HORKÁ NOVINKA

Do 6. 4. přijímáme přihlášky na zkoušky Cambridge Exams FCE (B2) a CAE (C1)

Screenshot 2020-04-01 12.31.38.png

V současné době  je plánovaný květnový termín zkoušek nejistý,  máme však ujištění že případný nový termín pro naše centrum budeme řešit tak, aby vyhovoval pokud možno všem.

Pokusíme se zajistit konání zkoušek na naší škole, nejlépe v sobotu, ten den proběhne písemná i ústní část zkoušky, zůstává i možnost vybrat si "speaking partnera".

Přihlaste se vytištěním přihlášky , jejím čitelným vyplněním, naskenováním nebo čitelným vyfocením a zasláním na tento mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Jestliže víte, s kým ve dvojici chcete být ústně zkoušeni, toto poznačte do přihlášky.

Upozorňujeme na skutečnost, že po přihlášení každý dostanete samostatnou fakturu do mailu k zaplacení proto uvádějte FUNKČNÍ E-MAILOVOU ADRESU.

Termín zaslání přihlášky nejpozději do 6.4.2020 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokračovat ve čtení

Certifikát „eTwinningová škola“

etslabel.png

Naše škola získala prestižní ocenění Evropské unie za období 2020 - 2021 – certifikát  „eTwinningová škola“.  ETwinning je platforma EU, která sdružuje 4000 škol. Minulý týden tento certifikát obdržela 4 gymnázia v ČR, která byla  oceněna nejen za aktivní zapojení do komunity eTwinning. Hodnotily se také průkopnická práce v oblasti digitalizace školství, zajištění eBezpečnosti, inovativní a tvůrčí přístupy k výuce. Sledovalo se splnění kritérií pro  podporu společného učení učitelů a žáků,  pro průběžný profesionální rozvoj zaměstnanců.  Podmínkou pro udělení ocenění bylo nejen získání národního a evropského certifikátu kvality za práci jednotlivců (tento rok značku kvality ČR a EU získal projekt Mgr. L. Stojčevy, PhD. a jejich žáků ze 7.A, 3.C/4 a 3.D/4), ale i úspěšnost celého eTwinningového týmu na našem gymnáziu.

Stříbro z přeboru škol v basketbalu

IMG_0888.jpg

V úterý 10.března se ve Valticích uskutečnila Sportovní liga ZŠ vbasketbalu chlapců. Studenti našeho gymnázia po dvou suverénních vítězstvích v základní skupině proti ZŠ Velké Němčice 23:2 a ZŠ Lanžhot 22:4 postoupili do finále. Zde byl nad jejich síly tým pořádající školy ZŠ Valtice, kterému podlehli 8:21. O stříbro se zasloužili Jan Střelský, Jan Davčík, Václav Marek a Lukáš Vilda ze 4.A, Quang Hai Vu ze 3.A a Tobiáš Kouřil s Jirkou Horňákem ze třídy 2.A. Jiří Petrjanoš

Počty přihlášených uchazečů k přijímacímu řízení v roce 2020

Čtyřletý obor (KKOV 79-41-K/41): 134 žáků

Osmiletý obor (KKOV 79-41-K/81): 125 žáků

Všem uchazečům bude zaslána pozvánka k přijímacím zkouškám poštou. 

Vědci a odborníci na Gymnáziu

IMG_KP.jpg

Rozšířit studentům obzor a obohatit výuku chodí do ekologického semináře v průběhu celého roku vědci a odborníci mnoha oblastí. Díky úzké spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Lednici nás navštívil prof. Ing. Robert Pokluda, Ph.D. s velmi zajímavou přednáškou o mykorhize doplněnou mikroskopováním, které mohli studenti pozorovat díky mobilní aplikaci na svých telefonech přímo v lavici.

Pokračovat ve čtení

EU Code Week

IMG_5200.JPG

V týdnu před jarními prázdninami se skupina žáků ze 4.A pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D.,
zúčastnila během výuky angličtiny Evropského týdne programování. Cílem této akce je prohloubit digitální
gramotnost a procvičit jazykové dovednosti v cizím jazyku.

Pokračovat ve čtení

SCHULEN: PARTNER DER ZUKUNFT / ŠKOLY: PARTNEŘI BUDOUCNOSTI

PASCH_24_1_60_(c)_PetraHajska.jpg

Iniciativa PASCH pokračuje

Ve dnech 23. – 24. ledna 2020 se do Prahy sjeli ředitelé a koordinátoři dvaceti čtyř tzv. partnerských škol ze střední a východní Evropy. Na pracovním setkání na Goethe-institutu nejprve společně zhodnotili význam iniciativy PASCH (jejím cílem je podpora výuky německého jazyka), její přínos pro školy i spolupráci v mezinárodních projektech.

Pokračovat ve čtení

Den otevřených dveří 14. 2. 2020

DOD2020 1 kopie

64. reprezentační ples Gymnázia Břeclav

 

1.jpg

Přijměte naše pozvání na 64. reprezentační ples Gymnázia Břeclav, který se bude konat v pátek 6. března 2020. Máte-li zájem o vstupenky, požádejte o rezervaci mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do 30. ledna 2020. Zarezervované lístky se budou prodávat v kabinetu TV v termínu od 10. února do 14. února 2020 a od  24. února do 5. 3. 2020. Do rezervace napište jméno a příjmení /vstupenky jsou na jméno/. Rezervací automaticky nevzniká nárok na vstupenku.

Na plese platí zákaz vnášení tvrdého alkoholu.

CENY VSTUPENEK: 

350 Kč Hlavní sál (The Teachers), 

300 Kč Diskotéka,  

300 Kč Foyer (Cimbálová muzika Vladimíra Beneše).

 

Den otevřených dveří

DOD2020 1 kopie