HORKÁ NOVINKA

Aktuální informace o průběhu přijímacího řízení 2022

25. května (PM)  Shrnutí výsledků přijímacího řízení:
Čtyřleté studium
Přijali jsme celkem 60 studentů. Maximální počet bodů, kterého bylo možno dosáhnout, byl 110. Na prvním místě byl přijat uchazeč, který dosáhl 106 bodů. Poslední (60.) přijatý uchazeč získal 71 bodů a byl přijat ze 78. místa.
Osmileté studium
Přijali jsme celkem 30 studentů. Maximální počet bodů, kterého bylo možno dosáhnout, byl 105. Na prvním místě byl přijat uchazeč, který dosáhl 97 bodů. Poslední (30.) přijatý uchazeč získal 52 bodů a byl přijat ze 49. místa.

Pokračovat ve čtení

S Erasmem+ ve Florencii

IMG 20220507 170003

Ve dnech 9. až 14. května jsme se zúčastnily v rámci programu Erasmus+ semináře CLIL in Practise: Focus in Florence. Šlo o posilování schopnosti využívání cizojazyčných prvků ve výuce odborných předmětů.

Pokračovat ve čtení

"Ausflug" na katedru germanistiky

IMG 9683

Mnozí studenti našeho gymnázia mají nadšení pro cizí jazyky a velmi často zvažují profesní dráhu pedagoga. Jak to uvnitř takového „pajdáku“ vypadá?

Pokračovat ve čtení

Za elektronovými mikroskopy do Brna

3

(HY, 13. května, foto v textu) S vybranými studenty technického a přírodovědného zaměření jsme se tento týden vypravili do Brna do firmy Thermo Fisher, která je světovým lídrem ve výrobě elektronových mikroskopů.

Pokračovat ve čtení

Borytobraní

A PRVNÍ DSC 7423

(PK, 16. května, fotky v textu) V září 2018 byl odstartován mezinárodní projekt Evropské unie LIFE Sub-pannonic, který až do konce roku 2024 pomáhá zlepšit stav 28 evropsky významných lokalit a také několika výjimečně vzácných druhů rostlin na jižní Moravě, ale i na jižním a východním Slovensku.

Pokračovat ve čtení

Naše projektové úspěchy v médiích

Před několika dny vyšel na webových stránkách Břeclavského deníku článek o našich mezinárodních projektových aktivitách spojených s platformou eTwinning. Odkaz na tento bezesporu zajímavý text paní profesorky Ljuby Stojčevy je k dispozici zde.  

Recitujeme francouzsky

IMG 20220425 151751

Vítězky školního kola recitační soutěže Concours national 2022 de Lecture à voix haute ve francouzštině se vypravily poměřit své recitátorské schopnosti s ostatními finalisty do Prahy na Francouzský institut. Letošní ročník byl věnovaný francouzskému básníkovi Robertu Desnosovi.

Pokračovat ve čtení

Exkurze do Vídně

Vídeň F1

V úterý 3. května se uskutečnila plánovaná jednodenní exkurze žáků třetího ročníku do Vídně. Program byl zahájen společnou fotografií před nádherným palácem Belveder. Zde jsme se vzápětí rozdělili do menších skupin, z nichž se každá pustila po vlastní ose na tzv. Stadtrallye. S navigací či mapou v ruce jsme plnili zadané úkoly a putovali mezi památkami, jako byl například

Pokračovat ve čtení

Laboratorní cvičení z biologie

(Obsahuje fotky na konci článku) Studenti laboratorního cvičení z biologie pro 3. ročník se během března a dubna účastnili několika exkurzí. Navštívili transfuzní stanici v Břeclavi, při příležitosti 200. výročí narození J. G. Mendela si ve Valticích poslechli přednášku doc. Mgr. Miroslava Baránka, Ph.D. "Epigenetika – aneb proč předávání zkušeností od rodičů neutečete".

Pokračovat ve čtení

TRENAŽERY V TĚLOCVIČNĚ

1650566360655

Koncem dubna jsme pro žáky nižšího gymnázia zorganizovali sportovní program nazvaný supERG Hero, zaměřený na pohybové aktivity dětí s využitím trenažerů (veslařský, lyžařský a cyklistický) . Trenažery byly propojeny s obrazovkami a vzniklo tak reálné závodní prostředí přímo v tělocvičně.

Pokračovat ve čtení