HORKÁ NOVINKA

Absolventský turnaj ke 100. výročí založení Gymnázia

Zavzpomínejte si společně  na své mládé časy prožité na Gymnáziu Břeclav! Vytvořte volejbalový tým složený z absolventů naší školy azúčastněte se volejbalového turnaje u příležitosti založení gymnázia.Turnaj se uskuteční v sobotu 2.listopadu a přihlášky přijímáme do31.10.2019!! Přihlašujte se prosím mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jazykové kurzy začínají 17. září

17. 09. 21019 v 16.00 zahajujeme kurzy JŠ informační schůzkou.

Naši starší astronomové se prosadili mezi republikovou špičku

Screenshot 2019-06-18 11.56.26.png

Do celostátního kola finále 16. ročníku Astronomické olympiády kategorie CD byli z krajských kol nominováni i naši studenti 6. A David Kamenský a Tomáš Vítek.

Pokračovat ve čtení

Naše mladé astronomky zabodovaly v Praze

mladé astronomky.jpg

Naše mladé astronomky Kristýna Hrabovská a Kateřina Hermanová z 2. A se probojovaly do celostátního finále 16. ročníku Astronomické olympiády kategorie EF.

Pokračovat ve čtení

Mladý přírodovědec

mlady prirodovedec (4).JPG

Každoroční akci pro děti z mateřské školy připravili letos žáci ze 4. A spolu se svými vyučujícími chemie, fyziky a biologie.

Malí zvídaví přírodovědci se v pátek 31. 5. 2019 rozeběhli po tělocvičně, kde si mohli vyrobit rozvíjející květinu, malý vrtulníček či svého panáčka pro let balónem. Vyzkoušeli si na vlastní vlasy statickou elektřinu, ovládání autíčka či sadu hejblat vyrobených žáky kvarty.

Pokračovat ve čtení

FabLab v Břeclavi

FabLab (2).JPG

V rámci projektu KaPoDaV byla naše škola vybrána k prezentaci moderních technologií prostřednictvím pojízdné laboratoře v kamiónu FabLab Experience, který obsahuje desítku přístrojů: laserové řezačky, 3D tiskárny, robotické rameno, CNC frézka, řezací plotr, elektronový mikroskop, elektro a mechadílnu. Kamión se podařilo zaparkovat na parkovišti za Kulturním domem v Břeclavi a od pondělí 3. 6. do středy 5. 6. 2019 byl k dispozici našim žákům.

Pokračovat ve čtení

Hledáme učitele/učitelku základů společenských věd

hledame-te-w830-h540.jpg

- s nástupem od 1. září 2019

- v kombinaci s druhým předmětem

- praxe výhodou

- životopis zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokračovat ve čtení

Absolventský koncert 2019

Screenshot 2019-06-12 22.42.22.png

Sto vědců do škol

IMG_1672.jpg

I letos měli naši studenti možnost zúčastnit se tradičního třídenního přednáškového bloku Sto vědců do škol, který se konal v Brně za podpory Strategie AV21 AV ČR a Nadace ČEZ.

Pokračovat ve čtení