HORKÁ NOVINKA

63. reprezentační ples Gymnázia

V pátek 1. března 2019 se bude konat již 63. reprezentační ples Gymnázia Břeclav. Máte-li zájem o vstupenky, požádejte o rezervaci mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do 26. ledna 2019. Zarezervované lístky se budou prodávat v kabinetu TV v termínu od 1. února 2019 do 22. února 2019. Po tomto termínu budou lístky nabídnuty dalším zájemcům. Do rezervace napište jméno a příjmení /vstupenky jsou na jméno/. Rezervací automaticky nevzniká nárok na vstupenku.

CENY VSTUPENEK: 350 Kč Hlavní sál (The Teachers Band), 300 Kč Diskotéka,  300 Kč Foyer (Cimbálová muzika Vladimíra Beneše)

Důležité: Pokyny pro vyplnění přihlášky ke studiu


1. Všechny položky musí být řádně vyplněny (viz §60a školského zákona), především kontakty na zákonné zástupce (telefon a mail). Ulehčí nám to pozdější vzájemnou komunikaci.
2. Potvrzení od lékaře (tzv. Závěr o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání) naše škola nevyžaduje.
3. Hodnocení z předmětů uvedených na přihlášce: započítávají se pouze známky z jazyka českého, anglického a matematiky.
4. Název školy:
Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Břeclav, příspěvková organizace
5. Studijní obory:
Čtyřleté gymnázium, číslo oboru 79-41-K/41
Osmileté gymnázium, číslo oboru 79-41-K/81
6. Termíny přijímacích zkoušek:
Čtyřletý obor:
1. termín: pátek 12. dubna 2019
2. termín: pondělí 15. dubna 2019
Osmiletý obor:
1. termín: úterý 16. dubna 2019
2. termín: středa 17. dubna 2019

Den otevřených dveří již 11. 1.!

DOD.JPG

David Kamenský u ministra školství

V létě tohoto roku dosáhl student našeho gymnázia David Kamenský obrovského profesionálního úspěchu. Se svou fyzikální specializací byl členem vítězného týmu na celoevropské přírodovědné olympiádě Europen Union Science Olympiad (EUSO) ve slovinské Lublani. Získali nejen zlaté medaile, ale i pohár pro absolutní vítěze. Pro Česko je celá událost o to významnější, že v šestnáctileté historii soutěže se naši studenti stali absolutními vítězi vůbec poprvé.

Pokračovat ve čtení

Advent v Northeimu

Osm let trvá naše partnerství s Gymnasiem Corvinianum v Northeimu. Letos však poprvé uspořádaly pěvecké sbory Ars Music Vocalis z Gymnasia Northeim a Polyfonia z Gymnázia Břeclav společný vánoční koncert. 

První adventní neděli jsme plni očekávání strávili v autobuse, abychom se večer mohli setkat s našimi německými přáteli. Druhý den nás čekala procházka po pamětihodnostech Northeimu a po obědě už jsme společně zkoušeli připravený program. Úterní dopoledne jsme strávili na vánočních trzích v Göttingenu a odpoledne už patřilo opět poctivé přípravě na koncert. 

Pokračovat ve čtení

Republikové finále Středoškolského atletického poháru

V ostravské atletické hale vyvrcholil 37. ročník Středoškolského atletického poháru. Utkalo se zde šestnáct nejlepších chlapeckých a dívčích týmů - vítězů krajských finále. Mezi nimi také atleti a atletky našeho gymnázia. O něco lépe se v nabité soutěži vedlo děvčatům, které vybojovaly 8. místo, chlapci skončili v soutěži na 12. místě. Bodově nejvíce svému družstvu přispěli Nikola Herzová (2.D) a Jakub Petrjanoš (6.A). Individuálního vítězství dosáhla ve skoku vysokém Anna Bravencová (3.C)

Zpívání na schodech 2018

I tento rok zveme na tradiční Zpívání na schodech. Již tuto neděli v 17.00. 

Screenshot 2018-12-11 10.37.55.png

 

Certifikát evropské kvality pro náš Etwinningový projekt

V rámci spolupráce evropských škol eTwinning získal mezinárodní projekt s názvem Změna začíná teď! nejvyšší ocenění v Bruselu. Partnerské školy z Polska, Bulharska, Francie, Španělska, Turecka a Itálie a skupina žáků břeclavského gymnázia ze 7.A, 3.C/4 a 3.D/4 třídy pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D. připravili prezentace o svých školách a městech, učili se používat různé IT nástroje, zúčastnili se dobročinné akce, zdokonalovali se v komunikaci v anglickém jazyce, procvičovali dovednosti potřebné pro život v 21. století, poznávali život svých vrstevníků v jiných krajinách s prezentovali českou kulturu v zahraničí. Za vzornou spolupráci, zajímavé výsledky a podnětné poznatky projekt získal certifikát Evropská značka kvality za rok 2018. 

Soutěž Bible a my

Už se stalo tradicí, že úspěšní řešitelé školního kola soutěže Bible a my jsou stejně úspěšní v okresním kole. Stejně tomu bylo v tomto roce. Okresní kolo soutěže se uskutečnilo 28.11.2018 ve Velkých Pavlovicích. V nejstarší kategorii jsme měli tři zástupce a všichni se probojovali do finále. Po konečném sečtení bodů se vítězkou soutěže stala Marie Kyliánová (tř. 8.A), o jeden bod méně získala Zuzana Gomolová (tř. 5.A), která skončila na druhém místě. Čtvrté místo obsadil Tomáš Račický (tř. 3.C).

M. Kyliánová a Z. Gomolová postupují do regionálního kola, které se uskuteční v Brně na Biskupském gymnáziu 22.3..2019.

Sexta na pIšQworkách

Tým sextánů našeho Gymnázia pod názvem Raw Fish po úspěšném zvládnutí oblastního finále reprezentoval naši školu i v krajském finále této velmi populární soutěže. Zde ovšem již čekali soupeři profesionálnět rénovaní, což se ukázalo hned v prvním utkání z loňským finalistour epublikového finále. Tým Chaos (SPŠ Jedovnice) si na naše syrové ryby vyšlápl a zvítězil 18:2. Následná remíza 10:10 s týmem Brain Masters (SŠPaE Hodonín) znamenala vyřazení našeho týmu již po základní části. Přesto účast v krajském finále znamenala pro naše chlapce získané cenné zkušenosti, které jistě zúročí v příštím ročníku soutěže.