HORKÁ NOVINKA

Zkoušky Cambridge 2019

IMG_20180907_103618.jpg

V pátek 8.3. se konaly cvičné zkoušky Cambridge. Kandidáti z řad naší školy i veřejnosti si vyzkoušeli, jak náročné je složit zkoušku na úrovni B2 (FCE) nebo C1 (CAE). Detailní výsledky jednotlivých částí zkoušky budou známy do 14 dnů od konání cvičné zkoušky, tedy dostatečně včas na to, aby se uchazeči mohli rozmyslet, na jakou úroveň zkoušky se přihlásí. 

Pokračovat ve čtení

Dny dětské onkologie

20190222_115711.jpg

V pátek 22. února 2019 se vybraní studenti třetích a čtvrtých ročníků zúčastnili mezinárodní akce Dny dětské onkologie pořádané Klinikou dětské onkologie FN Brno a LF MU. Studenti byli seznámeni s problematikou dětské onkologie, dozvěděli se více o nejčastějším dětském onkologickém onemocnění - leukémii a také o možnostech pohybové aktivity v dětské onkologii.

Návštěva Technické fakulty UTB ve Zlíně

image1.jpeg

Dne 7. 2. 2019 se studenti prvního a třetího ročníku zúčastnili akce Den otevřených dveří na Technické fakultě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na fakultě nám byly představeny jednotlivé studijní obory a vše, co se studia na FT UTB týče. Prohlédli jsme si učebny a specializované laboratoře, studenti nám ještě více přiblížili dané obory. Akce byla úspěšná a nápomocná pro rozhodování o profesní orientaci.

Věnuj mobil

IMG_1503.JPG

V rámci projektu "Recyklohraní aneb Ukliďme si svět", jehož je naše škola dlouhodobým partnerem, jsme se letos zapojili do sběrové kampaně Věnuj mobil. Smyslem odděleného sběru mobilních telefonů je jejich efektivnější recyklace a separace jednotlivých materiálů. V naší škole se podařilo během poměrně krátké doby vybrat více než 250 starých, funkčních i nefunkčních mobilních telefonů. S žáky biologického kroužku jsme je přepočítali, roztřídili podle značek a zvážili. Na váhu jsme vysbírali přes 27 kilogramů mobilů. Ze značek zvítězila Nokia, Následovaná Samsungem a značkou Sony Ericsson. Děkujeme všem, kdo jste nám také přispěli svým vysloužilým kouskem.

Ar1
Ar2

Erasmus+ 2017 končí, další začíná

Poslední den roku 2018 byl současně posledním dnem našeho projektu, který je součástí evropského programu Erasmus+. Náš projekt se jmenoval Inspirace Evropou a realizovali jsme ho od září 2017. V prosinci jsme dostali potěšující zprávu od Domu zahraničních služeb, že byl naší škole schválen nový projekt, na právě končící navazující - Inspirace Evropou 2. Bude končit v dubnu 2020. Níže si můžete přečíst shrnutí právě skončené aktivity tak, jak jsme ho podali v závěrečné zprávě:

Pokračovat ve čtení

Studentský sněm rekonstruuje školní klub

Studentský sněm a letošní sekundáni začali během konce minulého školního roku s rekonstrukcí půdního prostoru označovaného jako klub, který neodpovídal jejich představám a studenti se to rozhodli změnit. Během jejich činnosti se museli potýkat s několika překážkami, které vyžadovaly rychlé a kvalitní řešení, především kde sehnat finance. Tento problém pomohl vyřešit projekt KaPoDav, což je projekt od Jihomoravského kraje a Evropské unie, který podporuje podnikavost studentů a jejich samostatné organizování, včetně realizace formou miniprojektů.

Pokračovat ve čtení

63. reprezentační ples Gymnázia

V pátek 1. března 2019 se bude konat již 63. reprezentační ples Gymnázia Břeclav. Máte-li zájem o vstupenky, požádejte o rezervaci mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do 26. ledna 2019. Zarezervované lístky se budou prodávat v kabinetu TV v termínu od 1. února 2019 do 22. února 2019. Po tomto termínu budou lístky nabídnuty dalším zájemcům. Do rezervace napište jméno a příjmení /vstupenky jsou na jméno/. Rezervací automaticky nevzniká nárok na vstupenku.

CENY VSTUPENEK: 350 Kč Hlavní sál (The Teachers Band), 300 Kč Diskotéka,  300 Kč Foyer (Cimbálová muzika Vladimíra Beneše)

Důležité: Pokyny pro vyplnění přihlášky ke studiu


1. Všechny položky musí být řádně vyplněny (viz §60a školského zákona), především kontakty na zákonné zástupce (telefon a mail). Ulehčí nám to pozdější vzájemnou komunikaci.
2. Potvrzení od lékaře (tzv. Závěr o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání) naše škola nevyžaduje.
3. Hodnocení z předmětů uvedených na přihlášce: započítávají se pouze známky z jazyka českého, anglického a matematiky.
4. Název školy:
Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Břeclav, příspěvková organizace
5. Studijní obory:
Čtyřleté gymnázium, číslo oboru 79-41-K/41
Osmileté gymnázium, číslo oboru 79-41-K/81
6. Termíny přijímacích zkoušek:
Čtyřletý obor:
1. termín: pátek 12. dubna 2019
2. termín: pondělí 15. dubna 2019
Osmiletý obor:
1. termín: úterý 16. dubna 2019
2. termín: středa 17. dubna 2019

Další den otevřených dveří bude 22. 2.!

DOD.JPG

David Kamenský u ministra školství

V létě tohoto roku dosáhl student našeho gymnázia David Kamenský obrovského profesionálního úspěchu. Se svou fyzikální specializací byl členem vítězného týmu na celoevropské přírodovědné olympiádě Europen Union Science Olympiad (EUSO) ve slovinské Lublani. Získali nejen zlaté medaile, ale i pohár pro absolutní vítěze. Pro Česko je celá událost o to významnější, že v šestnáctileté historii soutěže se naši studenti stali absolutními vítězi vůbec poprvé.

Pokračovat ve čtení