HORKÁ NOVINKA

Vítězství ve stolním tenise

Ve středu 7. 11. se v Hodoníně uskutečnilo krajské finále středních škol ve stolním tenisu. V soutěž idívek skončila děvčata, která hrála ve složení Martina Vašíčková a Viktorie Hlobilová, na pátém místě. V chlapcích nás reprezentovali Tomáš Bruckner, David Lorenc a Petr Běhůnek. Po vítězství ve skupině nastoupili ve finále proti G Tišnov a zvítězili 4:1. Prvenství jim zajistilo postup do republikového finále, které se bude konat 20. a 21. 11. ve Vlašimi.

Třídní schůzky v úterý 13. 11. 2018

Zveme všechny rodiče na třídní schůzky a konzultace, které se uskuteční v úterý 13. 11. 2018 v čase od 16:00 do 17:30

Ocenění za kvalitní práci s kandidáty zkoušek Cambridge

Naše přípravné centrum bylo oceněno společností Cambridge Assessement English za velmi dobrou a kvalitní přípravu kandidátů zkoušek Cambridge. Gymnázium Břeclav již od roku 2015 spolupracuje se zkouškovým centrem P.A.R.K., které metodicky a personálně zajišťuje hladký průběh zkoušek.

Pokračovat ve čtení

Strastiplná cesta třídy 3.A na divadelní představení

Druhý projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky prožila třída 3.A jinak, vypravili jsme se totiž na divadelní představení. Do Divadla Polárka jsme dorazili po docela strastiplné cestě v přeplněném vlaku a ještě plnějších tramvajích, kdy tři spolužáci včetně třídní učitelky zůstali venku a museli jet dalším spojem. Nakonec jsme se ale všichni sešli a v divadle nás přivítala příjemná atmosféra. 

Pokračovat ve čtení

Nižší gymnázium objevovalo stoletou republiku

Ve dnech 22. a 23. října 2018 se studenti nižšího stupně účastnili projektových dnů v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Studenti byli seznámeni se zásadními historickými mezníky našich dějin, ale také s běžným životem lidí v průběhu století. Jednotlivé třídy pracovaly pod vedením učitelů a v úterý prima a sekunda v aule předvedla, co si ze dvou příjemně prožitých dnů odnesla.

Pokračovat ve čtení

Exkurze v SAV a Národném centru robotiky Bratislava

V úterý 23.10.2018 jsme měli možnost se zúčastnit v rámci projektu „100 vědců do škol“ exkurze v Ústavu informatiky Slovenské akademie vědců (ÚI SAV).

Pokračovat ve čtení

Exkurze 3.A do Staré hutě u Adamova

V pátek 19.10. 2018 jsme se v rámci chemie, v doprovodu paní profesorek Hřebačkové a Miklínové, vydali do Františčiny hutě u Adamova. 

Cesta probíhala v klidu. Stihli jsme oba vlaky, nikoho z nás nesrazilo auto, dokonce jsme se ani neztratili v lese. Avšak několik málo z nás dovedla procházka kolem Křtinského potoka k přemýšlení nad tím, zda vůbec umí pořádně chodit, jelikož neustále zakopávali o různé kořeny a vápencové úlomky.

Pokračovat ve čtení

Den otevřených dveří proběhne 11. ledna a 22. února

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Tak i našemu ročníku se úspěšně podařilo postoupit do sekundy. A za odměnu nás, jako všechny žáky sekundy, čekal týdenní biologicko-fyzikálně-chemicko-geografický kurz v Jedovnici.

Pokračovat ve čtení

Koláč pro hospic vynesl téměř sedm tisíc korun

I letos, ve středu 3. 10. 2018, se naše škola zapojila do charitativní sbírky Koláč pro hospic, kterou zprostředkoval Studentský sněm. Jednalo se o dobročinnou akci ve spolupráci s břeclavskou Oblastní charitou, kdy studenti o velké přestávce prodávali koláče od regionálních pekařů za dobrovolnou částku, která nesměla být nižší než 30 Kč.

Pokračovat ve čtení