobrazit více

Sto vědců do škol

IMG_1672.jpg

I letos měli naši studenti možnost zúčastnit se tradičního třídenního přednáškového bloku Sto vědců do škol, který se konal v Brně za podpory Strategie AV21 AV ČR a Nadace ČEZ.

Zobrazit více

Vítězství v soutěži s 3D tiskem

Screenshot 2019-06-12 22.48.20.png

Dne 4.6.2019 se umístilo 6 studentů ze 6.A na prvním místě v soutěži s 3D tiskem. Účastnilo se 5 týmů, které pracovaly po dobu 4 měsíců. Naši borci chtěli reprezentovat Břeclav, a proto vytvořili zmenšenou verzi břeclavské cyklověže. 

Zobrazit více

Zájezd do Perigordska

IMG_20190514_115032.jpg

Zavítali jsme do Perigordu, malebné jižní končiny Francie. Cestu tam jsme si prodloužili přes švýcarskou Ženevu, která byla nepřekvapivě deštivá a skrývala tajemství jezerské Ženevky (nejspíše blízké příbuzenstvo skotské Lochnessky) a kouzelného kolotoče. Následující tři dny nám nocleh poskytl hotel na předměstí Bergeracu.

Zobrazit více

Literární procházka pohádkovým Lanžhotem

20190510_095118.jpg

V pátek 10. 5. 2019 se třída 2.A zúčastnila Literární procházky Lanžhotem, kterou už třetím rokem pořádá zdejší základní škola. Letos byla procházka po městských ulicích zaměřená na pohádky a místní pověsti.

Zobrazit více

Setkání zákonných zástupců přijatých žáků

Setkání zákonných zástupců přijatých žáků

pro osmileté studium – dne 11.6.2019 v 15.00 hodin
pro čtyřleté studium – dne 11.6.2019 v 16.00 hodin
Pozvánky byly rozeslány na mailové adresy uvedené na přihláškách.
Mgr. Eva Krutáková, ředitelka

Zobrazit více

Nenech to být!

Nenech to být!

Dovolte nám informovat vás, že se naše škola stala součástí webové platformy a mobilní aplikace Nenech to být bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu. S podporou MŠMT a odborníků přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů již v jejich zárodku. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. Právě s tímto problémem pomáhá zmíněná platforma.

Zobrazit více

Setkání s vědou 2019

DSC_6354.JPG

30. dubna proběhl na naší škole projektový den "Setkání s vědou". Kromě žáků gymnázia se ho zúčastnily dvě třídy ZŠ Komenského z Poštorné a podívat se přišla i skupina žáků ze ZŠ Slovácká. Program přilákal i některé maturanty, kteří se v rámci studijního volna chystají ke zkouškám.

Zobrazit více

Jak ministerstvo určuje, co se učíme?

58671901_2305015259533556_5734717385332490240_o-2.jpg

Studentský sněm se již popáté zúčastnil republikového sněmu ČSU, který se konal z neděle 28. dubna na pondělí 29. dubna 2019 v Praze v budově Prostor39. Tématem sjezdu byl RVP včetně ŠVP, jejich tvoření a možnosti změn ze stran studentů, ministerstva či samotných učitelů. První den se řešily interní záležitosti ČSU jako např. doplňující volby do předsednictva nebo budoucí fungování unie. Této části se účastnil pouze náš delegát, Andreas Král.

Zobrazit více

Zahradnictví ze všech stran

DSC_5534.JPGV polovině dubna se studenti prvních ročníků zúčastnili v pořadí již druhých projektových dnů s názvem Zahradnictví ze všech stran. Tato akce, vzešlá ze spolupráce naší školy a Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity, se konala v krásném areálu této fakulty v Lednici. Byl pro nás nachystán bohatý a atraktivní program s aktivitami, se kterými se běžně studenti ve škole nesetkají.

Zobrazit více

S druháky po stopách Habsburků

20190417_100446.jpg

Jak se již stalo tradicí, v době maturitního volna se většina tříd účastní exkurzí a dalších naučných akcí. Letos se to týkalo i celého druhého ročníku vyššího gymnázia, jenž se pod vedením kantorské dvojice Petr Švec - Jitka Valášková vydal ve středu 17. dubna 2019 na návštěvu Vídně. Po shromáždění všech zúčastněných krátce po osmé hodině ranní nabraly dva autobusy směr Kahlenberg. Kdo by snad nevěděl, tak se jedná o jedno z nejdůležitějších strategických míst bitvy u Vídně z roku 1683, rozhodujícího souboje mezi Habsburskou a Osmanskou říší.

Zobrazit více

Rétorická soutěž

IMG_5098.JPG

V úterý 2. dubna 2019 se konalo oblastní kolo rétorické soutěže. Ta se v kategorii vyššího gymnázia skládá z více částí – z individuálních výstupů, kdy si jednotlivci losují náhodná slova a věty, o kterých poté musí dvě minuty mluvit, a z hlavní události dne, týmové debaty. Soupeři nám byli již tradičně gymnazisté z Hodonína. Náš tým tvořili z naprosté většiny třeťáci navštěvující seminář Média, komunikace společnost, měli jsme ovšem i mladší posilu, kvintána Matyáše Erbana, který se už několikrát účastnil v nižší kategorii. Hostování, které se každý rok střídá, tentokrát padlo na nás. 

Zobrazit více

Dobrovolníci z 2.A pomáhali zlepšit prostředí v Břeclavi

56702340_2739005982783261_391137577815506944_o.jpg

V pátek 12.4.2019 vyměnili studenti 2.A břeclavského gymnázia školní lavice za zahradnické nářadí a pomohli upravit své město ve spolupráci s místním hnutím Brontosaurus. 

První skupina dětí  pomáhala na pozemku  Lesní školky  Veverka, kde opravila plot pozemku, který se bude využívat k chovu ovcí. Velkou radost žákům udělala stavba přístřešku pro ovce, když mohli řezat dřevo, zatloukat hřebíky a vymýšlet jak co nejlépe přístřešek zkonstruovat. 

Zobrazit více

Prezentiáda 2019

image2.jpeg

Již tradičně se studenti našeho gymnázia probojovali do krajského kola soutěže v prezentačních dovednostech s názvem Prezentiáda. I letos jsme měli velmi silné obsazení – tým Sněhuláci ve složení Barbora Mrázová, René Kachyňa a Tereza Hanáčková chtěl obhájit loňskou stříbrnou pozici. Nakonec skončil na rovněž krásném čtvrtém místě z celkem třinácti týmů, což je opět velký úspěch. Gratulujeme.

Patrik Král

Zobrazit více

Naši studenti vítězní ve finále Wings of Future

Screenshot 2019-04-09 12.42.19.png

Tým Gymnázia Břeclav, ve složení: Šimon Zapletal, Tom Nevělík a Martin Kováč, s názvem Břeclavští stíhači vyhrál moravské finále soutěže Wings of Future. Hlavním úkolem všech týmů bylo navrhnout a sestrojit papírovou vlaštovku. Jednou z disciplín této soutěže bylo co nejrychleji proběhnout vytyčenou dráhu s tzv. walkalong gliderem, tedy s papírovou vlaštovkou, za kterou jde pilot s deskou, s jejíž pomocí vytváří stoupavý proud a udržuje tak glider v letu.

Zobrazit více

Firemní dny JMK

IMG_20190327_153209.jpg

Ve středu 27. 3. 2019 žáci 3. ročníku navštívili akci Firemní dny JMK 2019, která se konala v Brně. Čekalo tam na ně nejen (výborné) občerstvení, ale především možnost vyzkoušet si něco nového. Po rozdělení do týmů dostali od sponzorské firmy ESL zadání vytvořit projekt na téma „Jak se stát nejlepším zaměstnavatelem v Brně.“ Skládal se ze dvou částí – písemného vypracování a ústní prezentace. Odměnu si nakonec odvezl každý, i když členové vítězných týmů ji měli o něco bohatší. 

Zobrazit více

Město Břeclav ocenilo naše učitele

IMG_20190326_174925.jpg

26. března 2019 ocenilo město Břeclav dva naše pedagogy za vynikající práci s dětmi mládeží. Gratulujeme Boženě Uhrové a Čestmírovi Krejčímu!

Zobrazit více

Naše angličtina v mezinárodním měřítku

et2.2019.jpg

Během posledního měsíce měli studenti našeho gymnázia možnost zúčastnit se netradiční výuky anglického jazyka, která jim otevřela dveře do mezinárodního společenství středních škol. Skupina žáků z 6.A, 2.C/4 a 2.D/4 pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D, vyzkoušela jazykové schopnosti a širší vědomosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Zobrazit více

Zkoušky Cambridge 2019

IMG_20180907_103618.jpg

V pátek 8.3. se konaly cvičné zkoušky Cambridge. Kandidáti z řad naší školy i veřejnosti si vyzkoušeli, jak náročné je složit zkoušku na úrovni B2 (FCE) nebo C1 (CAE). Detailní výsledky jednotlivých částí zkoušky budou známy do 14 dnů od konání cvičné zkoušky, tedy dostatečně včas na to, aby se uchazeči mohli rozmyslet, na jakou úroveň zkoušky se přihlásí. 

Zobrazit více

Dny dětské onkologie

20190222_115711.jpg

V pátek 22. února 2019 se vybraní studenti třetích a čtvrtých ročníků zúčastnili mezinárodní akce Dny dětské onkologie pořádané Klinikou dětské onkologie FN Brno a LF MU. Studenti byli seznámeni s problematikou dětské onkologie, dozvěděli se více o nejčastějším dětském onkologickém onemocnění - leukémii a také o možnostech pohybové aktivity v dětské onkologii.

Zobrazit více

Návštěva Technické fakulty UTB ve Zlíně

image1.jpeg

Dne 7. 2. 2019 se studenti prvního a třetího ročníku zúčastnili akce Den otevřených dveří na Technické fakultě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na fakultě nám byly představeny jednotlivé studijní obory a vše, co se studia na FT UTB týče. Prohlédli jsme si učebny a specializované laboratoře, studenti nám ještě více přiblížili dané obory. Akce byla úspěšná a nápomocná pro rozhodování o profesní orientaci.

Zobrazit více

Věnuj mobil

IMG_1503.JPG

V rámci projektu "Recyklohraní aneb Ukliďme si svět", jehož je naše škola dlouhodobým partnerem, jsme se letos zapojili do sběrové kampaně Věnuj mobil. Smyslem odděleného sběru mobilních telefonů je jejich efektivnější recyklace a separace jednotlivých materiálů. V naší škole se podařilo během poměrně krátké doby vybrat více než 250 starých, funkčních i nefunkčních mobilních telefonů. S žáky biologického kroužku jsme je přepočítali, roztřídili podle značek a zvážili. Na váhu jsme vysbírali přes 27 kilogramů mobilů. Ze značek zvítězila Nokia, Následovaná Samsungem a značkou Sony Ericsson. Děkujeme všem, kdo jste nám také přispěli svým vysloužilým kouskem.

Ar1
Ar2

Zobrazit více

Studentský sněm rekonstruuje školní klub

Studentský sněm rekonstruuje školní klub

Studentský sněm a letošní sekundáni začali během konce minulého školního roku s rekonstrukcí půdního prostoru označovaného jako klub, který neodpovídal jejich představám a studenti se to rozhodli změnit. Během jejich činnosti se museli potýkat s několika překážkami, které vyžadovaly rychlé a kvalitní řešení, především kde sehnat finance. Tento problém pomohl vyřešit projekt KaPoDav, což je projekt od Jihomoravského kraje a Evropské unie, který podporuje podnikavost studentů a jejich samostatné organizování, včetně realizace formou miniprojektů.

Zobrazit více

63. reprezentační ples Gymnázia

63. reprezentační ples Gymnázia

V pátek 1. března 2019 se bude konat již 63. reprezentační ples Gymnázia Břeclav. Máte-li zájem o vstupenky, požádejte o rezervaci mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do 26. ledna 2019. Zarezervované lístky se budou prodávat v kabinetu TV v termínu od 1. února 2019 do 22. února 2019. Po tomto termínu budou lístky nabídnuty dalším zájemcům. Do rezervace napište jméno a příjmení /vstupenky jsou na jméno/. Rezervací automaticky nevzniká nárok na vstupenku.

CENY VSTUPENEK: 350 Kč Hlavní sál (The Teachers Band), 300 Kč Diskotéka,  300 Kč Foyer (Cimbálová muzika Vladimíra Beneše)

Zobrazit více

Erasmus+ 2017 končí, další začíná

Erasmus+ 2017 končí, další začíná

Poslední den roku 2018 byl současně posledním dnem našeho projektu, který je součástí evropského programu Erasmus+. Náš projekt se jmenoval Inspirace Evropou a realizovali jsme ho od září 2017. V prosinci jsme dostali potěšující zprávu od Domu zahraničních služeb, že byl naší škole schválen nový projekt, na právě končící navazující - Inspirace Evropou 2. Bude končit v dubnu 2020. Níže si můžete přečíst shrnutí právě skončené aktivity tak, jak jsme ho podali v závěrečné zprávě:

Zobrazit více

Na Erasmus+ s dodatečným souhlasem

Na Erasmus+ s dodatečným souhlasem

Gymnázium získalo nečekaně možnost realizovat svůj projekt Inspirace Evropou (Inspired by Europe) II, který navazuje na již úspěšně ukončený stejnojmenný projekt. Národní autorita pro program Erasmus+ Dům zahraniční spolupráce zaslala vedení školy informaci, že jsme byli dodatečně schváleni k realizaci. Tuto šanci jsme uvítali, což povede k tomu, že dalších deset pracovníků školy vycestuje do evropských destinací na různé kurzy. Novinkou bude jazykový kurz pro nepedagogické pracovníky v Irsku, kterého se zúčastní Vendula Macková a Jana Fojtíková. Učitelé vyjedou kromě Irska také na Island, do Španělska, Německa a Velké Británie. Projekt bude ukončen v dubnu roku 2020. (mp)

Zobrazit více

Důležité: Pokyny pro vyplnění přihlášky ke studiu


1. Všechny položky musí být řádně vyplněny (viz §60a školského zákona), především kontakty na zákonné zástupce (telefon a mail). Ulehčí nám to pozdější vzájemnou komunikaci.
2. Potvrzení od lékaře (tzv. Závěr o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání) naše škola nevyžaduje.
3. Hodnocení z předmětů uvedených na přihlášce: započítávají se pouze známky z jazyka českého, anglického a matematiky.
4. Název školy:
Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Břeclav, příspěvková organizace
5. Studijní obory:
Čtyřleté gymnázium, číslo oboru 79-41-K/41
Osmileté gymnázium, číslo oboru 79-41-K/81
6. Termíny přijímacích zkoušek:
Čtyřletý obor:
1. termín: pátek 12. dubna 2019
2. termín: pondělí 15. dubna 2019
Osmiletý obor:
1. termín: úterý 16. dubna 2019
2. termín: středa 17. dubna 2019

Zobrazit více

David Kamenský u ministra školství

David Kamenský u ministra školství

V létě tohoto roku dosáhl student našeho gymnázia David Kamenský obrovského profesionálního úspěchu. Se svou fyzikální specializací byl členem vítězného týmu na celoevropské přírodovědné olympiádě Europen Union Science Olympiad (EUSO) ve slovinské Lublani. Získali nejen zlaté medaile, ale i pohár pro absolutní vítěze. Pro Česko je celá událost o to významnější, že v šestnáctileté historii soutěže se naši studenti stali absolutními vítězi vůbec poprvé.

Zobrazit více

Advent v Northeimu

Advent v Northeimu

Osm let trvá naše partnerství s Gymnasiem Corvinianum v Northeimu. Letos však poprvé uspořádaly pěvecké sbory Ars Music Vocalis z Gymnasia Northeim a Polyfonia z Gymnázia Břeclav společný vánoční koncert. 

První adventní neděli jsme plni očekávání strávili v autobuse, abychom se večer mohli setkat s našimi německými přáteli. Druhý den nás čekala procházka po pamětihodnostech Northeimu a po obědě už jsme společně zkoušeli připravený program. Úterní dopoledne jsme strávili na vánočních trzích v Göttingenu a odpoledne už patřilo opět poctivé přípravě na koncert. 

Zobrazit více

Republikové finále Středoškolského atletického poháru

Republikové finále Středoškolského atletického poháru

V ostravské atletické hale vyvrcholil 37. ročník Středoškolského atletického poháru. Utkalo se zde šestnáct nejlepších chlapeckých a dívčích týmů - vítězů krajských finále. Mezi nimi také atleti a atletky našeho gymnázia. O něco lépe se v nabité soutěži vedlo děvčatům, které vybojovaly 8. místo, chlapci skončili v soutěži na 12. místě. Bodově nejvíce svému družstvu přispěli Nikola Herzová (2.D) a Jakub Petrjanoš (6.A). Individuálního vítězství dosáhla ve skoku vysokém Anna Bravencová (3.C)

Zobrazit více

Zpívání na schodech 2018

I tento rok zveme na tradiční Zpívání na schodech. Již tuto neděli v 17.00. 

Screenshot 2018-12-11 10.37.55.png

 

Zobrazit více

Certifikát evropské kvality pro náš Etwinningový projekt

Certifikát evropské kvality pro náš Etwinningový projekt

V rámci spolupráce evropských škol eTwinning získal mezinárodní projekt s názvem Změna začíná teď! nejvyšší ocenění v Bruselu. Partnerské školy z Polska, Bulharska, Francie, Španělska, Turecka a Itálie a skupina žáků břeclavského gymnázia ze 7.A, 3.C/4 a 3.D/4 třídy pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D. připravili prezentace o svých školách a městech, učili se používat různé IT nástroje, zúčastnili se dobročinné akce, zdokonalovali se v komunikaci v anglickém jazyce, procvičovali dovednosti potřebné pro život v 21. století, poznávali život svých vrstevníků v jiných krajinách s prezentovali českou kulturu v zahraničí. Za vzornou spolupráci, zajímavé výsledky a podnětné poznatky projekt získal certifikát Evropská značka kvality za rok 2018. 

Zobrazit více

Soutěž Bible a my

Soutěž Bible a my

Už se stalo tradicí, že úspěšní řešitelé školního kola soutěže Bible a my jsou stejně úspěšní v okresním kole. Stejně tomu bylo v tomto roce. Okresní kolo soutěže se uskutečnilo 28.11.2018 ve Velkých Pavlovicích. V nejstarší kategorii jsme měli tři zástupce a všichni se probojovali do finále. Po konečném sečtení bodů se vítězkou soutěže stala Marie Kyliánová (tř. 8.A), o jeden bod méně získala Zuzana Gomolová (tř. 5.A), která skončila na druhém místě. Čtvrté místo obsadil Tomáš Račický (tř. 3.C).

M. Kyliánová a Z. Gomolová postupují do regionálního kola, které se uskuteční v Brně na Biskupském gymnáziu 22.3..2019.

Zobrazit více

Sexta na pIšQworkách

Sexta na pIšQworkách

Tým sextánů našeho Gymnázia pod názvem Raw Fish po úspěšném zvládnutí oblastního finále reprezentoval naši školu i v krajském finále této velmi populární soutěže. Zde ovšem již čekali soupeři profesionálnět rénovaní, což se ukázalo hned v prvním utkání z loňským finalistour epublikového finále. Tým Chaos (SPŠ Jedovnice) si na naše syrové ryby vyšlápl a zvítězil 18:2. Následná remíza 10:10 s týmem Brain Masters (SŠPaE Hodonín) znamenala vyřazení našeho týmu již po základní části. Přesto účast v krajském finále znamenala pro naše chlapce získané cenné zkušenosti, které jistě zúročí v příštím ročníku soutěže.

Zobrazit více

Knihovnická lekce v Městské knihovně Břeclav

Knihovnická lekce v Městské knihovně Břeclav

28. listopadu jsme se v hodině češtiny vypravili na návštěvu dětského oddělení Městské knihovny Břeclav. Tam nás přivítala paní knihovnice, která pro nás měla připravený program. Protože někteří z nás tam byli poprvé, seznámila nás s tím, jak to v knihovně chodí - která oddělení se tam nacházejí, jak se knížky označují, podle čeho se řadí do polic a jak si je tam čtenáři mohou najít, jak je uspořádána naučná literatura. Aby to nebyl jenom suchý výklad, měli jsme si vybrat nějakou knížku a přečíst z ní krátkou ukázku ostatním.

Zobrazit více

Hodina moderní chemie 2018

Hodina moderní chemie 2018

Dne 29. 11. 2018 měli studenti prvních a druhých ročníků vyššího gymnázia možnost shlédnout motivační Hodinu moderní chemie, kterou pro nás připravili studenti VŠCHT Praha. Naši přednášející nám ukázali jak zbarvit plamen i jak jej uhasit. Studenty nadchly pokusy se suchým ledem, bouchání černého střelného prachu a překvapila rychlost hoření nitrocelulózy. Pokusy s dusíkem si žáci určitě budou pamatovat i díky přípravě smetanové zmrzliny. Příprava včetně volby příchutě a barvy trvala jen pár minut. Studenti se tak dozvěděli o dalším využití chemie v praxi.

Zobrazit více

Nebát se…stoupnout si před lidi a říkat svou básničku (Den poezie 2018)

Nebát se…stoupnout si před lidi a říkat svou básničku (Den poezie 2018)

Nejhorší bylo číst svoji vlastní báseň v aule před celým ročníkem, myslela jsem, že to nezvládnu, ale překonala jsem svůj strach a nakonec ji přečetla.

Zvládla jsem věci, o kterých jsem vůbec netušila, že je dokážu.

Po této události mě začala poezie i bavit.

- z ohlasů účastníků

Tématem letošního ročníku Dne poezie, který se každoročně slaví v listopadu po celé republice a k němuž se neformálně hlásí i naše gymnázium, bylo NEBÁT SE… Tři tečky v názvu kromě nedokončené masarykovské aluze naznačují možná i to, že je tolik věcí, kterých se můžeme bát – stačí dle svého založení doplnit. Tak třeba… hrůza z mluvení před početným publikem, strach z poezie, její nesrozumitelnosti a náročnosti. S obojím se museli i letos aktéři vypořádat: cílem snažení všech bylo nějak se setkat s poezií a k akci byl vyzván celý druhý ročník vyššího gymnázia plus vzácná návštěva žáků ze ZŠ v Lanžhotě, celkem kolem stovky účastníků. 

Zobrazit více

Putování Itálií – od antiky po současnost

Putování Itálií – od antiky po současnost

Ve středu odpoledne jsme se vydali na cestu. Následujícího rána, po průjezdu skrz Alpy a sever Itálie, nás autobus vysadil ve věčném městě – Římě. Ačkoliv byl náš první den poměrně náročný, co se týče chůze (a vytrvalý déšť tomu moc nepřidal), byl také nabitý zážitky a památkami – zejména barokními. Svou výpravu jsme začali u Španělských schodů, zastavili jsme se u starověkého Pantheonu a naše kroky vedly přes Andělský most kolem Andělského hradu až do centra katolické církve. Procházeli jsme přes svatopetrské náměstí, byli jsme i uvnitř baziliky sv. Petra, dokonce jsme měli možnost vidět papeže Františka, který promlouval k lidu shromážděnému před jeho sídlem. Na noc jsme se přesunuli do kempu, kde jsme bydleli v chatkách. 

Zobrazit více

100 let české samostatnosti na Gymnáziu

100 let české samostatnosti na Gymnáziu

 „Stát je něco umělého, historického, národ je něco přirozeného.“ 

Tomáš Garrigue Masaryk 

 Osudy národa Čechů nebyly nikdy jednoduché, ale 20. století pro nás bylo přímo bouřlivé. Vybojovali jsme si svůj vlastní stát, jen abychom o něj vzápětí přišli a kdykoli jsme získali alespoň zdání svobody, objevil se někdo, kdo se nám ji snažil vzít. Přesto jsme vytrvali. 

Sté výročí vzniku samostatného Československa i další významné osmičkové roky v dějinách státu si žáci vyššího stupně gymnázia připomněli 26. října 2018 v rámci projektového dne. Při přípravě programu se podařilo navázat spolupráci s významnými osobnostmi nejen břeclavského regionu. 

Zobrazit více

Vítězství ve stolním tenise

Vítězství ve stolním tenise

Ve středu 7. 11. se v Hodoníně uskutečnilo krajské finále středních škol ve stolním tenisu. V soutěž idívek skončila děvčata, která hrála ve složení Martina Vašíčková a Viktorie Hlobilová, na pátém místě. V chlapcích nás reprezentovali Tomáš Bruckner, David Lorenc a Petr Běhůnek. Po vítězství ve skupině nastoupili ve finále proti G Tišnov a zvítězili 4:1. Prvenství jim zajistilo postup do republikového finále, které se bude konat 20. a 21. 11. ve Vlašimi.

Zobrazit více

Erasmus+, využití CLIL

Erasmus+, využití CLIL

Asi nejzajímavější kurzy v rámci programu Erasmus+ zažili Milan Ling a Martin Bartoš. Oba se účastnili mezinárodního kurzu využívajícího a procvičujícího metodu CLIL ve výuce. Milan Ling na desetidenním soustředění v létě a Martin Bartoš na sedmidenním na podzim byli posledními účastníky našich mobilit. Jelikož oba absolvovali podobné aktivity, stačí zde pouze shrnutí společných bodů.

Zobrazit více

Ocenění za kvalitní práci s kandidáty zkoušek Cambridge

Ocenění za kvalitní práci s kandidáty zkoušek Cambridge

Naše přípravné centrum bylo oceněno společností Cambridge Assessement English za velmi dobrou a kvalitní přípravu kandidátů zkoušek Cambridge. Gymnázium Břeclav již od roku 2015 spolupracuje se zkouškovým centrem P.A.R.K., které metodicky a personálně zajišťuje hladký průběh zkoušek.

Zobrazit více

Strastiplná cesta třídy 3.A na divadelní představení

Strastiplná cesta třídy 3.A na divadelní představení

Druhý projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky prožila třída 3.A jinak, vypravili jsme se totiž na divadelní představení. Do Divadla Polárka jsme dorazili po docela strastiplné cestě v přeplněném vlaku a ještě plnějších tramvajích, kdy tři spolužáci včetně třídní učitelky zůstali venku a museli jet dalším spojem. Nakonec jsme se ale všichni sešli a v divadle nás přivítala příjemná atmosféra. 

Zobrazit více

Nižší gymnázium objevovalo stoletou republiku

Nižší gymnázium objevovalo stoletou republiku

Ve dnech 22. a 23. října 2018 se studenti nižšího stupně účastnili projektových dnů v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Studenti byli seznámeni se zásadními historickými mezníky našich dějin, ale také s běžným životem lidí v průběhu století. Jednotlivé třídy pracovaly pod vedením učitelů a v úterý prima a sekunda v aule předvedla, co si ze dvou příjemně prožitých dnů odnesla.

Zobrazit více

Exkurze v SAV a Národném centru robotiky Bratislava

Exkurze v SAV a Národném centru robotiky Bratislava

V úterý 23.10.2018 jsme měli možnost se zúčastnit v rámci projektu „100 vědců do škol“ exkurze v Ústavu informatiky Slovenské akademie vědců (ÚI SAV).

Zobrazit více

Exkurze 3.A do Staré hutě u Adamova

Exkurze 3.A do Staré hutě u Adamova

V pátek 19.10. 2018 jsme se v rámci chemie, v doprovodu paní profesorek Hřebačkové a Miklínové, vydali do Františčiny hutě u Adamova. 

Cesta probíhala v klidu. Stihli jsme oba vlaky, nikoho z nás nesrazilo auto, dokonce jsme se ani neztratili v lese. Avšak několik málo z nás dovedla procházka kolem Křtinského potoka k přemýšlení nad tím, zda vůbec umí pořádně chodit, jelikož neustále zakopávali o různé kořeny a vápencové úlomky.

Zobrazit více

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Tak i našemu ročníku se úspěšně podařilo postoupit do sekundy. A za odměnu nás, jako všechny žáky sekundy, čekal týdenní biologicko-fyzikálně-chemicko-geografický kurz v Jedovnici.

Zobrazit více

Koláč pro hospic vynesl téměř sedm tisíc korun

Koláč pro hospic vynesl téměř sedm tisíc korun

I letos, ve středu 3. 10. 2018, se naše škola zapojila do charitativní sbírky Koláč pro hospic, kterou zprostředkoval Studentský sněm. Jednalo se o dobročinnou akci ve spolupráci s břeclavskou Oblastní charitou, kdy studenti o velké přestávce prodávali koláče od regionálních pekařů za dobrovolnou částku, která nesměla být nižší než 30 Kč.

Zobrazit více

Studentská výměna s Tolmezzem

Studentská výměna s Tolmezzem

Ve dnech 1. až 6. října strávila skupina 21 žáků gymnázia v rámci již tradiční studentské výměny pestrý týden v Tolmezzu v severoitalské provincii Friuli-Venezia Giulia. Pobyt splnil vše, co si od něj organizátoři i účastníci slibovali: spolupráci a komunikaci v anglickém jazyce, seznámení se školním prostředím i běžným životem italských vrstevníků a poznávání přírodních i kulturních půvabů bližšího i širokého okolí. 

Zobrazit více

Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Cílem této výtvarné soutěže bylo přiblížit žákům společné kořeny české a slovenské kultury, které vznikly na území Velké Moravy. Celá akce se konala v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu a záštitu nad ní převzal člen Rady Zlínského kraje Mgr. Petr Gazdík.

Zobrazit více

Vítězství a postup na republikové finále

Vítězství a postup na republikové finále

V úterý 25.9. se na stadion Lokomotivy Břeclav sjela nejlepší družstva celého kraje na finále 37. ročníku Středoškolského atletického poháru.V sázce bylo nejenom vítězství v krajském finále, ale i postup do celostátního finále v ostravské atletické hale 11.prosince.

Zobrazit více

Vítězství na přespolním běhu

Vítězství na přespolním běhu

V pátek 21.září se v lesním prostředí u ZŠ Na Valtické uskutečnilo okresní finále v Přespolním běhu základních škol. Výborně si na něm vedli reprezentanti našeho Gymnázia. Ve starší kategorii naše děvčata zvítězila a chlapci obsadili druhé místo. Jiří Petrjanoš

Zobrazit více

Úspěšní kandidáti zkoušek Cambridge

Úspěšní kandidáti zkoušek Cambridge

Již tradičně si počátkem září vyzvedli úspěšní kandidáti zkoušek Cambridge Exams své certifikáty. Za tři roky spolupráce se jedná již na šest desítek studentů, kteří složili zkoušky FCE (B2), ale každoročně také přibývá zájemců o zkoušky CAE (C1). Na zkoušky se mohou přihlásit také zájemci z řad veřejnosti, pro které v případě zájmu pořádáme přípravné kurzy.

Zobrazit více

Naši žáci na soutěži "Jičín město pohádky"

Naši žáci na soutěži

Do celostátního kola výtvarné soutěže se zapojili žáci loňské 3. A. Vytvořili ilustrace pohádkové knihy na téma Tady je Krakonošovo a měli za úkol přiblížit malým čtenářům tajemné místo, kde se s ním mohou setkat.

Zobrazit více

Studentská výměna s maďarským Debrecenem pokračuje

Studentská výměna s maďarským Debrecenem pokračuje

Ve dnech 9.9. – 13.9. 2018 se skupina našich studentů vypravila do Debrecenu, aby s maďarskými studenty dokončili svůj společný projekt, ve kterém se zabývali především historií školy a také její budoucností. Během několika dnů, které studenti v Maďarsku strávili, poznali mnohem víc, než bylo samotné téma. Bydleli v maďarských rodinách, seznámili se s městem, poznali maďarskou pustu, vyzkoušeli maďarskou kuchyni.

Zde jsou jejich postřehy a dojmy:

Zobrazit více

Naše škola v projektu Kraje pro bezpečný internet

Naše škola v projektu Kraje pro bezpečný internet

Účelem projektu je upozorňovat veřejnost a zejména děti a studenty na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt i letos snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol ve všech krajích ČR. www.KPBI.cz

Zobrazit více

Přineste přebytečné knihy do naší knihovny!

Přineste přebytečné knihy do naší knihovny!

Uklízíte v knihovně? Zabírají vám některé tituly místo? Rádi vás jich zbavíme. Mrkněte na seznam a přineste je do knihovny gymnázia.

Děkujeme

Zobrazit více

Jazykové kurzy začínají 20. září 2018

Jazykové kurzy začínají 20. září 2018

Zveme všechny přihlášené do jazykových kurzů na informační schůzku, která proběhne 20. 9. v 16:00. Bude upřesněn rozvrh, učebnice a platba.

Zobrazit více

Začal nový školní rok

Začal nový školní rok

Vítáme všechny studenty, studentky a pedagogy zpět ve škole. Pro nově přichozí začal tento školní rok adaptačním kurzem v Blansku. V říjnu pojedeme poznávat sever Itálie. Na podzim se naši studenti mohou těšit na projektový den věnovaný vzniku Československa. V červnu si připomeneme sto let od založení našeho gymnázia. Tradiční akce jako je Setkání s uměním, Setkání s vědou, Den poezie a mnoho dalších nás určitě neminou.

Máme se na co těšit!

Zobrazit více

Třeťáci na STK

Třeťáci na STK

Datum 16.června bylo pro všechny studenty třetích ročníků termínem odjezdu na Sportovně turistický kurz. Ne všichni odjížděli na tuto tradiční akci s nadšením.

Zobrazit více

CO2 liga

CO2 liga

Naše gymnázium se již podruhé zúčastnilo celostátní soutěže CO 2 liga. Během celého školního roku tým Gympláci plnil zadání úkolů týkajících se klimatické změny, počítal uhlíkovou stopu, kterou se zároveň snažil i snížit.

Zobrazit více

Setkání s uměním 2018

Setkání s uměním 2018

Výtvarné práce na téma Člověk ve světě komunikačních technologií tvořili žáci z pěti základních škol a čtyř gymnázií.

Zobrazit více

Studenti 5.A se toulali po Lanžhotě

Studenti 5.A se toulali po Lanžhotě

V pátek 18. 5. 2018 se naše třída zúčastnila akce s názvem Literární procházka Lanžhotem. Jak už tento název napovídá, studenti se seznamovali s nejslavnějšími českými literáty.

Zobrazit více

Pozvánka na absolventský koncert

Pozvánka na absolventský koncert

Gymnaziální pěvecký sbor Polyfonia (za podpory Domina Cantat) a divadlo Regina vás zvou na rozloučení se svými letošními absolventy.

Zobrazit více

Zpráva o XI. republikovém sněmu ČSU

Zpráva o XI. republikovém sněmu ČSU

Členové rady Studentského sněmu GBV se zúčastnili již jedenáctého republikového sněmu České středoškolské unie s tématem praxe vs teorie. Tentokrát se delegáti samospráv a široká veřejnost sjeli do Brna.

Zobrazit více

Navázali jsme spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici

Navázali jsme spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici

Studenti naší školy se od letošního roku pyšní možností poznat univerzitní půdu na vlastní kůži. První a třetí ročníky se totiž poprvé hromadně vypravily poznat tajuplný svět rostlin přímo do nádherného areálu Zahradnické fakulty v Lednici patřící pod křídla Mendelovy univerzity v Brně. Tamní odborní pracovníci a studenti doktorských programů si pro ně připravili nevšední a vskutku zážitkový program, jehož cílem bylo vyzkoušet a poznat svět fakulty prakticky, všemi smysly a doslova ze všech stran.  

Zobrazit více

Skotsko 2018

Skotsko 2018

Skotsko na vlastní kůži zažila skupina studentů v průběhu osmidenního poznávacího pobytu. Účastníci navštívili místa, kudy kráčela historie: Římany postavený Hadriánův val, malebné údolí Glencoe, které bylo svědkem vyvraždění skotského klanu McDonaldů, město Stirling, nad kterým se hrdě tyčí rozhledna, pojmenovaná po chrabrém bojovníkovi proti anglickému útisku William Wallace Monument (známém z filmu Statečné srdce) a v neposlední řadě také Edinburgský hrad, který mj. ukrývá skotské korunovační klenoty včetně proslulého Kamene osudu (Stone of Destiny), který představuje svrchovanost Skotska.

Zobrazit více

Regina zve na představení!

Regina zve na představení!

Naše Divadlo poezie Regina si Vás dovoluje pozvat na zbrusu nové představení, které budete mocti shlédnout 11. května ve 20 hodin v Kafé Piksla v Břeclavi. Těšíme se na shledanou!

Zobrazit více

Exkurze do Dalešic a Dukovan

Exkurze do Dalešic a Dukovan

Ve čtvrtek 12.dubna, kdy se na naší škole konaly přijímací zkoušky jsme se jako třída společně se studenty třetího ročníku zúčastnily exkurzí do dvou elektráren - Dalešic a Dukovan.V informačních centrech obou elektráren jsme viděli filmy o výrobě elektrické energie.Taktéž jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a byl to super zážitek - vidět něco takového naživo.

Zobrazit více

Dějepisná exkurze do římského tábora Carnuntum

Dějepisná exkurze do římského tábora Carnuntum

V úterý 17. dubna žáci druhého ročníku navštívili římský tábor v Carnuntum. Po cestě si udělali krátkou zastávku u pomníku bitvy na Moravském poli a připomněli si něco málo z naší národní historie. Pokračovali k monumentální slavobráně – či spíše k jejím pozůstatkům. Hlavním zážitkem dne byl ovšem samotný archeopark.

Zobrazit více

Erasmus+, naši lidé na Islandu

Erasmus+, naši lidé na Islandu

(od Martina Přibáně). Náš projekt Erasmus+ úspěšně pokračuje. Blanka Říhová se účastnila strukturované mobility na Islandu. O své zážitky se podělila:

Zobrazit více

Robosoutěž na ČVUT v Praze vyhrál dívčí tým z GBV

Robosoutěž na ČVUT v Praze vyhrál dívčí tým z GBV

Technika není jen pro kluky! Robosoutěž ČVUT poprvé v historii vyhrál dívčí tým.

Studentky 2.A Alena Gorčíková, Vu Hoang Anh a Elisabet Truhlářová v pátek 20. dubna zabodovaly v jarní části Robosoutěže, kterou pořádá pražská ČVUT. Jejich tým “Gbváci” se navíc stal prvním ryze dívčím vítězným týmem v celé desetileté historii soutěže.

Zobrazit více

Soutěž v prezentačních dovednostech

Soutěž v prezentačních dovednostech

Skvělé druhé místo přivezla trojice našich nadaných studentů čtvrtého ročníku osmiletého gymnázia v podání  Lukáše Foukala, Barbory Mrázové a Reného Kachyni z krajského kola Prezentiády. Jedná se o soutěž v prezentačních dovednostech, která se konala v aule Gymnázia Matyáše Lercha v Brně.

 

Zobrazit více

Festival gymnázií v Otrokovicích

Festival gymnázií v Otrokovicích

Ve středu 4. dubna 2018 jsme po dlouhých letech odmlky obnovili tradici účasti našich souborů na Festivalu gymnázií v Otrokovicích. Pěvecký sbor Polyfonia vystoupil s žánrově pestrým programem, za který sklidil velký potlesk, ostatně jako všichni další mladí účinkující. Atmosféra festivalu byla velmi přátelská.

Zobrazit více

Projekt PASCH - výměnný pobyt se studenty Gymnázia Debrecen

Projekt PASCH - výměnný pobyt se studenty Gymnázia Debrecen

Ve dnech 18. – 22. března hostila skupina studentů břeclavského gymnázia své vrstevníky z Gymnázia Debrecen. Byla to první část projektu zaměřeného na školu. Čeští i maďarští studenti hledali společné i rozdílné rysy studia na gymnáziu v Maďarsku i Česku, porovnávali, jak vypadala škola dříve a nyní, a společně se zamýšleli mimo jiné i nad tím, jak by mohla vypadat ideální škola. 

Zobrazit více

Ocenění pedagogů

Ocenění pedagogů

Za dlouholetý přínos v oblasti vzdělávání ocenilo Město Břeclav pedagogy spojené s břeclavským školstvím. Za úspěšnou a kvalitní práci v oblasti středního školství, získal pamětní medaili a list učitel našeho gymnázia Mgr. Milan Ling.

Na gymnáziu vyučuje od roku 2000 matematiku a fyziku. Jeho významný přínos spočívá ve velmi úspěšné přípravě talentovaných žáků na oborové soutěže, ve kterých jeho svěřenci získávají významná ocenění. V letošním roce bude například jeden z našich žáků reprezentovat ČR v mezinárodní přírodovědné olympiádě EUSO v oboru fyzika. Pan Ling bude letos slavit 50 let.

Zobrazit více

Soutěž v rétorice

Soutěž v rétorice

V pondělí 26. 3. 2018 žáci jak nižšího, tak vyššího gymnázia změřili své síly v řečnické soutěži letos pořádané Gymnáziem Hodonín. Šest našich soutěžících od primy po kvartu určitě neudělalo naší škole ostudu. Soutěžilo se ve dvou disciplínách - slovo a nedokončená věta. Výkony byly velmi vyrovnané, o prvním místě nakonec rozhodl rozstřel mezi naším Matyášem Erbanem ze 4.A a Kristýnou Búřilovou z Hodonína, taktéž z kvarty. Tady už rozhodovaly maličkosti, ale lépe si poradila hodonínská studentka. Nicméně druhé místo Matyáše a třetí pro Marii Dohnalovou ze 3.A jsou určitě úspěchem.

Zobrazit více

Soutěž mladých designerů

Soutěž mladých designerů

U příležitosti 10. výročí projektu PASCH vyhlásil Goethe institut na podzim 2017 soutěž mladých designerů. Návrháři měli za úkol vymyslet design pro látkovou tašku, krabičku na jídlo nebo láhev. V konkurenci 700 návrhů na téma Udržitelnost naší planety byla mezi nejlepšími vybrána i práce studentek naší školy. Karolína Koulová a Linda Kaňová ze třídy 3.A zaujaly porotu svým návrhem, který byl vytištěn na reklamní pohlednici Goethe institutu a jejich nápad tak dostane do světa.

Blahopřejeme

 

Zobrazit více

Informace o počtu přijatých přihlášek

Informace o počtu přijatých přihlášek

K 2. březnu 2018 evidujeme následující počty přijatých přihlášek k přijímacímu řízení:

Obor Osmileté všeobecné studium - nižší stupeň: 91

Obor Čtyřleté všeobecné studium - 105

Zobrazit více

Návštěva studentů biologie v IKEMu

Návštěva studentů biologie v IKEMu

25. února 2018 od Patrika Krále. Vybraným studentům biologického semináře, kteří hodlají ve svých studiích pokračovat na lékařských oborech, se naskytla výjimečná příležitost navštívit věhlasný IKEM v Praze. Díky osobním kontaktům a ochotě bývalého zaměstnance institutu - pana doktora Martina Kraka, který s námi cestoval již z Břeclavi, jsme mohli poznat chod celého pracoviště doslova na vlastní kůži. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je největší superspecializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice.

Zobrazit více

Den chemie

Den chemie

22. 2. 2018 Od Alžběty Petrů. Studenti třetích ročníků předmětu Laboratorní cvičení z chemie se zúčastnili akce Chemické fakulty VUT Brno 15. 2. 2018 pod názvem DEN CHEMIE. Kromě prezentace úspěšného projektu fakulty, jak získat z použitého fritovacího oleje užitečný biopolymer a bioplast, navštívili také specializované laboratoře a vyslechli zajímavou přednášku o možnostech studia na fakultě. Zástupci firem, působících v oblasti chemie a příbuzných oborech, prezentovali možnosti pro uplatnění absolventů v praxi. Akce byla úspěšná, inspirativní imotivační pro rozhodování o profesní orientaci.

Zobrazit více

Důležité pro uchazeče o studium na naší škole

Důležité pro uchazeče o studium na naší škole

Společnost Cermat uvolnila 9. února illustrační - cvičné testy k přijímacím zkouškám na střední školy. K dispozici na tomto odkazu.

Zobrazit více

Hokejová bitva maturanti vs. profesoři 2018

Hokejová bitva maturanti vs. profesoři 2018

Letošní tradiční hokejová bitva, která se konala po vydáni pololetních vysvědčení, skončila remízou 3:3. Za doprovodu silného publika vstřelili branky:

Maturanti: Nejezchleba 3x

Profesoři: Zemánek, Ling, Petrjanoš.

Kompletní soupisky zde.

Zobrazit více

OCENĚNÍ NAŠEHO GYMNÁZIA REKTOREM VUT V BRNĚ

OCENĚNÍ NAŠEHO GYMNÁZIA REKTOREM VUT V BRNĚ

Dne 13. února se ředitelka gymnázia Mgr. Eva Krutáková zúčastnila setkání zástupců nejúspěšnějších středních škol z celé republiky. 

Brněnské VUT odměňuje každoročně 500 nejlepších absolventů středních škol v ČR zapsaných do prvních ročníků svých bakalářských studijních programů. Klíčovým kritériem jsou výsledky společné části maturitních zkoušek a některá další, např. úspěšné složení nepovinné zkoušky Matematika+.

Žebříček nejlepších středních škol, odkud na VUT přichází nejúspěšnější maturanti, pak sestaví podle počtu absolventů umístěných v TOP 500. Naše gymnázium se letos umístilo na děleném osmém místě. Za zmínku také stojí, že z celého regionu jsme byli jedinou oceněnou střední školou.

Zobrazit více

David Kamenský nominován na soutěž EUSO

David Kamenský nominován na soutěž EUSO

Student 5.A David Kamenský byl na začátku ledna vybrán jako jeden ze dvou účastníků, aby reprezentoval Českou republiku v soutěži EUSO. Tato přírodovědná olympiáda je koncipována  jako multidisciplinární týmová soutěž doplňující jednooborové mezinárodní olympiády a je určena pro nadané studenty ze zemí EU do 17 let. Soutěž je založena na týmové spolupráci studentů při řešení jednotlivých testových úloh. David do týmu přispěje svými znalostmi fyziky. Soutěž proběhne ve dnech 28. 4. - 5. 5. ve slovinské Lublani. Držíme palce Davide!

Zobrazit více

Nové informace k přijímačkám

Nové informace k přijímačkám

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo 12. ledna nové informace k příjímacímu řízení. Podrobnosti najdete na našich stránkách zde.

Současně přikládáme přihlášku ke studiu. Upozorňujeme, že pokud uchazeč použije elektronickou verzi přihlášky, musí ji vytisknout oboustranně na jednom listu.

Zobrazit více

Hodina moderní chemie

Hodina moderní chemie

10. 12. 2017 od Jitky Novotné. Dne 5. 12. 2017 na naši školu zavítaly doktorandky z VŠCHT Praha s projektem Chemie a energie. Studenti se tak mohli dozvědět jakým způsobem a kolik elektřiny lze získat z ovoce či jiných šťavnatých plodů pomocí galvanických článků. Zjistili, že účinnost tepelných strojů se značně liší a prohlédli si funkční modely strojů poháněných párou, kapalným dusíkem i etanolem. Viděli i slyšeli, jak velká energie se uvolní při reakci vodíku s kyslíkem. Výstřel z perkusní pistole přednášku zakončil. Program trval jednu vyučovací hodinu a shlédli ho studenti prvního, druhého ročníku a septimy.

Zobrazit více

Erasmus+, první mobility za námi

Erasmus+, první mobility za námi

23. listopadu, od Martina Přibáně
V rámci schváleného grantu na Erasmus+ vyjeli podle plánu první učitelé na své vzdělávací cesty. Tomáš Hyčka na týdenní strukturovaný kurz do španělské Malagy a Petr Škoda na stejně dlouhý metodologický kurz do irského Dublinu.
Tomáš Hyčka sepsal několik postřehů.

Zobrazit více

Babylon a Den poezie 2017

23551310 10156164865369369 2782751850079038665 o

V listopadu se na Gymnáziu konaly dvě již tradiční akce. První z nich byl Babylon, den plný seminářů v cizích jazycích, za účasti zajímavých hostů. Druhou akcí byl Den poezie, jehož letošní téma bylo "Labyrint světa". Přečtěte si článek.

Zobrazit více

Finále středních škol v basketbalu

20171110 103311

16. 11. 2017 od Jiřího Petrjanoše  V pátek 10.11. se basketbalové družstvo chlapců našeho gymnázia vypravilo na krajské finále středních škol v basketbalu 3x3. V turnaji obsadilo naše družstvo třetí příčku s bilancí dvou porážek a jednoho vítězství. Nejlépe si vedlo družstvo gymnazistů z Kyjova.

 

Zobrazit více

Akce PASCH – prezentace pro studenty prvních ročníků

Akce PASCH – prezentace pro studenty prvních ročníků

Jako každý rok byli studenti prvního ročníku učící se německy seznámeni s možnostmi, které jim nabízí Goethe-institut v rámci projektu PASCH. Jde o stipendia na téměř třítýdenní mezinárodní prázdninový kurz v Německu a týdenní redakční workshop v Berlíně pro redaktory online časopisu Klick.

Informace o tom, jak je možné stipendium získat, co všechno se dá během těchto pobytů v Německu zažít a jaký je jejich přínos pro účastníky, zprostředkovali studenti, kteří o prázdninách absolvovali kurz v Salemu, a nové redaktorky, které přijely s čerstvě nabytými zkušenostmi z Berlína. 

Odkaz na blog

Odkaz na časopis Klick

1
2

Zobrazit více

Sbor z Northeimu na břeclavském gymnáziu

Sbor z Northeimu na břeclavském gymnáziu

23. 10. 2017 od Jany Kašákové. V neděli 15. října přijelo již na třetí návštěvu 33 studentů a 4 pedagogové z našeho spřáteleného Gymnasia Corvinianum z Northeimu. Naši si odvezli německé kamarády do svých rodin, aby se tady cítili těch pár dnů jako doma.

Zobrazit více

Dny Pasch 2017/2018

Dny Pasch 2017/2018

22. 10. 2017 od Zdeňky Miklínové. První akcí letošních Dnů PASCH, které se budou konat v průběhu celého školního roku, byla návštěva německého hudebníka Phila Vetttera (www.philvetter.de) ve čtvrtek 19. října na naší škole. V dopoledních hodinách vedl hudební workshop, během něhož skupina němčinářů z prvního a druhého ročníku společně tvořila písňové texty v němčině. Poté následoval koncert, při němž Phil Vetter v zaplněné aule předvedl ukázky ze své tvorby, na závěr s ním vystoupili i účastníci workshopu s novou písní.

Zobrazit více

Vyhlášení voleb do školské rady

Vyhlášení voleb do školské rady

20. října 2017. Ředitelka školy vyhlásila volby do školské rady na následující tříleté funkční období. Konání voleb je stanoveno na 14. listopad 2017. Návrhy kandidátů dle zákonných podmínek je třeba zasílat na adresu školy písemně nebo osobně ředitelce do 10. listopadu 2017. Přihláška ke kandidatuře a podrobné informace o školské radě níže. 

Zobrazit více

Středoškolský pohár v atletice

Středoškolský pohár v atletice

 11. 10. 2017. Od Jiřího Petrjanoše. Již podvanácté hostila naše škola republikové finále Středoškolskéhopoháru v atletice. Do Břeclavi se sjelo celkem 19 chlapeckých a 16 dívčích středoškolských týmů, které se právo účasti vybojovali v krajských finále, nebo do republikového finále postoupili na divokou kartu.

Zobrazit více

Výlet do Archeoparku Pavlov

Výlet do Archeoparku Pavlov

30. 9. 2017. Od Adély Čechové, studentky 1.A. 
V pátek 29. 9. 2017 byli všichni primáni natěšeni do školy, protože jeli na výlet do Archeoparku v Pavlově. V Archeoparku na ně čekal program „Venuše“. Na začátku je seznámily dvě průvodkyně s původem, vzhledem a nalezištěm „Venuší“, nejen s nejznámější Věstonickou Venuší, ale i s Willendorfskou, Ardějovskou aj.

Zobrazit více

Začínáme s Erasmem+

Začínáme s Erasmem+

(15. září, od Martina Přibáně) Naše škola získala letos poprvé grant v rámci evropského programu Erasmus+. Stručně řečeno to znamená, že určitý počet učitelů vycestuje do různých evropských zemí, kde se zúčastní vzdělávacích aktivit, souvisejících s jejich odborností, pedagogickými dovednostmi a jazykovými znalostmi.

Zobrazit více

Studenti převzali Cambridgeské certifikáty

Studenti převzali Cambridgeské certifikáty

8. 9. 2017. Od Veroniky Zikové. Již od školního roku 2015/16 nabízíme studentům možnost složit zkoušky Cambridge přímo u nás ve škole. V rámci výuky (tedy zdarma) nabízíme předmět přípravy na tyto zkoušky pro třetí ročník/septimu.

Zobrazit více

Na konferenci v Senátu

Na konferenci v Senátu

20. června. Od Bronislavy Horňáčkové, obsahuje fotky. Naše gymnázium se letos poprvé účastnilo celostátní soutěže CO2 liga. Ne každé přihlášené škole se tak jako nám podařilo zvládnout všechny úkoly až do úplného konce. Soutěž jsme dokončili na celkovém devatenáctém místě ze šedesáti přihlášených, což bereme jako úspěch. Za to vše nás potom, myslím zaslouženě, čekala odměna. 

Zobrazit více

Výchovný koncert Polyfonie a Domina

Výchovný koncert Polyfonie a Domina

15. června. Obsahuje fotky. V pátek 2. června připravily naše sbory Polyfonia a Domino Cantat výchovný koncert pro všechny ročníky nižšího gymnázia. Přizvali jsme si na pomoc dětský sbor Ptáčata ze ZŠ Šumperk, který vede Mgr. Pavla Hilšerová.
Předvedli jsme průřez naším repertoárem a seznámili posluchače se sborovým zpěvem. Těšíme se, že se mezi nimi najdou noví zpěváci do našich gymnaziálních sborů.  Mgr. Kristýna Dobešová Zimmermannová​

Zobrazit více

Absolventi 1967 a 2017

Absolventi 1967 a 2017

4. června, obsahuje fotky. Na návštěvu za vzpomínkami po 50 letech přišli absolventi našeho gymnázia tento víkend. Kráčeli po stejných chodbách jen pár hodin poté, co je opustili čerství maturanti. "K zastavení času je vždycky třeba nejméně dvou. Pak mají pořád to, co kdysi bylo." - tak nějak to řekl kdysi populární Miroslav Horníček. U nás se jich sešlo daleko víc...  

Zobrazit více

Děti ze školky na den gymnazisty

Děti ze školky na den gymnazisty

3. června (PM)  Návštěvu dětí z MŠ Břetislavova na našem gymnáziu zorganizovala Blanka Říhová. Kvarta spolu s kantory chemie, biologie a fyziky připravila přírodovědná "cvičení".  Byl to malý dárek k dnešnímu Dni dětí. Tato akce se konala na naší škole druhý rok a vzhledem k tomu, že měla u dětí veliký úspěch doufáme, že ne naposledy - Více informací a fotografií ZDE

Zobrazit více

Historická exkurze - Osvětim, Krakov, Vělička

Historická exkurze - Osvětim, Krakov, Vělička

Od Jitky Valáškové, 28. května
Ve dnech 15. a 16. 5. navštívili studenti 2. a 3. ročníků polské královské město Krakov, solný důl ve Veličce a Osvětim.
Zde je jejich hodnocení:

Zobrazit více

Gymplfest Broumov 2017

Gymplfest Broumov 2017

Od Marie Jirmanové, 29. května, obsahuje fotky
Kulturní akcí, kterou pořádá Gymnázium v Broumově, žije doslova celé město. Na deseti místech současně mohli nejenom studenti, ale také místní obyvatelé a turisté shlédnout hudební a divadelní vystoupení i výstavy výtvarných prací.

Zobrazit více

Sekunda na výstavě

Sekunda na výstavě

Od Čestmíra Krejčího, obsahuje fotky
Byli jste někdy uvnitř mraveniště? Žákům sekundy se toto přání splnilo ve čtvrtek 20. dubna. Výstava „Utajený svět našich zahrad, luk a polí“ ve valtické pobočce Národního zemědělského muzea nabídla našim žákům sekundy nevšední pohled do života hmyzu.

Zobrazit více

Setkání s uměním 2017 - kategorie I.

Setkání s uměním 2017 - kategorie I.

Podívejte se na výsledky a obrázky vítězných prací I. kategorie. 

Zobrazit více

Setkání s uměním 2017 - kategorie II.

Setkání s uměním 2017 - kategorie II.

Podívejte se na výsledky a obrázky vítězných prací II. kategorie. 

Zobrazit více

Prima a kvarta v Městské knihovně Břeclav

Prima a kvarta v Městské knihovně Břeclav

Od Zdeňky Miklínové, obsahuje fotky

18. a 19. duben strávili kvartáni a primánci v břeclavské městské knihovně.  

Zobrazit více

HISTORICKÉ EXKURZE – MIKULČICE, CARNUNTUM A VÍDEŇ

HISTORICKÉ EXKURZE – MIKULČICE, CARNUNTUM A VÍDEŇ

Od Jitky Valáškové, obsahuje fotky
Za nepříliš přívětivého počasí odjeli sekundáni, druháci a třeťáci na dějepisné exkurze. 

Zobrazit více

Prezentiáda

Prezentiáda

Od Patrika Krále, obsahuje fotky.
Celkem čtyři týmy našeho gymnázia se premiérově účastnily celorepublikové soutěže v prezentačních dovednostech. Do krajského kola této soutěže - Prezentiády (www.prezentiada.cz) postoupily nakonec tři týmy.

Zobrazit více

Biblioterapie v Knihovně Jiřího Mahena

Biblioterapie v Knihovně Jiřího Mahena

Od Petra Švece, obsahuje fotky

Ve středu 5. dubna 2017 se žáci 2.C/4 vydali do Brna na výlet s poučením. Přestože nebyl čas na vlastivědné exkurze, dá se říci, že jsme stihli projít celý (brněnský) Vesmír, obsáhli jsme první i poslední, počátek i konec. Prozaičtěji řečeno: prošli jsme funkcionalistickou pasáží Alfa do obchodního centra Omega na náměstí Svobody. Hned za rohem, na Kobližné, se nacházel náš cíl: Knihovna Jiřího Mahena.

Zobrazit více

Oblastní kolo soutěže v rétorice

Oblastní kolo soutěže v rétorice

Od Petra Švece, Dagmar Gálové a žáků mediálního semináře

Dne 27. března 2017 proběhla na půdě našeho gymnázia soutěž v rétorice. Již potřetí změřili síly břeclavští a hodonínští gymnazisté jak nižšího, tak vyššího stupně. 

Zobrazit více

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

11. dubna, od Barbory Mrázové, Terezy Hanáčkové, Jana Poláčka, Athanasiose Barmpakase, Bronislavy Horňáčkové, Kateřiny Klimovičové, Víta Pavelky, Lenky Kočárkové, Zity Ondráčkové a Barbory Vítové.
Tým deseti lidí napříč ročníky našeho gymnázia, Titáni, měl zadané již třetí téma v rámci soutěže CO2 liga, ke kterému vypracovával úkoly. Po tom, co jsme se dozvěděli, že název tematického celku je Voda, jsme se ihned vrhli do rozdání úkolů a vymýšleli, čím co nejvíce v soutěži zabodovat a předběhnout školy před námi. 

Zobrazit více

Den první pomoci

Den první pomoci

29. března se na naší škole konalo aktivní školení první pomoci, které zabezpečila Mgr. Ottová ze Soukromé SOŠ manažerské a zdravotnické s.r.o. Břeclav se svými studenty. Následují fotografie, které určitě stojí za zhlédnutí.  

Zobrazit více

Přehlídka SOČ 2017

Přehlídka SOČ 2017

Od RNDr. Alžběty Petrů, na fotce Gabriela Vlková a Marek Zugárek

Dne 24.3.2017 se konala přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnili tři studenti naší školy:
Gabriela Vlková s prací: Stanovení kofeinu a fenolických látek z káv pomocí jednoduchých analytických metod - obor chemie
Lea Brázdilová s prací: Prevence a léčba deprese – obor pedagogika a psychologie
Marek Zugárek s prací: Stanovení vybraných tukových charakteristik vepřového sádla u tří plemen prasat – obor chemie
Marek Zugárek obsadil ve svém oboru 2. místo a postupuje do krajského kola.
Všem gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Zobrazit více

Ocenění učitelů

Ocenění učitelů

Článek obsahuje fotky, na titulním snímku Jana Kaněrová a místostarosta Břeclavi Zdeněk Urban

Za dlouholetý přínos v oblasti vzdělávání ocenilo Město Břeclav pedagogy spojené s břeclavským školstvím. Za úspěšnou a kvalitní práci v oblasti středního školství, zejména v oblasti sportu, získal pamětní medaili a list učitel našeho gymnázia Mgr. Jiří Petrjanoš. Za svou celoživotní práci v oblasti školství získala ocenění rovněž bývalá profesorka gymnázia Mgr. Jana Kaněrová, zakladatelka známého pěveckého sboru Polyfonia. Dodejme, že na našem gymnáziu působila 22 let. 

Zobrazit více

Naše studentka mistryní Evropy v jojování

Naše studentka mistryní Evropy v jojování

V sobotu 12. a v neděli 13. března se v Bratislavě konalo mistrovství Evropy v yoyování. Do Majestic Music Clubu, kde celá akce probíhala, se sjelo z celého světa na dvě stovky yoyoerů.
V neděli startovala v kategorii Women 1A také břeclavská naděje, Veronika Kamenská.

Odkaz na její vystoupení zde. 

Zobrazit více

61. reprezentační ples 2017

61. reprezentační ples 2017

Představujeme výběr fotek z letošního plesu. 

Zobrazit více

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Od Martina Přibáně, obsahuje fotografie

V lednu a únoru tohoto roku se konaly dny otevřených dveří. Kromě standardní prohlídky školy a detailních informací o organizaci přijímacích zkoušek se měli návštěvníci možnost seznámit s praktickými ukázkami výuky. Následující fotografie jsou jen malou ochutnávkou. 

Zobrazit více

Den chemie

Den chemie

Od Alžběty Petrů, 13. února 2017

Studenti třetích ročníků předmětu Laboratorní cvičení z chemie se zúčastnili akce Chemické fakulty VUT Brno 9. 2. 2017 pod názvem DEN CHEMIE. Kromě prezentací jednotlivých oblastí studia na fakultě navštívili také specializované laboratoře a mohli si vyzkoušet praktické úlohy. Zástupci firem působících v oblasti chemie a příbuzných oborech prezentovali možnosti pro uplatnění absolventů v praxi. Akce byla úspěšná, inspirativní i motivační při rozhodování o profesní orientaci.

Zobrazit více

Polyfonia na Velehradě

Polyfonia na Velehradě

od Svatavy Rudolfové

Polyfonia zpívala pro nemocné děti

Doslova mrazivě kouzelnou atmosféru měl závěrečný koncert tří gymnaziálních sborů, dvou komorních orchestrů a cimbálové muziky na Velehradě.

Zobrazit více

Prodloužení smlouvy s Goethe - Institutem

Prodloužení smlouvy s Goethe - Institutem

Od Zdeňky Miklínové, obsahuje fotky.
Ve dnech 30. a 31. ledna 2017 se v Budapešti konalo další setkání ředitelů a koordinátorů partnerských škol střední a východní Evropy. Jeho hlavním cílem bylo prodloužení spolupráce mezi Goethe-institutem a jednotlivými školami zapojenými do projektu PASCH. K osmnácti stávajícím z České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovinska a Slovenska přibyly dvě nové – z estonské Narvy a litevského Kaunasu. 
Novou dohodu o spolupráci do roku 2020 podepsala také ředitelka našeho gymnázia Mgr. Eva Krutáková. Této slavnostní akce, která se konala na Andrássyho univerzitě, se zúčastnili i zástupci velvyslanectví zemí, jejichž školy jsou do projektu zapojeny.

Zobrazit více

Hokej: Maturanti vs. Profesoři 3:4

Hokej: Maturanti vs. Profesoři 3:4

V tradičním hokejovém utkání výběru maturantů, tentokrát pod vedením Honzy Petrů, s výběrem profesorů, nebylo do poslední chvíle jasno. Nakonec zvítězila zkušenost nad nadšením a profesoři vyhráli střelou Richarda Zemánka 4:3, i když prohrávali několik minut před koncem zápasu 2:3. 

Pěkný článek s fotogalerií je v Břeclavském deníku. Úvodní obrázek je nicméně od Jany Fojtíkové. 

http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-maturanti-z-breclavskeho-gymnazia-zmerili-sily-s-profesory-20170131.html

 

Zobrazit více

Zpráva o benefičním koncertu s účastí Polyfonie

Zpráva o benefičním koncertu  s účastí Polyfonie

od Martina Přibáně, obsahuje fotky

21. prosince večer jsme si mohli  vyslechnout koncert nazvaný Vánoční ozvěny, provedený z velké části studentskými hudebními tělesy. Jeho výtěžek, více než 45 tisíc Kč, půjde ve prospěch dětského oddělení břeclavské nemocnice. 

Zobrazit více

Hodina moderní chemie

Hodina moderní chemie

16. prosince 2016, od Jitky Novotné, obsahuje fotky

Ve středu 14. 12. 2016 proběhla na naší škole Hodina moderní chemie s názvem Barvy, kterou pro nás připravili lektoři z VŠCHT Praha.

Zobrazit více

Úspěšná účast v literární soutěži

Úspěšná účast v literární soutěži

3. prosince 2016
Od Zdeňky Miklínové, obsahuje fotky

Městská knihovna v Břeclavi společně s Moravskou zemskou knihovnou v Brně uspořádala literární soutěž na téma Mýty a legendy mého kraje. Naši žáci zde byli více než úspěšní.

Zobrazit více

Úspěch v soutěži Bible a my

Úspěch v soutěži Bible a my

24. listopadu
Od Jitky Valáškové, obsahuje fotky

Letošní ročník tradiční středoškolské soutěže, mapující znalosti Bible, přinesl úspěch našich studentů. Marie Kyliánová ze sexty okresní kolo vyhrála, Patricie Kočišová z 8A skončila druhá. Obě pak postoupily do celostátního kola, které se uskuteční 24. března 2017 v Kroměříži.

Zobrazit více

Prima v archeoparku Pavlov

Prima v archeoparku Pavlov

Úterý 15. listopadu
Od Terezy Pláteníkové, Ondřeje Březoviče a Radima Štěpánka z I. A

Ve čtvrtek 3. listopadu navštívila naše třída v rámci výuky dějepisu Archeopark v Pavlově. Ten byl vybudován v místě, kde před 30 000 lety žili lovci mamutů. Program naší návštěvy se skládal z několika částí. Nejprve jsme se podívali na krátký film, který nás seznámil s historií archeologického bádání v této oblasti, potom jsme si společně prohlédli vystavené exponáty, mezi nimiž byly např. sošky, pazourky nebo šperky, ale i trojhrob. 

Zobrazit více

Návštěva izraelského velvyslance

Návštěva izraelského velvyslance

V pondělí 7. listopadu před polednem navštívil naši školu pan Gary Koren, velvyslanec státu Izrael v České republice. Diplomat, který šíří dobré jméno své země ve světě již tři desetiletí si při své cestě po jižní Moravě vybral břeclavské gymnázium k přednášce a následné diskusi s jejími studenty. 

Zobrazit více

Naše škola má certifikát na recyklohraní

Naše škola je zapojena do školního recyklačního programu Recyklobraní aneb Ukliďme si svět, pořádaného pod záštitou MŠMT. V rámci programu se žáci vzdělávají v oblasti třídění a recyklace, odevzdávají vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení do speciálních nádob umístěných v budově. 

certifikát zde

Zobrazit více

Nabídka jazykových kurzů a přihlášky 2017-18

JAZYK KURZ ÚROVEŇ TYP
ANGLICKÝ AJ 1 0 ZAČÁTEČNÍCI  VŠEOBECNÝ
AJ 2 A1 - A2 MÍRNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
AJ 3 A2 - B1 STŘEDNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
AJ 4 A2 - B1 STŘEDNĚ POKROČILÍ

JAZYKOVÝ A METODICKÝ KURZ

AJ 5 A2-B1 ŽÁCI 8. A 9. TŘÍD

PŘÍPRAVA NA MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKU

AJ 6 B1 POKROČILÍ

PŘÍPRAVA  NA MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKU

AJ POM B1 ABSOLVENTI SŠ

VŠEOBECNÝ

NĚMECKÝ NJ 1 A1 ZAČÁTEČNÍCI VŠEOBECNÝ
NJ 2 A2 MÍRNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
NJ 3 A2 - B1 STŘEDNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
NJ POM B1 ABSOLVENTI SŠ

VŠEOBECNÝ

FRANCOUZSKÝ FJ 1 0 ZAČÁTEČNÍCI VŠEOBECNÝ
RUSKÝ RJ 1  0 ZAČÁTEČNÍCI VŠEOBECNÝ
RJ 2 A1-A2 MÍRNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
ČESKÝ ČJ 1 A1 - A2 MÍRNĚ POKROČILÍ

PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKU PRO TRVALÝ POBYT

 

Další informace a přihlášky po rozkliknutí zkratek jednotlivých kurzů 

Zobrazit více