HORKÁ NOVINKA

Rozesíláme pozvánky k přijímacím zkouškám - 12. dubna

Důležité sdělení pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

V současné době vám jsou rozesílány pozvánky k přijímacím zkouškám. Obsahují důležité detailní informace o čase, kdy je nutno se dostavit k hlavnímu vchodu do budovy gymnázia, specifikaci učebny, v níž bude přijímací zkoušky vykonávat, rozpis časů jednotlivých zkoušek a v neposlední řadě kritéria přijímacího řízení. Na začátku pozvánky je odkaz na dokument, ve kterém potvrdíte, že jste pozvánku obdrželi a přečetli. Nepodceňte prosím tuto zpětnou vazbu a vyplněný dotazník nám určitě zašlete! Pokud pozvánku neobdržíte, zkontrolujte spam (nevyžádanou poštu) a teprve poté nás kontaktujte.
V dnešním složitém období apelujeme na to, abyste časy jednotlivých vstupů do budovy dodrželi. Pro každou učebnu je čas příchodu stanovený jinak, abychom zamezili shlukování většího počtu lidí před školou. Nezapomeňte si prosím včas zajistit doklad o absolvovaných testech ne starších než sedm dní. Berte prosím v úvahu, že mnozí budou konat přijímací řízení na více školách a v každé bude nutno doklad odevzdat. Vyžádejte si proto ve své domovské základní škole jejich dostatečný počet. Detailní pokyny k testům a jejich možným alternativám jsou k dispozici ZDE.
Přejeme vám hodně úspěchů při přijímacím řízení a těšíme se na shledanou!

Na webových stránkách školy naleznete podrobné informace k blížícím se přijímacím zkouškám, odkaz zde:

http://gbv.cz/web/index.php/navstevnik/chci-byt-studentem-prijimacky

Úspěchy žáků nižšího gymnázia na Matematické olympiádě

4e0d2946bafc44e656cf2886c0b75bb2_Generic.jpeg

Ve středu 31. března se uskutečnilo krajské kolo 70. ročníku Matematické olympiády pro žáky devátých tříd a jim odpovídajících ročníků gymnázií, stejně tak kolo okresní pro žáky ročníků nižších. Olympiáda probíhala distanční formou, jak už je tomu v tomto školním roce zvykem. Žáci naší školy měli v soutěži své zastoupení a dokázali uplatnit své matematické dovednosti a obsadit tak přední příčky v této soutěži.

Pokračovat ve čtení

Nejnovější informace o přijímacích zkouškách - testy

Důležitá informace vyplývající z nejnovějších opatření MŠMT

Uchazeč o studium na břeclavském gymnáziu se musí před konáním přijímacích zkoušek prokázat jedním z níže uvedených dokladů, který odevzdá před vstupem do budovy:

a) Doklad o negativním výsledku antigenního nebo PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, který nesmí být starší 7 dnů a který byl proveden v základní škole, jejíž je uchazeč žákem. Tato škola je povinna test zajistit a vydat doklad o jeho provedení.
b) Doklad o negativním výsledku obdobného testu, který provedl poskytovatel zdravotnických služeb. Ani ten nesmí být starší 7 dnů.
c) Doklad vydaný zdravotnickým zařízením, že uchazeč prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, přičemž od prvního testu potvrzujícího toto onemocnění nesmí uplynout více než 90 dní.
d) Certifikát o provedeném očkování, přičemž od aplikace druhé dávky musí uplynout více než 14 dní.

Pokračovat ve čtení

Úřední hodiny

Pondělí - pátek 9.00 - 12.00

Platí od 21. března 2021 do odvolání. 
Mimo tuto dobu pouze po telefonické nebo mailové domluvě. 

Tel. 519 326 162

E- mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Další úspěch našich fyzikářů, díl druhý

FO

10. a 11. března se uskutečnilo republikové kolo Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A, opět online formou. Nejprve účastníci řešili čtyři teoretické úlohy, druhý den zpracovávali simulaci úlohy experimentální. V národním kole, v konkurenci 47 soutěžících, potvrdili naši dva maturanti své odborné kvality. Tomáš Vítek obsadil celkové 10. místo, zařadil se mezi vítěze soutěže a byl také vyhlášen jako nejlepší řešitel jedné z teoretických úloh. David Kamenský obsadil 12. místo, stal se úspěšným řešitelem a svoje vynikající znalosti prokázal i v národním kole matematické olympiády. K tomuto úspěchu oběma našim reprezentantů blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pomáháme, aby byl svět zelenější

Snímek obrazovky 2021-03-21 v 13.08.34.png

Díky sběru baterií, který celoročně probíhá na naší škole, pomáháme, aby byl svět zelenější. 

Tento sběr umožňuje, aby tyto baterie neskončily na skládkách, kde by se z nich uvolňovaly škodlivé látky znečišťující ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Z vybraných baterií jsou prostřednictvím recyklace získány kovonosné suroviny a tím se šetří zdroje nerostných surovin.

Pokračovat ve čtení

Polyfonia žije!

Snímek obrazovky 2021-03-09 v 10.31.51.png

Gymnaziální pěvecké sbory Polyfonia a Domino Cantat nahrály pro online Talentshow oblíbenou skladbu Jazz Cantate od A. Becka. Video sestříhala naše absolventka a bývalá sboristka Julie Pražáková. Zvuk namixoval Martin Petrásek. Moc všem děkujeme za podporu a dětem za odvahu natočit video. Obzvlášť musíme ocenit odvahu zpěváčků z primy a prvních ročníků. Natočit samostatně video je úplně jiná práce, než na kterou jsme zvyklí. Všichni museli překonat ostych a naučit se poslouchat samostatně svůj hlas. I když nyní zkoušky sborů probíhají v distančním režimu, věříme, že se nám podaří nacvičit nové písně a něčemu se přiučíme.

Cambridge zkoušky 2021

images.jpeg

Termín zkoušek Cambridge úrovně B2 (FCE) nebo C1 (CAE) pro tento školní rok je sobota 12. 6. 2021. Termín je vyhrazen pro zájemce z řad našich studentů, ale i veřejnosti. Zkoušky budou formou “computer based”, tedy budou se psát na počítačích v budově Gymnázia Břeclav. Kandidáti si přinesou vlastní sluchátka s kabelem. K těmto zkouškám musí být kandidát přihlášen včetně zaplaceného poplatku nejpozději do 9. 5. 2021.

Pokračovat ve čtení

Další úspěch našich fyzikářů

FO

20. ledna  se uskutečnilo krajské kolo Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A, jak jinak než online formou. Nejstarší a nejzkušenější fyzikální nadšenci      ze středních škol celé České republiky během 4 hodin řešili čtyři obtížné úlohy, které svou náročností již značně přesahují středoškolské učivo fyziky. Naši dva maturanti z 8. A potvrdili svoje kvality. V našem kraji získal Tomáš Vítek 2. místo a David Kamenský 3. místo. Blahopřejeme a držíme palce v celorepublikovém finále této prestižní soutěže.

Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

Další věc, kterou jsme si premiérově vyzkoušeli online, představuje soutěž v anglické konverzaci v kategorii III.A. Navzdory všeobecně známým okolnostem můžeme s radostí konstatovat, že spoustě žáků nechybí motivace se zlepšovat. Jsou výborně připraveni, mají přehled, zajímavé nápady a dokážou je v angličtině bravurně podat.

Pokračovat ve čtení